73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
"23" липня 2010 р.
11 год.50 хв.Справа № 2-а-828/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Кисильової О.Й.,
при секретарі: Козловій Н.О.,
за участю: представника позивача - Шевченка О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом
державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємства "Стиль-3"
про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі - позивач, ДПІ) звернулася до суду з позовом до приватного підприємства "Стиль-3" (далі - відповідач, ПП "Стиль-3") про стягнення фінансових санкцій в розмірі 850 грн.
У судовому засіданні представник позивача суду пояснив, що 04.03.2009 року позивачем проведено перевірку кіоску, що належить відповідачу щодо дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій. За результатами перевірки складено акт, на підставі якого прийняті рішення про застосування до приватного підприємства "Стиль-3" штрафних санкцій в розмірі 850 грн. Відповідач не сплатив у встановлені законодавством строки суму штрафу, а тому дана сума заборгованості підлягає стягненню.
Відповідач письмових заперечень на позов не надав, в судове засідання не прибув, про причини неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений, що підтверджується поштовим повідомленням про вручення від 14.07.2010 року.
За таких обставин, суд вважає за можливе провести розгляд справи без участі відповідача.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до п.1, п. 2, ч.1 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 року № 509-ХІІ із змінами та доповненнями (далі-Закон № 509-ХІІ) органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених Законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні, а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів, додержання валютного законодавства юридичними особами, здійснювати контроль за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків, наявністю торгових патентів, а також застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 15 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" від 31.03.2005 року № 265/95-ВР (далі - Закон № 265/95-ВР) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари( послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Пунктом 13 ст. 3 Закону № 265/95 - ВР передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Пунктом 2.6 ст.2 Положення про ведення касових операцій в національній валюті в Україні, затвердженого постановою правління НБУ від 15.12.04 № 637 (із змінами і доповненнями), зазначено, що уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися. Оприбуткуванням готівки в касах підприємств, які проводять готівкові розрахунки з оформленням їх касовими ордерами і веденням касової книги відповідно до вимог глави 4 цього Положення, є здійснення обліку готівки в повній сумі її фактичних надходжень у касовій книзі на підставі прибуткових касових ордерів. У разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням РРО або використанням РК оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО (даних РК).
Статтею 1 Указу Президента України "Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки" від 12.06.95 р. №436/95 передбачено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу: за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.
Статтею 17 Закону № 265/95-ВР встановлено, що за порушенням вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах, встановлених цим Законом.
Згідно зі ст. 25 Закону № 265/95-ВР суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Як вбачається з матеріалів справи, 04.03.2009 року позивачем, відповідно до направлення від 02.03.2009 року № 498/237, проведено перевірку кіоску відповідача, який розташований за адресою: м. Херсон, смт. Антонівка, Кіндійське шосе, між вул. 18 та 19 Східними. Перевірка проведена з питань дотримання суб'єктом господарювання порядку проведення розрахунків за товари(послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт від 04.03.2009 року № 205/21/03/23/31653121. На підставі акту перевірки прийняті рішення від 12.03.2009 року № 0002752307 про застосування до ПП "Стиль-3" фінансових санкцій в розмірі 250 грн. за незабезпечення відповідності суми наявних готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті РРО, та 12.03.2009 року № 0002762307 про застосування штрафних санкцій в розмірі 600 грн. за неоприбуткування готівкових коштів у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків РРО.
Акт перевірки від 04.03.2009 року № 205/21/03/23/31653121 підписаний найманим працівником відповідача Пономарем Г.В., який був присутній при проведенні перевірки із наданням пояснень, що він дійсно не вніс необхідні відомості до касової книги, чим повністю підтвердив наявність факту порушення, зафіксованого в акті перевірки.
Вищезазначені рішення одержані бухгалтером відповідача 17.03.2009 року та ПП"Стиль-3" не оскаржені.
Беручи до уваги те, що відповідачем не оскаржено у встановленому законодавством порядку рішення про застосування фінансових санкцій, не сплачено у встановлені строки суми штрафу, суд вважає, що позовні вимоги державної податкової інспекції у м. Херсоні підлягають задоволенню в повному обсязі.
Керуючись ст. ст. 158-163, 167 КАС України, суд, -
постановив:
Позов державної податкової інспекції у м. Херсоні до приватного підприємства "Стиль-3" про стягнення фінансових санкцій в розмірі 850 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства "Стиль-3" (код ЄДРПОУ 31653121) до державного бюджету фінансові санкції в розмірі 850 грн. (вісімсот п'ятдесят грн.) на бюджетний рахунок 31118104700002, код платежу до Державного бюджету 21080900, одержувач Держказначейство у м. Херсоні, код ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській області, м. Херсон, МФО 852010.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Кисильова О.Й.
кат. 6.6.5