Постанова від 27.07.2010 по справі 8938/08/2170

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"27" липня 2010 р. Справа № 2а-8938/08/2170

Херсонський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Горшков В.М.,

при секретарі: Роман О.С.,

за участю: представника позивача - Окіпнюк О.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної податкової інспекції у Скадовському районі Херсонської області

до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2

про стягнення до державного бюджету фінансових санкцій,

встановив:

Позивач ДПІ у Скдовському районі Херсонської області звернулась до суду із адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 про стягнення фінансових санкцій у сумі 3443,55 грн. Свої вимоги обґрунтовує тим, що 01.08.2008 та 20.08.2008 року при проведенні перевірок щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг суб'єктами підприємницької діяльності було встановлено ряд порушень. За результатами перевірок складено акти від 01.08.2008 №21190080/2306 та №21190085/2306, та від 20.08.08 року №21190166/2306 та №.21190174/2306. На підставі актів перевірки були прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 11.08.2008 №0001742301 на суму 1690,00 грн. та №0001752301 на суму 835,20грн. та від 28.08.08 №0003322301 на суму 405,00 грн. та №0003312301 на суму 513,35 грн. Таким чином до відповідача було застосовано штрафні санкції на загальну суму 3443,55 грн. Позивач просить стягнути зазначені фінансові санкції в сумі 3443,55 грн.

У судовому засіданні представник позивача заявлені вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити.

Відповідач в судове засідання не прибув, заперечень на позов не надав.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд прийшов до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа відповідно до свідоцтва про державну реєстрацію від 17.12.2007 року. Відповідно до довідки № 159 обліковується як платник податків в ДПІ у Скадовському районі з 27.05.2004р.

Позивачем було проведено ряд перевірок щодо контролю за дотриманням вимог чинного законодавства у сфері торгівлі, громадського харчування послуг суб'єктами підприємницької діяльності відповідача, а саме - 01.08.2008 та 20.08.2008 року. За результатами перевірки було складено акти перевірок від 01.08.2008 №21190080/2306 та №21190085/2306, та від 20.08.08 року №21190166/2306 та №.21190174/2306.

Перевіркою встановлено наступні порушення:

- невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена у денному звіті РРО.

- невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій.

Відповідно до чого прийняті рішення про застосування фінансових санкцій від 11.08.2008 №0001742301 на суму 1690,00 грн. та №0001752301 на суму 835,20грн. та від 28.08.08 №0003322301 на суму 405,00 грн. та №0003312301 на суму 513,35 грн. одержане підприємцем. На час розгляду справи по оскарженим відповідачем в судовому порядку рішенням про за застосування фінансових санкцій винесено Постанову Херсонського окружного адміністративного суду від 12.01.2010, якою ОСОБА_2 відмовлено в задоволенні позовних вимог. Постанова в апеляційному порядку оскаржена не була.

Відповідно до норм ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі Закон №265/95-ВР), суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані:

п.1 проводити розрахункові операції на повну суму покупки через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок.

п.5 у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України;

Відповідно до ст. 2 Закону України №265/95-ВР фінансова санкція стягується за порушення вимог даного Закону з суб'єктів підприємницької діяльності за місцем їх реєстрації до відповідного місцевого бюджету та підлягає перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкції.

Відповідно до пункту 5.4 статті 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків. Пунктом 1.3 статті 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що податковий борг (недоїмка) визначається як податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.

Відповідно до положень пункту 11 статті 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" фінансові (штрафні) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідач доказів перерахування до бюджету сум боргу суду не надав. Згідно положень підпунктів 3.1.1 пункту 3.1 статті З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. Відповідно до пункту 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян … про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Частиною 1 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, орган місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

За таких обставин, оскільки відповідачем сума боргу не сплачена, вона підлягає стягненню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 8, 9, 12, 19, 158-163, 167 КАС України, суд -

постановив:

Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_2 (75700, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход державного бюджету (р/р 31113104700267, код платежу 21080900, УДК 24103683, МФО 852010) заборгованість по штрафним санкціям у сумі 3443,55 грн. (три тисячі чотириста сорок три грн. 55 коп.).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний 28 липня 2010 р..

Суддя Горшков В.М.

кат. 6.6.5