Постанова від 17.08.2010 по справі 2а-6686/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

17 серпня 2010 року 08:32 № 2а-6686/10/2670

За позовом Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Львова

до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю «Домотехніка»Львівська філія Товариства з обмеженою відповідальністю «Мережа супермаркетів електроніки «Домотехніка»

про стягнення податкового боргу у розмірі 58 080 грн. 69 коп.

Суддя Добрянська Я.І..

Секретар судового засідання Пономарьов Д.Г.

Представники:

від позивача: Камерлюк Т.Б. (довіреність від 20.10.2009р. №2331/10-008)

від відповідача: не з'явилися

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.06.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва з позовом до відповідача про стягнення податкового боргу у розмірі 58 080 грн. 69 коп.

Представник позивача позов підтримав, посилаючись на те, що відповідач має заборгованість по податку на прибуток у розмірі 58 080 грн. 69 коп.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечень на позов не надав.

Суд, вислухавши пояснення представника податкового органу та дослідивши письмові докази по справі, вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Львівська філія ТОВ «Мережа супермаркетів електроніки «Домотехніка»заснована на підставі Статуту ТОВ «Домотехніка», зареєстрованого Голосіївською районною у м. Києві державною адміністрацією 25.04.2002 року за номером 04063, ідентифікаційний код 30370617. числиться Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України 11.09.2003 року № рішення 3, взята на облік в ДПІ у Шевченківському районі м. Львова 25.11.2003 року № 275.

ДПІ у Шевченківському районі м. Львова проведено невиїзні документальні перевірки своєчасності сплати податку на прибуток Львівська філія ТОВ «Мережа супермаркетів електроніки «Домотехніки», про що складено акти перевірок № 299 від 01.07.2008р., № 300 від 01.07.2008 р., № 301 від 01.07.2008р., № 302 від 01.07.2008р., в яких встановлено порушення п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку, підприємств», зі змінами та доповненнями, п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181 «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами державними цільовими фондами»зі змінами та доповненнями, а саме несвоєчасну сплату податку на прибуток.

За результатами перевірок винесені наступні податкові повідомлення -рішення: від 10.07.2008 року № 0003821510/0/16498, яким визначено штраф по податку на прибуток у сумі 19028,52 гри., від 10.07.2008р. № 0003811510/0/16499, яким визначено суму штрафу по податку на прибуток 14299,63 грн., від 10.07.2008р. № 00038315100/0/16529, яким визначено штраф по податку на прибуток у сумі 13369,27 грн., від 10.07.2008р. № 0003841510/0/16530, яким визначено штраф по податку на прибуток у сумі 4943, 62 грн.

Відповідно до п. 6.1 ст. 6 вищезазначеного Закону у разі, коли сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом відповідно до статті 4 цього Закону, такий контролюючий орган надсилає платнику податків податкове повідомлення, в якому зазначаються підстава для такого нарахування, посилання на норму податкового закону, відповідно до якої був зроблений розрахунок або перерахунок податкових зобов'язань, сума податку чи збору (обов'язкового платежу), належного до сплати, та штрафних санкцій за їх наявності, граничні строки їх погашення, а також попередження про наслідки їх несплати в установлений строк та граничні строки, передбачені законом для оскарження нарахованого податкового зобов'язання (штрафних санкцій за їх наявності).

Відповідно до п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язані, платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року (із наступними змінами та доповненнями) податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених підпунктом 5.2.2 цього пункту.

Згідно положень п.п. 5.2.2. п. 5.2 ст. 5 вищезазначеного Закону у разі коли платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму податкового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству з питань оподаткування або виходить за межі його компетенції, встановленої законом, такий платник податків має право звернутися до контролюючого органу із скаргою про перегляд цього рішення, яка подається у письмовій формі та може супроводжуватися документами, розрахунками та доказами, які платник податків вважає за потрібне надати. Скарга повинна бути подана контролюючому органу протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання платником податків податкового повідомлення або іншого рішення контролюючого органу, що оскаржується. Контролюючий орган зобов'язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом двадцяти календарних днів від дня отримання скарги платника податків на його адресу поштою з повідомленням про вручення або надати йому під розписку. У разі коли контролюючий орган надсилає платнику податків рішення про повне або часткове незадоволення його скарги, такий платник податків має право звернутися протягом десяти календарних днів, наступних за днем отримання відповіді, з повторною скаргою до контролюючого органу вищого рівня, а при повторному повному або частковому незадоволенні скарги - до контролюючого органу вищого рівня із дотриманням зазначеного десятиденного строку для кожного випадку оскарження та зазначеного двадцятиденного строку для відповіді на нього.

В матеріалах справи відсутні докази щодо оскарження відповідачем вищезазначених податкових повідомлень рішень, а відтак у суду відсутні підстави вважати податковий борг неузгодженим..

Таким чином у суду відсутні підстави вважати податковий бог не узгодженим.

В силу п.п. 6.2.1.п.6.2. ст.6 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III від 21.12.2000 року (із наступними змінами та доповненнями) у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

На виконання вищезазначених положень законодавства, Львівській філії ТОВ «Мережа супермаркетів електроніки «Домотехніка»позивачем були надіслані податкові вимоги, першу від 19.05.2008р. № 1/556 та другу від 26.06.2008р. № 2/743.

Зазначені податкові вимоги наявні у матеріалах справи.

В статті 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»визначені терміни, зокрема, податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання підлягає стягненню до державного бюджету.

Станом на час розгляду даної справи вищезазначені кошти відповідачем не сплачені.

В матеріалах справи міститься довідка ДПІ у Шевченківському районі м. Львова від 17.03.2009р. №6459/19-020, з якої вбачається, що у ЛФ ТОВ «Домотехніка»наявна заборгованість перед бюджетом у розмірі 58 080 грн. 69 коп., що складається з суми податкового боргу у розмірі 57 915 грн. та пені у розмірі 165 грн. 69 коп.

Пункт 3.1.1 ст. 3 зазначеного Закону встановлює, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду. В інших випадках платники податків самостійно визначають черговість та форми задоволення претензій кредиторів за рахунок активів, вільних від заставних зобов'язань забезпечення боргу. У разі, якщо такого платника податків визнано банкрутом, черговість задоволення претензій кредиторів визначається законодавством про банкрутство.

Підпунктом 2.3.1 п.2.3 ст.2 Закону України № 2181-ІІІ передбачено, що органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу, є виключно податкові органи та державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно із ч. 1 статті 11 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Вимоги позивача за цим позовом суд вважає такими, які ґрунтуються на законі.

В свою чергу відповідач у жодне судове засідання не з'явився, своїх заперечень до суду не надав.

Таким чином, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.

На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі міста Львова задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Домотехніка»до бюджету кошти у розмірі 58 080 грн. 69 коп.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України -з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Я.І.Добрянська

Дата підписання постанови в повному обсязі 24.06.2009 р.