Справа№592/7061/23
Провадження №2/592/1656/23
04 липня 2023 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми в складі головуючого судді Костенка В.Г., розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомленням сторін у відкритому судовому засіданні в залі суду справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,
24.05.2023 позивачка звернулася до суду і свої вимоги мотивує тим, що з 28.07.2017 перебувала у зареєстрованому шлюбі з відповідачем. Має з ним спільну дитину, сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . На даний час шлюб розірвано. Дитина проживає з позивачкою та перебуває повністю на її утриманні. Домовленості між сторонами щодо участі відповідача в утриманні сина не знайдено. Відтак позивачка просить стягнути аліменти на утримання дитини в розмірі 1 / 4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 24.05.2023.
Ухвалою Ковпаківського районного суду від 29.05.2023 призначено судовий розгляд у даній справі в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін 04.07.2023. Вказаною ухвалою запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву.
03.06.2023 відповідачотримав копію ухвали та позовну заяву з додатками. Однак відзив та довідку в установлений законом строк відповідач не подав і не повідомив про причини неподання.
Дослідивши справу, суд вважає, що заявлений позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що з 28.07.2017 сторони перебували у зареєстрованому шлюбі.
13.09.2021 рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми по справі № 592/9719/21 за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу, шлюб розірвано.
Сторони мають спільну дитину, сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Син проживає разом з позивачкою за адресою: АДРЕСА_1 та перебуває на її утриманні. Втім згоди по утриманню дитини між сторонами не досягнуто.
Встановлені факти підтверджуються рішенням Ковпаківського районного суду м. Суми від 13.09.2021 про розірвання шлюбу, свідоцтвом про народження дитини; інформацією про склад зареєстрованих у житловому приміщенні осіб; копії яких містяться в матеріалах справи.
Відповідач всупереч положень ст.ст. 77-81 ЦПК України не надав суду жодних доказів наявності у нього інших утриманців, будь - яких захворювань, а також наявності у нього стабільного, регулярного доходу. Відзив на позовну заяву не подав і не повідомив про причини неподання.
З встановлених обставин справи вбачається, що спірні правовідносини є сімейними та врегульовані ст.ст. 180-183, 191 СК України, відповідно до положень яких батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення дитиною повноліття, в тому числі шляхом стягнення аліментів на підставі рішення суду у твердій грошовій сумі або частині від доходу з дня подачі позову до суду.
Згідно ч. 1 і ч. 2 ст. 181 СК України способи виконання батьками обов'язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. За домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі.
Згідно ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
Відповідно до ч. 2 ст. 182 СК України розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний гарантований розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно ч. 1 ст. 182 СК України При визначенні розміру аліментів суд враховує:
1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини;
2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів;
3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
3-1) наявність на праві власності, володіння та/або користування у платника аліментів майна та майнових прав, у тому числі рухомого та нерухомого майна, грошових коштів, виключних прав на результати інтелектуальної діяльності, корпоративних прав;
3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
4) інші обставини, що мають істотне значення.
Сторонами не надано доказів для перевірки обставин визначених ч. 1 ст. 182 СК України.
Згідно ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Заявлений розмір аліментів позивачкою є найбільш прийнятним для сторін і дитини.
На підставі викладеного суд вважає за необхідне стягнути з відповідача аліменти в розмірі 1 / 4 частини з усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття з дня подачі позову до суду.
Відповідно до ст. 141 ЦПК України необхідно стягнути з відповідача судовий збір на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 84, 180-182, 184, 191 СК України, ст.ст. 5, 12, 13, 76-81, 141, 142, 89, 263-265, 268, 279 ЦПК України, суд
Задовольнити повністю позов ОСОБА_1 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до ОСОБА_2 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) про стягнення аліментів.
Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) на користь ОСОБА_1 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) аліменти на утримання дитини, сина - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в розмірі 1 / 4 частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення дитиною повноліття, починаючи стягнення з 24.05.2023.
Стягнути з ОСОБА_2 (місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 , рнокпп НОМЕР_2 ) судовий збір на користь держави у розмірі 1 073 грн 60 коп.
Рішення суду може бути оскаржено до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Повне рішення складено 04.07.2023.
Суддя В.Г. Костенко