Справа: № 2а-1414/09/2370 Головуючий у 1-й інстанції: Лічевецький І.О.
Суддя-доповідач: Глущенко Я.Б.
Іменем України
"31" серпня 2010 р. м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого -судді Глущенко Я.Б,
суддів Коротких А.Ю., Федорової Г.Г.,
розглянувши у письмовому провадженні справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Ювента»до Територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Черкаській області про скасування постанови про застосування фінансових санкцій, за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «Ювента»на постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2009 року,
У лютому 2009 року позивач звернувся у суд із позовом, в якому просив скасувати постанову відповідача від 11.02.2009 року № 057876 про застосування фінансових санкцій.
Постановою Черкаського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2009 року позов залишений без задоволення.
Не погоджуючись з судовим рішенням, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції, ухваливши нову про задоволення позову.
Відповідно до п. п. 1, 2 ч. 1 ст. 197 КАС України апеляційний розгляд справи відбувається в порядку письмового провадження.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що фінансові санкції застосовані до позивача обґрунтовано.
З таким висновком суду не можна не погодитися з наступних підстав.
Колегією суддів установлено, що 18.12.2008 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України у Полтавській області здійснено перевірку щодо додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом водієм транспортного засобу марки ГАЗ номерний знак СА 5869 АІ, що належить позивачу.
У ході перевірки було виявлено порушення, яке полягає в здійсненні перевезення вантажу для власних потреб з неналежно оформленим дорожнім листом, а саме -у якому відсутня відмітка про проходження передрейсового медичного огляду водієм транспортного засобу.
11.02.2009 року Територіальним управлінням Головної державної інспекції на автомобільному транспорті України в Черкаській області прийнято постанову № 057876, якою до позивача застосовано фінансові санкції в розмірі 1700,00 грн. згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України «Про автомобільний транспорт».
Досліджуючи питання стосовно обґрунтованості застосованих до позивача фінансових санкцій колегія суддів зважає на наступне.
Відповідно до вимог ст. 48 Закону України «Про автомобільний транспорт»документами для юридичної особи, що здійснює вантажні перевезення для власних потреб, є для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, дорожній лист, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Згідно приписів ст. 1 цього Закону дорожній лист - документ установленого зразка для визначення та обліку роботи транспортного засобу.
За правилами п.п. 5.1 та 5.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України, Міністерства внутрішніх справ України від 5 червня 2000 р. N 124/345, щозмінний передрейсовий медичний огляд проводиться для водіїв транспортних засобів підприємств, установ та організацій до їх виїзду на зміну. Результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, після чого в дорожньому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом.
Тобто, наявність належним чином оформленого дорожнього листа у водія позивача, що здійснює перевезення вантажу для власних потреб, є обов'язковою.
Таким чином, відсутність у водія належним чином оформленого дорожнього листа є порушенням законодавства про автомобільний транспорт, а саме -надання послуг з перевезення вантажів для власних потреб без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», за яке згідно абз. 3 ч. 1 ст. 60 цього Закону застосовуються штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За таких обставин, колегією суддів не встановлено підстав для задоволення апеляційної скарги згідно доводів викладених в ній, оскільки вони спростовуються вищевикладеним, матеріалами справи та не відповідають вимогам чинного законодавства.
Згідно зі ст. ст. 198 ч. 1 п. 1, 200 КАС України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 160, 195, 197, 198, 200, 205, 206, 212, 254 КАС України, суд
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Ювента»-залишити без задоволення.
Постанову Черкаського окружного адміністративного суду від 10 квітня 2009 року -залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після надіслання її копії особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання законної сили шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Я.Б. Глущенко
суддя А.Ю. Коротких
суддя Г.Г. Федорова