Рішення від 20.06.2023 по справі 520/11650/23

Харківський окружний адміністративний суд

61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

20 червня 2023 року № 520/11650/23

Харківський окружний адміністративний суд в складі судді Білової О.В., розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (пр. Богдана Хмельницького, буд. 116 а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 21910427) про визнання протиправним рішення та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Харківського окружного адміністративного суду в інтересах позивачки ОСОБА_1 звернулася адвокат Мирошниченко К.П. з адміністративним позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області, в якому просить суд:

- визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову у призначенні пенсії від 28.04.2023 року №204450015630;

- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо призначення пенсії по втраті годувальника, зниклого безвісти військовослужбовця ОСОБА_2 .

Ухвалою судді від 25.05.2023 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження в адміністративній справі. Ухвала суду та позовна заява з додатками доставлені у кабінет електронного суду відповідача та отримані ним, що підтверджується довідкою про доставку документа в кабінет електронного суду, наявною у матеріалах справи.

В обґрунтування позовних вимог позивачка зазначила, що сповіщенням сім'ї №46/198 від 03 лютого 2023 року вихідний №198, позивачку ОСОБА_1 повідомлено, що її чоловік, солдат ВСУ ОСОБА_2 зник безвісти 27.01.2023 року при особливих обставинах, за даним фактом внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань. На утриманні зниклого безвісти військовослужбовця перебували двоє неповнолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Позивачка, починаючи з 04.03.2023 року неодноразово зверталася до відділення Пенсійного фонду в м. Мерефа з питань подання документів для призначення пенсії по втраті годувальника. Однак їй було відмовлено в прийнятті документів. За результатом розгляду скарги позивачки 24.04.2023 територіальним органом Пенсійного фонду України в м. Мерефа прийнято до розгляду заяву позивачки щодо призначення пенсії по втраті годувальника. Однак, 28.04.2023 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийнято рішення про відмову у призначенні пенсії №204450015630, яке обґрунтоване ненаданням витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин, сформованого не раніше дати виникнення права на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника, тобто не раніше 04.03.2023 року, або довідку з відповідного органу Національної поліції про перебування особи (годувальника) в статусі зниклого безвісти. Позивачка вважає вказане рішення протиправним, з огляду на що звернулася до суду з даним позовом.

Відповідач не погодився з позовними вимогами та направив до суду відзив на адміністративний позов, в якому в обґрунтування заперечень зазначив, що 24.04.2023 територіальним управлінням Пенсійного фонду України прийнята заява ОСОБА_1 про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника за зниклого безвісти чоловіка - ОСОБА_2 . 28.04.2023 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області прийнято рішення про відмову в призначенні пенсії №204450015630 за відсутності витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісті за особливих обставин щодо внесення даних про особу зниклого безвісти ОСОБА_2 . Тобто до матеріалів електронної пенсійної справи необхідно долучити витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин, сформований не раніше дати виникнення права на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника, тобто не раніше 04.03.2023 або довідку з відповідного органу Національної поліції про перебування особи (годувальника) в статусі зниклого безвісти.

Згідно з положеннями ч.4 ст. 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, дослідивши матеріали справи, встановив такі обставини.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , є дружиною ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , призваного по мобілізації ІНФОРМАЦІЯ_5 (свідоцтво про шлюб Серія НОМЕР_2 від 16.09.2006).

Відповідно до сповіщення сім'ї №46/198 від 03.02.2023, вихідний №198, ОСОБА_1 повідомлено, що її чоловік ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , призваний по мобілізації Харківським РТЦК та СП 01.08.2022 року, зник безвісти 27.01.2023 року при особливих обставинах, під час мінометного та артилерійського обстрілу.

За даним фактом Відділом поліції №3 Харківського районного управління поліції №1 Головного управління Національної поліції в Харківській області внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, номер кримінального провадження 12023221160000164, дата реєстрації провадження 04.02.2023, правова кваліфікація кримінального правопорушення ст. 115 ч.1 КК України.

Як вбачається з матеріалів справи, на утриманні зниклого безвісти військовослужбовця перебували двоє неповнолітніх дітей - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

24.04.2023 року територіальним органом Пенсійного фонду України в м.Мерефа прийнято до розгляду заяву позивачки про призначення пенсії по втраті годувальника.

Як вбачається з доданої до матеріалів справи інформації з сайту https://portal.pfu.gov.ua, позивачкою до заяви про призначення пенсії по втраті годувальника було додано наступні документи:

4850_2442023_pp.pdf (Паспорт або ID-картка або Посвідка)

4850_24042023_in.pdf (Довідка про присвоєння ідентифікаційного номеру)

4850_24042023_tk.pdf (Трудова книжка або документи про стаж)

4850_24042023_zv.pdf (Заява про призначення/перерахунок пенсії)

4850_24042023_svshl.pdf (Свідоцтво про шлюб)

4850_24042023_zvb.pdf (Заява про спосіб виплати пенсії (для виплати через банк))

4850_24042023_svnard1.pdf (Свідоцтво про народження дитини)

4850_24042023_svnard.pdf (Свідоцтво про народження дитини)

4850_24042023_ver.pdf (Інший документ)

4850_24042023_spov.pdf (Інший документ)

4850_24042023_ind.pdf (Інший документ)

4850_24042023_ind1.pdf (Інший документ)

4850_24042023_per.pdf (Довідка із СПОВ про заробітну плату з 01.07.2000р. по день звернення)

4850_24042023_inp.pdf (довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера померлому годувальнику)

3131106148_202304121708_info_ersp.pdf (Витяг з реєстру страхувальників).

Представником позивача в електронному вигляді через кабінет користувача підсистеми «Електронний Суд» разом з клопотанням від 26.05.2023 подано до суду файли з копіями документів, зазначені в заяві з позначкою «інший документ».

Судом встановлено, що вказаним файлам відповідають такі документи:

4850_24042023_ver.pdf - Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань

4850_24042023_spov.pdf - сповіщення сім'ї від 03.02.2023 № 46/198

4850_24042023_ind.pdf - довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера дитині ОСОБА_5

4850_24042023_ind1.pdf - довідка податкової адміністрації про присвоєння ідентифікаційного номера дитині ОСОБА_6 .

Відповідно до положень пункту 4.2 Порядку № 22-1 після реєстрації заяви та сканування копій документів засобами програмного забезпечення за принципом екстериторіальності визначається структурний підрозділ органу, що призначає пенсію, який формує атрибути сканованих документів (із зазначенням часу їх створення), електронну пенсійну справу.

Таким структурним підрозділом по заяві позивачки було визначено ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.

Рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області від 28.04.2023 № 204450015630 відмовлено позивачці у призначенні пенсії по втраті годувальника.

В обґрунтування рішення пенсійним органом зазначено, що особа набуває статус такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісті за особливих обставин, та вважається такою, що зникла безвісті за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи. У членів сім'ї особи, якій відповідно до Закону №2505-VIII надано правовий статус особи, зниклої безвісті за особливих обставин, право на тримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань (далі - Реєстр) або до Єдиною реєстру осіб, зниклих безвісті за особливих обставин. Тобто до матеріалів електронної пенсійної справи необхідно долучити витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин, сформований не раніше дати виникнення права на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника, тобто не раніше 04.03.2023 року, або довідку з відповідного органу Національної поліції про перебування особи (годувальника) в статусі зниклого безвісті.

Позивачка не погодилася з вказаним рішенням, у зв'язку з чим звернулася до суду з даним позовом.

При наданні оцінки правомірності спірного рішення відповідача, суд виходить з такого.

Питання надання статусу особі, яка зникла безвісті за особливих обставин врегульовано положеннями Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» № №2505-VІII (далі - Закон № 2505-VІII).

Відповідно до преамбули вказаного Закону цей Закон визначає правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, та забезпечує правове регулювання суспільних відносин, пов'язаних із набуттям правового статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, з обліком, розшуком та соціальним захистом таких осіб і членів їхніх сімей.

Для цілей цього Закону особливими обставинами вважаються збройний конфлікт, воєнні дії, тимчасова окупація частини території України, надзвичайні ситуації природного чи техногенного характеру.

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону №2505-VІII особа, зникла безвісти за особливих обставин, - особа, зникла безвісти у зв'язку із збройним конфліктом, воєнними діями, тимчасовою окупацією частини території України, надзвичайними ситуаціями природного чи техногенного характеру.

Відповідно до ч. 1, 2 ст. 4 Закону №2505-VІII особа набуває статусу такої, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту внесення про неї відомостей, що містяться у заяві про факт зникнення, до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у порядку, передбаченому цим Законом, та вважається такою, що зникла безвісти за особливих обставин, з моменту подання заявником заяви про факт зникнення особи.

Особа вважається зниклою безвісти за особливих обставин до моменту припинення її розшуку у порядку, передбаченому цим Законом.

Пунктом 4 ст. 6 Закону № 2505-VІII передбачено, що члени сім'ї особи, зниклої безвісти мають право на соціальний захист у порядку, визначеному законодавством України.

Відповідно до ч. 1 ст. 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV (далі - Закон № 1058-IV) пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається непрацездатним членам сім'ї померлого годувальника, які були на його утриманні, за наявності в годувальника на день смерті страхового стажу, який був би необхідний йому для призначення пенсії по III групі інвалідності, а в разі смерті особи, яка виконала функцію донора анатомічних матеріалів людини, пенсіонера або осіб, зазначених у частині другій статті 32 цього Закону, у разі смерті (загибелі) особи внаслідок поранення, каліцтва, контузії чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (Революції Гідності), та непрацездатним членам сім'ї особи, якій відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, - незалежно від тривалості страхового стажу. При цьому дітям пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника.

Відповідно до частини 3 статті 36 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” № 1058-IV до членів сім'ї, які вважаються такими, що були на утриманні померлого годувальника, відносяться особи, зазначені в частині другій цієї статті, якщо вони: 1) були на повному утриманні померлого годувальника; 2) одержували від померлого годувальника допомогу, що була для них постійним і основним джерелом засобів до існування. Члени сім'ї померлого годувальника, для яких його допомога була постійним і основним джерелом засобів до існування, але які й самі одержували пенсію, мають право, за бажанням, перейти на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

Відповідно до аб. 2 п. 3 ч. 1 ст. 45 Закону № 1058-IV у членів сім'ї особи, якій відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, право на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника виникає через один місяць з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Відповідно до аб.2 ч. 2 ст. 45 Закону № 1058-IV пенсія у зв'язку з втратою годувальника непрацездатним членам сім'ї особи, якій відповідно до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин" надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин, призначається на період, протягом якого така особа зберігає цей правовий статус. Виплата такої пенсії припиняється з першого числа місяця, наступного за місяцем внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, відмітки про встановлення місцеперебування, місця поховання чи місцезнаходження останків особи, зниклої безвісти або зниклої безвісти за особливих обставин.

Відповідно до ст. 37 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсія у зв'язку з втратою годувальника призначається в розмірі: на одного непрацездатного члена сім'ї - 50 відсотків пенсії за віком померлого годувальника; на двох та більше непрацездатних членів сім'ї - 100 відсотків пенсії за віком померлого годувальника, що розподіляється між ними рівними частками.

Підпунктом 10 пункту 2.1 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затверджений постановою правління Пенсійного фонду України 25 листопада 2005 року № 22-1, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за № 1566/1184, передбачено, що до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника сім'ї військовослужбовця строкової служби додається документ, одержаний від військової частини або районного (міського) центру комплектування та соціальної підтримки чи іншої військової установи, зокрема, документ про визнання військовослужбовця безвісно відсутнім або оголошення його померлим.

Суд звертає увагу на те, що відповідно до частин першої та третьої статті 12 Закону №2505 Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісти за особливих обставин створюється для накопичення та централізації відомостей та даних про таких осіб, а також обліку інформації, необхідної для їх ефективного розшуку. Держателем Реєстру є Міністерство внутрішніх справ України. У пункті 1 розділу II Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про правовий статус осіб, зниклих безвісти" та інших законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання суспільних відносин, пов'язаних із набуттям статусу осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» від 14 квітня 2022 року №2191-IX, яким внесено зміни до Закону №2505, закріплено, що зміни, серед іншого до статті 8 Закону №2505 в частині Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, набирають чинності з дня опублікування Міністерством внутрішніх справ України повідомлення про початок функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у газеті "Голос України".

Через це до початку роботи Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин (з дня опублікування Міністерством внутрішніх справ України повідомлення про початок функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у газеті «Голос України»), до заяви про призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, надається інформація з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що засвідчує факт внесення до цього реєстру інформації про безвісне зникнення особи.

Як встановлено судом з відкритих джерел мережі Інтернет, Міністерством внутрішніх справ України оприлюднено повідомлення про початок функціонування Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, у газеті «Голос України» № 87 від 02.05.2023.

Таким чином, станом на дату подання позивачкою заяви та її розгляду відповідачем, нормами чинного законодавства України визначалась процедура призначення пенсії у зв'язку з втратою годувальника за особу, зниклу безвісти за особливих обставин, за умови надання саме інформації з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Як вбачається з матеріалів справи, позивачкою було додано до заяви про призначення пенсії Витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформований 06.02.2023, про реєстрацію кримінального провадження 04.02.2023 за ч.1 ст. 115 КК України щодо зникнення безвісті ОСОБА_2 за особливих обставин.

В той же час, у рішенні від 28.04.2023 №204450015630, як на підставу відмови, відповідач посилався на неподання позивачкою витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформованого не раніше дати виникнення права на отримання пенсії у зв'язку з втратою годувальника, тобто не раніше 04.03.2023 року, або довідку з відповідного органу Національної поліції про перебування особи (годувальника) в статусі зниклого безвісті.

В той же час, відповідно до положень ст.ст. 36, 45 Закону України № 1058-IV умовами призначення пенсії по втраті годувальника у разі зникнення особи безвісті за особливих обставин є:

- непрацездатність членів сім'ї особи, яка зникла безвісті;

- перебування на повному утриманні годувальника (за виключенням дітей, яким у зв'язку з втратою годувальника призначається незалежно від того, чи були вони на утриманні годувальника);

- сплив одного місяця з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань або до Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісти за особливих обставин.

Суд зазначає, що станом на день подання позивачкою заяви про призначення пенсії, а також станом на день винесення спірного рішення не існувало норм чинного законодавства, якими визначено обов'язок особи, яка звертається за призначенням пенсії, подавати витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, сформований саме не раніше дати виникнення права на призначення пенсії по втраті годувальника.

Натомість закон визначає необхідність підтвердження заявником умов спливу одного місяця з дня внесення інформації про безвісне зникнення особи до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що і було підтверджено позивачкою шляхом подання витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин (дата внесення відомостей до Реєстру 04.02.2023).

Як вже було встановлено судом, станом на дату подання заяви позивачкою та її розгляду Єдиний реєстр осіб, зниклих безвісті за особливих обставин не діяв, з огляду на що належним документом був саме витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин.

При цьому суд зазначає, що посилання відповідача у відзиві на те, що Головним управлінням відмовлено в призначенні пенсії по втраті годувальника за відсутності витягу з Єдиного реєстру осіб, зниклих безвісті за особливих обставин щодо внесення даних про особу зниклого безвісти ОСОБА_2 не відповідають дійсним обставинам справи, з огляду на зміст спірного рішення, тому вказані доводи до уваги не беруться.

Відповідно до положень ч.2 ст. 19 Конституції України та наведені у ч. 2 ст. 2 КАС України критерії оцінки рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, відмова уповноваженого органу у призначенні пенсії позивачу повинна ґрунтуватися на законі та бути обґрунтованою, тобто такою, що прийнята з урахуванням усіх обставин, які мають значення для прийняття такого виду рішень.

Європейський суд з прав людини у рішенні по справі Суомінен проти Фінляндії (Suominen v. Finland), №37801/97, п. 36, від 01.07.2003 р., зазначив, що орган влади зобов'язаний виправдати свої дії, навівши обґрунтування своїх рішень.

Судом в ході розгляду справи встановлено, що відмовляючи у призначенні пенсії, територіальним органом пенсійного фонду не зазначено належних, нормативно визначених доводів, які б свідчили про наявність законодавчих підстав для такої відмови.

Так, позивачкою було подано на розгляд пенсійному органу витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань, що містить відомості про безвісне зникнення особи (годувальника) за особливих обставин, з датою подання відомостей більше ніж за місяць до звернення за призначенням пенсії, проте відповідач протиправно вимагав додаткові документи, подання яких (саме витягу станом на дату, зазначену відповідачем у спірному рішенні) не передбачено нормами чинного законодавства України, а відтак рішення відповідача про відмову в призначенні пенсії є протиправним та підлягає скасуванню.

Частина 1 ст. 2 КАС України вказує на те, що метою адміністративного судочинства є ефективний захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

З огляду на вказане, враховуючи те, що судом зроблено висновок про протиправність прийнятого відповідачем рішення, вимоги зобов'язального характеру підлягають задоволенню як похідні у цій справі, зокрема, з тих мотивів, що після скасування судом спірного рішення заява позивачки є нерозглянутою, з огляду на що обґрунтованим є покладення на відповідача обов'язку щодо її повторного розгляду.

З матеріалів справи встановлено, що розгляд заяви та винесення рішення за заявою позивачки від 24.04.2023 здійснювало ГУ ПФУ в Дніпропетровській області, яке було визначено за принципом екстериторіальності відповідно до п. 4.2 Порядку. Проте, з огляду на неналежне виконання визначеним пенсійним органом його повноважень щодо розгляду заяви позивачки, що потягло за собою порушення її прав, суд вважає наявними підстави покласти обов'язок щодо повторного розгляду заяви позивачки саме на ГУ ПФУ в Дніпропетровській області.

Отже, позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Судові витрати підлягають розподілу відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 2, 6-11, 14, 77, 139, 243-246, 250, 255, 257-263, 295, 297 КАС України, суд,-

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 - задовольнити.

Визнати протиправним рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області про відмову у призначенні пенсії від 28.04.2023 року №204450015630.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 щодо призначення пенсії по втраті годувальника, зниклого безвісти військовослужбовця ОСОБА_2 .

Стягнути на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) з Головного управління Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області (пр. Богдана Хмельницького, буд. 116 а, м. Дніпро, 49000, код ЄДРПОУ 21910427) за рахунок бюджетних асигнувань суму сплаченого судового збору в розмірі 1073,60 грн (одна тисяча сімдесят три гривні 60 копійок).

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст рішення складено 20.06.2023.

Суддя Білова О.В.