Провадження № 3/537/586/2023
Справа № 537/888/23
16.05.2023 суддя Крюківського районного суду міста Кременчука Полтавської області Зоріна Діана Олександрівна, розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Батальйону патрульної поліції в місті Кременчук Управління патрульної поліції в Полтавській області Департаменту патрульної поліції Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відомості щодо реєстраційного номеру відсутні, громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1
за частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
24.02.2023 о 14 год. 05 хв. в місті Кременчуці по вулиці Чумацькій Шлях в районі будинку № 1 водій ОСОБА_1 повторно протягом року керував транспортним засобом Renault Megane, державний номерний знак НОМЕР_1 будучи позбавленим права на керування останнім. Вказаними діями ОСОБА_1 порушив статті 15 Правил дорожнього руху та вчинив правопорушення, відповідальність за яке передбачена частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча повідомлявся належним чином про дату, час та місце розгляду справи, не надав до суду пояснень про причини неявки.
Суддя, вивчивши матеріали справи, приходить до наступних висновків.
Статтею 280 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено що орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до статті 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Згідно змісту рапорту інспектора взводу 1 роти 4 БПП в місті Кременчук УПП в Полтавській області ДПП старшого лейтенанта поліції Плічко Д., вбачається що 24.02.2023 під час несення останнім служби було зупинено автомобіль марки Renault Megane, державний номерний знак НОМЕР_1 . В ході перевірки документів було встановлено що ОСОБА_1 який керував зазначеним транспортним засобом 08.12.2021 постановою Черкаського районного суду Черкаської області був позбавлений права керування транспортними засобами строком на один рік та останнього протягом року вже було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 126 КУпАП України внаслідок чого відносно ОСОБА_1 було складено протокол за частиною 5 статті 126 КУпАП України (а.с.2).
Відповідно до наданих до постанови про притягнення особи до адміністративної відповідальності документів вбачається що 08.12.2021 постановою Черкаського районного суду Черкаської області ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 130 КУпАП із призначенням стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 грн. та позбавлення права керування транспортними засобами строком на один рік. 27.10.2022 ОСОБА_1 було притягнуто до адміністративної відповідальності за частиною 4 статті 126 КУпАП України а саме за керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування останнім і призначено покарання у виді штрафу в розмірі 20400 грн. Дана обставина підтверджується наявними в матеріалах справи письмовими доказами (а.с.3-6)
Крім того відповідно до змісту довідки складеної старшим інспектором відділення практики БПП в місці Кременчуці УПП в Полтавській області ДПП капітаном поліції Чаплянко С. від 24.02.2023 після закінчення строку позбавлення права ОСОБА_1 права керування транспортними засобами у визначеному Законом порядку не був.
З переглянутого суддею відео з нагрудних камер працівників патрульної поліції зроблене 24.02.2023 вбачається, що під час з'ясування обставин вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, що є предметом даного судового розгляду, працівниками поліції було встановлено що відносно останнього, раніше вже було складено протокол за вчинення аналогічного адміністративного правопорушення протягом року .
Вирішуючи питання про наявність в діях ОСОБА_1 складу правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 КУпАП, суд враховує, що зазначеною нормою Закону передбачено адміністративну відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою статті 126 КУпАП України.
Частиною 4 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачена відповідальність за керування транспортним засобом особою, яка позбавлена права керування транспортним засобом.
Статтею 15 Закону України «Про дорожній рух» забороняється керування транспортними засобами особами, до яких застосовано адміністративне стягнення чи кримінальне покарання у виді позбавлення права керування транспортними засобами, протягом строку позбавлення, а також особам, щодо яких державним виконавцем встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами.
З огляду на досліджені письмові та електронні докази, наявні в матеріалах справи, суд приходить до висновку про доведеність факту повторного протягом року керування ОСОБА_1 транспортним засобом будучи позбавленим права на керування останнім і як наслідок наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
При визначенні міри покарання суддею обставин, що пом'якшують або обтяжують адміністративну відповідальність, не виявлено
Враховуючи вищевикладене, суддя вважає за необхідне притягнути ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на правопорушника стягнення в межах санкції, передбаченої зазначеною вище нормою Закону у вигляді штрафу без позбавленням права керування транспортними засобами, оскільки відповідно до довідки від 24.02.2023 ОСОБА_1 права керування транспортним засобом у визначеному Законом порядку не був і як наслідок на час вчинення зазначеного вище правопорушення такого права як керування транспортним засобом не мав. Окрім того, оскільки відповідно до наведеної вище довідки власником автомобілю марки Renault Megane, державний номерний знак НОМЕР_1 є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 то в даному випадку підстави для вилучення транспортного засобу яким керував ОСОБА_1 також відсутні.
Cтаттею 40-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено, що судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Статтею 4 Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами) передбачено справляння судового збору у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, у зв'язку із чим суддя вважає за необхідне стягнути з ОСОБА_3 судовий збір в дохід держави в розмірі 536 грн. 80 коп.
Керуючись статтями 33, 34, 35, 36, 126, 280, 283, 294 Кодексу України про адміністративні правопорушення, Законом України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року № 3674-VI (зі змінами), суддя -
Визнати ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі двох тисяч чотирьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 40800 (сорок тисяч вісімсот) грн. 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , 536 грн. 80 коп. судового збору в дохід держави.
Штраф підлягає добровільній сплаті протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії постанови, а в разі оскарження такої постанови - не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Діана Олександрівна Зоріна