Справа №2а-3545/10
30 серпня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Цвіркуна О.С.,
при секретарі Власюк О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, суд,-
Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення.
В адміністративному позові просив суд: поновити строк оскарження постанови №139921 від 18.07.2010 року про накладення на нього адміністративного стягнення по ч. 1 ст. 122 КУпАП в розмірі 340 грн., Постанову серії ВК №139921 від 18.07.2010 року по справі про адміністративне правопорушення від 18.07.2010 року про накладення на нього ОСОБА_2 адміністративного стягнення по ч. 1 ст. 122 КУпАП в розмірі 340 грн. - скасувати, провадження по адміністративній справі - закрити, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Позивач в судовому засіданні позов підтримав, з підстав, зазначених в ньому та просив суд задоволити позовні вимоги.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про дату та час слухання справи повідомлявся у встановленому законом порядку. Подали до суду заперечення на позовну заяву в яких просять відмовити в задоволенні позовних вимог, оскільки вважають постанову законною. Одночасно просять суд розглянути справу за відсутності їх представника. Суд, вважає за можливе розглянути справу за відсутності представника відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату та час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів
Суд, всебічно дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини: 18 липня 2010 року, старшим інспектором ДПС 4-го взводу РР ДПС для ОДДЗ старшиною міліції Аврамишиним К.Л. було винесено постанову серії ВК №139921 від 18.07.2010 року та притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 340 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюються на публічно-правові справи: про накладення адміністративних стягнень, тобто ці справи підлягають розгляду у судах загальної юрисдикції у порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Відповідно до ст. 288 КУпАП Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на сонові яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В Протоколі про адміністративне правопорушення складеного відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП відсутні посилання на показання технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, а також інші документи. Замість законних та допустимих доказів по справі, інспектором зазначено лише те, що швидкість вимірювалась приладом «Сокол», технічна повірка якого не підтверджена та який не має функції фото- і кінозйомки, відеозапису, тому цей доказ суддя не приймає до уваги, оскільки вважає не належним та таким що суперечить вимогам ст. 251 КУпАП.
З пояснень водія ОСОБА_1 наданими у адміністративному позові, вбачається, що автомобіль марки «Опель Віваро», під його керуванням на ділянці дороги, зазначеній у фабулі протоколу про адміністративне правопорушення, рухався із дозволеною швидкістю.
Оцінивши всі подані працівниками ДАІ докази про винуватість ОСОБА_1 та зважаючи на конституційне право презумпції невинуватості суд вважає, що вина його не доведена, а у його діях відсутні подія і склад адміністративного правопорушення.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Суд, оцінивши всі обставини справи у їх сукупності, приходить до переконання, що постанова є незаконною та такою, що підлягає скасуванню, а докази вини вчинення правопорушення ОСОБА_1 - відсутні.
Оскільки, стаття 247 КУпАП передбачає, що провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин: 1) відсутність події і складу адміністративного правопорушення, тому провадження по справі слід закрити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 251, 268, 272, 280, 287, 288, 289 КУпАП, ст. 17, 71, 112, 160-163 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задоволити.
Переглянути та скасувати постанову серії ВК №139921 від 18.07.2010 року по справі про адміністративне правопорушення.
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова остаточна. Оскарженню не підлягає.
Повний текст постанови виготовлено 31.08.2010 року
Суддя Рівненського міського суду О.С.Цвіркун
Справа №2а-3545/10
(вступна та резолютивна частини)
30 серпня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд Рівненської області в складі:
головуючого судді Цвіркуна О.С.,
при секретарі Власюк О.В.,
за участю позивача ОСОБА_1,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, суд,-
У зв'язку зі складністю справи написання повного тексту постанови потребує певного часу, тому суд проголошує її вступну та резолютивну частини.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 251, 268, 272, 280, 287, 288, 289 КУпАП, ст. 17, 71, 112, 160-163 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Державної автомобільної інспекції Управління Міністерства внутрішніх справ України в Рівненській області про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення - задоволити.
Переглянути та скасувати постанову серії ВК №139921 від 18.07.2010 року по справі про адміністративне правопорушення.
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122 КУпАП - закрити у зв'язку з відсутністю у його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова остаточна. Оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського міського суду О.С.Цвіркун