Справа №2а-3499/10
30 серпня 2010 року м. Рівне
Рівненський міський суд в складі:
головуючого судді Цвіркун О.С.,
при секретарі Власюк О.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Рівненській області про зміну заходу адміністративного стягнення, суд,-
Позивач звернувся до суду з позовом до ВДАІ УМВС України в Рівненській області про зміну заходу адміністративного стягнення.
В адміністративному позові просив суд: змінити захід адміністративного стягнення застосований постановою серії ВК №140403 від 29.07.2010 року по справі про адміністративне правопорушення до ОСОБА_1 із штрафу на адміністративне стягнення у вигляді попередження.
Позивач подав до суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує, просить суд позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Подали до суду клопотання в якому просять відкласти розгляд справи на іншу дату. Суд визнає причину неявки представника відповідача безпідставною, а тому відхилив клопотання про відкладення розгляду справи.
Суд, всебічно дослідивши докази по справі, вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.
Судом встановлені такі факти та відповідні їм правовідносини: 29 липня 2010 року, інспектором ДПС ДАІ РР ДПС для ОДДЗ УДАІ Петровським А.В. було винесено постанову серії ВК №140403 від 29.07.2010 року та притягнуто ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 122; ч. 2 ст. 122; ч. 1 ст. 126 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу у розмірі 450,00 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 17 КАС України компетенція адміністративних судів не поширюються на публічно-правові справи: про накладення адміністративних стягнень, тобто ці справи підлягають розгляду у судах загальної юрисдикції у порядку адміністративного судочинства.
Згідно ч. 5 ст. 288 КУпАП особа, яка оскаржила постанову у справі про адміністративне правопорушення, звільняється від сплати державного мита.
Відповідно до ст. 288 КУпАП Постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України, з особливостями, встановленими цим Кодексом.
Згідно ст. 289 КУпАП скаргу на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови. В разі пропуску зазначеного строку з поважних причин цей строк за заявою особи, щодо якої винесено постанову, може бути поновлено органом (посадовою особою), правомочним розглядати скаргу.
Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ст. 33 КУпАП при накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, інспектором, при накладенні на ОСОБА_1 адміністративного стягнення не була з'ясована, жодна з вищезазначених обставин і як наслідок постанова винесена не об'єктивно та упереджено.
Згідно ст. 33 КУпАП стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених КУпАП та іншими законами України. При накладенні стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Суд, врахувавши всі обставини, передбачені ст. 33, 34 КУпАП приходить до переконання, що правопорушення є малозначним.
Статтею 22 КУпАП, передбачено, що при малозначності вчиненого адміністративного правопорушення орган, уповноважений вирішувати справу, може звільнити порушника від адміністративної відповідальності і обмежитись щодо нього усним зауваженням.
Відповідно до ст. 280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 251, 268, 272, 280, 287, 288, 289 КУпАП, ст. 17, 71, 112, 160-163 КАС України, суд,
Адміністративний позов ОСОБА_1 до ВДАІ УМВС України в Рівненській області про зміну заходу адміністративного стягнення - задоволити.
Переглянути вид адміністративного стягнення, застосований до ОСОБА_1 постановою серії ВК №140403 від 29.07.2010 року по справі про адміністративне правопорушення, як незаконно винесену та змінити захід адміністративного стягнення.
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності, обмежившись щодо його усним зауваженням.
Постанова остаточна. Оскарженню не підлягає.
Суддя Рівненського міського суду О.С.Цвіркун