Ухвала від 07.04.2023 по справі 463/2385/23

Справа №463/2385/23

Провадження №1-кс/463/2449/23

УХВАЛА

про застосування запобіжного заходу

07 квітня 2023 року слідчий суддя Личаківського районного суду м.Львова ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , захисників ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_7 , погоджене прокурором першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 , про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваному

ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українцю, громадянину України, одруженому, має на утриманні неповнолітню дитину 2005 року народження, безробітному, раніше не судимому, проживаючому за адресою: АДРЕСА_1 ,

в кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 6 березня 2023 року за №62023140110000098 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

старший слідчий першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_7 за погодженням прокурора першого відділу процесуального керівництва управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях слідчих територіального управління Державного бюро розслідувань Львівської обласної прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Личаківського районного суду м. Львова з клопотанням про застосування до підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжного заходу у виді тримання під вартою на строк 60 діб у Львівській установі виконання покарань №19. У разі визначення застави просить визначити заставу у сумі не менше 1000000 (один мільйон) гривень, а також покласти на підозрюваного обов'язки, передбачені п. п. 1-4, 8 ч. 5 ст. 191 КПК України, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту (м. Судова Вишня), в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та працівниками митного поста «Яворів» Львівської митниці; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Як вбачається з матеріалів клопотання, ОСОБА_15 підозрюється у вчинені злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_15 , будучи, службовою особою, наділеною організаційно-розпорядчими та адміністративно-господарськими функціями - виконувачем обов'язків начальника відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці, маючи авторитет та владні повноваження серед працівників відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів» Львівської митниці, маючи значний досвід в діяльності з митного контролю та виконання митних формальностей щодо товарів та транспортних засобів комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України, за боротьбу з контрабандою та порушеннями митних правил, а також лідерські якості, у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 29 березня 2023 року, з метою протиправного особистого збагачення, вирішив організувати злочинну схему, шляхом вчинення систематичного незаконного отримання неправомірної вигоди працівниками відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів» Львівської митниці, від фізичних осіб, що здійснюють переміщення товарів через митну територію України з Республіки Польща, за безперешкодний пропуск і не створення штучних перешкод під час їх митного оформлення по смузі руху «зелений коридор». Розуміючи, що для реалізації вказаної злочинної схеми необхідно залучити працівників відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів» Львівської митниці, ОСОБА_15 , вступив у злочинну змову з головним державним інспектором відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_13 та державним інспектором відділу митного оформлення №2 відділу митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_14 , яким відвів роль виконавців вчинення злочинів, на яких покладались обов'язки з одержання неправомірної вигоди у розмірі від 500 до 1000 грн від громадян, які здійснювали переміщення товарів через митну території України по смузі руху «Зелений коридор» в'їзд в Україну, а у разі відмови громадян надавати таку неправомірну вигоду, ОСОБА_13 та ОСОБА_14 мали створювати штучні перешкоди під час митного оформлення, у тому числі шляхом зупинки транспортних засобів з товарами терміном до 4 годин для їх детального огляду. Також ОСОБА_15 розуміючи, що в ході реалізації розробленого ним злочинного плану щодо одержання неправомірної вигоди він може бути викритий правоохоронними органами, вирішив залучити до вчинення злочинів в якості пособника громадянина ОСОБА_6 , який не є службовою особою, та на якого поклав обов'язки з акумулювання грошових коштів - неправомірної вигоди, зберігання такої неправомірної вигоди на час несення служби ОСОБА_15 , ОСОБА_13 та ОСОБА_14 на митному пості «Яворів» та розподілу, отриманої за час чергування, неправомірної вигоди, між учасниками групи. Відтак, ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , та ОСОБА_6 , усвідомлюючи наслідки своїх суспільно-небезпечних дій, умисно і добровільно вступили у злочинну змову для систематичного одержання неправомірної вигоди, за попередньою змовою, групою осіб від фізичних осіб,що здійснюють переміщення товарів через митну територію України з Республіки Польща, за безперешкодний пропуск і не створення штучних перешкод під час їх митного оформлення по смузі руху «зелений коридор». У свою чергу, залучені ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_6 , усвідомлюючи протиправний і суспільно-небезпечний характер своїх дій, передбачаючи суспільно-небезпечні наслідки і свідомо бажаючи їх настання, погодилися із таким злочинним планом та в індивідуальному порядку узгодили і схвалили його. Отримані ОСОБА_14 та ОСОБА_13 грошові кошти - неправомірну вигоду від фізичних осіб, що здійснюють переміщення товарів через митну територію України з Республіки Польща, за безперешкодний пропуск і не створення штучних перешкод під час їх митного оформлення по смузі руху «зелений коридор», останні передавали ОСОБА_6 , який зберігав її до кінця робочої зміни працівників відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів», після чого, спільно із ОСОБА_16 , розприділяли її між учасниками вчинення злочинів.

Так 29 березня 2023 року приблизно о 12.00 год, громадянка України ОСОБА_8 в'їхала із-за кордону у пункт пропуску «Краківець-Корчова» у зону митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці по смузі руху «зелений коридор» на транспортному засобі - автомобілі марки «VOLKSWAGEN» р.н.з. НОМЕР_1 із товаром (продуктами харчування) в межах митної норми, та надалаголовному державному інспектору відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_13 документи на вказаний транспортний засіб, не повідомляючи про необхідність проведення митного оформлення вантажу, що перемішувався у вказаному автомобілі. Після того як ОСОБА_13 отримала від ОСОБА_8 зазначені документи на вказаний транспортний засіб та здійснила огляд його вантажного відділення, у якому не виявила необлікованого вантажу, який би підлягав митному декларуванню, остання ( ОСОБА_13 ), діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , та ОСОБА_6 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на особисте протиправне збагачення, всупереч інтересам служби, та остання вирішила скористатися даною ситуацією і шляхом одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 за безперешкодне переміщення останньою товарів через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього, збагатитись злочинним способом. У подальшому ОСОБА_13 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, умовними жестами, рухами та фразами висловила ОСОБА_8 прохання надання їй ( ОСОБА_13 ) неправомірної вигоди в сумі 500 грн. за безперешкодне переміщення нею ( ОСОБА_8 ) товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець- Корчова», з чим остання погодилась. Надалі того ж дня, 29 березня 2023 року, приблизно о 12.03 год, перебуваючи в зоні митного контролю на смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець» митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район. Львівська область, ОСОБА_13 одержала від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у виді грошових коштів в розмірі 500 (п'ятсот) грн, за безперешкодне переміщення останньою товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього. При цьому ОСОБА_13 , одержавши від ОСОБА_8 вказану суму неправомірної вигоди, провела митне оформлення транспортного засобу автомобіля «VOLKSWAGEN» р.н.з. НОМЕР_1 як такого, що перевозив товар, який не перевищував неоподатковану норму для громадян, після чого завершила проведення митних формальностей та надала ОСОБА_8 контрольний талон на вказаний транспортний засіб із мастичним відтиском своєї особистої номерної печатки, що дозволяв виїзд із зони митного контролю зазначеного пункту пропуску. У подальшому ОСОБА_13 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 та, дотримуючись єдиного злочинного плану, 29 березня 2023 року о 16.30 год, перебуваючи у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, передала ОСОБА_17 , попередньо отриману від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн для тимчасового зберігання та подальшого розподілу ОСОБА_15 між учасниками вчинення злочинів. В свою чергу, ОСОБА_15 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 ,отримавши о 17.02 год. 29 березня 2023 року у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, від ОСОБА_6 , попередньо отриману від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн, розподілив її між вказаними співучасниками вчинення злочину.

Окрім цього, 29 березня 2023 року, приблизно о 17.52 год, громадянка України ОСОБА_10 в'їхала із-за кордону у пункт пропуску «Краківець-Корчова» у зону митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці по смузі руху «зелений коридор» на транспортному засобі - автомобілі марки «RENAULT» р.н.з. НОМЕР_2 із товаром (продуктами харчування) в межах митної норми, та надалаголовному державному інспектору відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_13 документи на вказаний транспортний засіб, не повідомляючи про необхідність проведення митного оформлення вантажу, що перемішувався у вказаному автомобілі. Після того як ОСОБА_13 отримала від ОСОБА_10 зазначені документи на вказаний транспортний засіб та здійснила огляд його вантажного відділення, у якому не виявила необлікованого вантажу, який б підлягав митному декларуванню, остання ( ОСОБА_13 ), діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , та ОСОБА_6 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на особисте протиправне збагачення, всупереч інтересам служби, та остання вирішила скористатися даною ситуацією і шляхом одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_10 за безперешкодне переміщення останньою товарів через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього, збагатитись злочинним способом. У подальшому ОСОБА_13 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, умовними жестами, рухами та фразами висловила ОСОБА_10 прохання надання їй ( ОСОБА_13 ) неправомірної вигоди в сумі 500 грн. за безперешкодне переміщення нею ( ОСОБА_10 ) товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець- Корчова», з чим остання погодилась. Надалі того ж дня, 29 березня 2023 року, приблизно о 17.55 год, перебуваючи в зоні митного контролю на смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець» митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район. Львівська область, ОСОБА_13 одержала від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у виді грошових коштів в розмірі 500 (п'ятсот) грн, за безперешкодне переміщення останньою товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього. При цьому ОСОБА_13 , одержавши від ОСОБА_10 вказану суму неправомірної вигоди, провела митне оформлення транспортного засобу автомобіля «RENAULT» р.н.з. НОМЕР_2 як такого, що перевозив товар, який не перевищував неоподатковану норму для громадян, після чого завершила проведення митних формальностей та надала ОСОБА_10 контрольний талон на вказаний транспортний засіб із мастичним відтиском своєї особистої номерної печатки, що дозволяв виїзд із зони митного контролю зазначеного пункту пропуску. У подальшому ОСОБА_13 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 та, дотримуючись єдиного злочинного плану, у період часу з 18.00 год до 19.03 год, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, у зоні митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район, Львівська область, передала ОСОБА_14 попередньо отриману від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн для передачі ОСОБА_6 , який відповідно до розробленого плану учасниками вчинення злочину забезпечує тимчасове зберігання неправомірної вигодидо подальшого її розподілу ОСОБА_15 між співучасниками вчинення злочинів. В свою чергу ОСОБА_14 , дотримуючись єдиного плану вчинення злочину, з метою конспірації протиправної діяльності, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_13 та ОСОБА_6 29 березня 2023 року о 19.03 год, перебуваючи у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, передав ОСОБА_17 , попередньо отриману від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн для тимчасового зберігання та подальшого розподілу ОСОБА_15 між учасниками вчинення злочинів. В свою чергу ОСОБА_15 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , отримавши о 05.04 год 31 березня 2023 року у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, від ОСОБА_6 , попередньо отриману від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн, розподілив її між вказаними співучасниками вчинення злочину.

Окрім цього, 30 березня 2023 року, приблизно о 22.10 год, громадянка України ОСОБА_8 в'їхала із-за кордону у пункт пропуску «Краківець-Корчова» у зону митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці по смузі руху «зелений коридор» на транспортному засобі - автомобілі марки «КІА» р.н.з. НОМЕР_3 із товаром (продуктами харчування) в межах митної норми, та надала головному державному інспектору відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_13 документи на вказаний транспортний засіб, не повідомляючи про необхідність проведення митного оформлення вантажу, що перемішувався у вказаному автомобілі. Після того як ОСОБА_13 отримала від ОСОБА_8 зазначені документи на вказаний транспортний засіб та здійснила огляд його вантажного відділення, у якому не виявила необлікованого вантажу, який б підлягав митному декларуванню, остання ( ОСОБА_13 ), діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 , та ОСОБА_6 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на особисте протиправне збагачення, всупереч інтересам служби, та остання вирішила скористатися даною ситуацією і шляхом одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_8 за безперешкодне переміщення останньою товарів через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього, збагатитись злочинним способом. У подальшому ОСОБА_13 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, умовними жестами, рухами та фразами висловила ОСОБА_8 прохання надання їй ( ОСОБА_13 ) неправомірної вигоди в сумі 1000 грн. за безперешкодне переміщення нею ( ОСОБА_8 ) товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець- Корчова», з чим остання погодилась. Надалі того ж дня, 30 березня 2023 року, приблизно о 22.11 год, перебуваючи в зоні митного контролю на смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець» митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район, Львівська область, ОСОБА_13 одержала від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у виді грошових коштів в розмірі 1000 (одна тисяча) грн., за безперешкоднепереміщення останньою товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього. При цьому ОСОБА_13 , одержавши від ОСОБА_8 вказану суму неправомірної вигоди, провела митне оформлення транспортного засобу автомобіля «КІА» р.н.з. НОМЕР_3 як такого, що перевозив товар, який не перевищував неоподатковану норму для громадян, після чого завершила проведення митних формальностей та надала ОСОБА_8 контрольний талон на вказаний транспортний засіб із мастичним відтиском своєї особистої номерної печатки, що дозволяв виїзд із зони митного контролю зазначеного пункту пропуску. У подальшому ОСОБА_13 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритою правоохоронними органами, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 та, дотримуючись єдиного злочинного плану, у період часу з 22.30 год 30 березня 2023 року до 04.32 год 31 березня 2023 року, більш точного часу органом досудового розслідування не встановлено, у зоні митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район, Львівська область, передала ОСОБА_14 попередньо отриману від ОСОБА_18 неправомірну вигоду у розмірі 1000 грн для передачі ОСОБА_6 , який відповідно до розробленого плану учасниками вчинення злочину забезпечує тимчасове зберігання неправомірної вигодидо подальшого її розподілу ОСОБА_15 між співучасниками вчинення злочинів. В свою чергу ОСОБА_14 , дотримуючись єдиного плану вчинення злочину, з метою конспірації протиправної діяльності, діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_15 , ОСОБА_13 та ОСОБА_6 31 березня 2023 року о 04.32 год, перебуваючи у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, передав ОСОБА_17 , попередньо отриману від ОСОБА_18 неправомірну вигоду у розмірі 1000 грн для тимчасового зберігання та подальшого розподілу ОСОБА_15 між співучасниками вчинення злочинів. В свою чергу ОСОБА_15 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , отримавши о 05.04 год 31 березня 2023 року у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, від ОСОБА_6 , попередньо отриману від ОСОБА_8 неправомірну вигоду у розмірі 500 грн, вжив заходів задля її розподілу між вказаними співучасниками вчинення злочину.

Окрім цього, 31 березня 2023 року, приблизно о 03.30 год, громадянка України ОСОБА_10 в'їхала із-за кордону у пункт пропуску «Краківець-Корчова» у зону митного контролю митного поста «Яворів» Львівської митниці по смузі руху «зелений коридор» на транспортному засобі - автомобілі марки «RENAULT» р.н.з. НОМЕР_2 із товаром (продуктами харчування) в межах митної норми, та надала державному інспектору відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці ОСОБА_14 документи на вказаний транспортний засіб, не повідомляючи про необхідність проведення митного оформлення вантажу, що перемішувався у вказаному автомобілі. Після того як ОСОБА_14 отримав від ОСОБА_10 зазначені документи на вказаний транспортний засіб та здійснив огляд його вантажного відділення, у якому не виявив необлікованого вантажу, який б підлягав митному декларуванню, останній ( ОСОБА_14 ), діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_13 , та ОСОБА_6 , переслідуючи злочинний умисел, спрямований на особисте протиправне збагачення, всупереч інтересам служби, та останній вирішив скористатися даною ситуацією і шляхом одержання неправомірної вигоди від ОСОБА_10 за безперешкодне переміщення останньою товарів через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та не створення штучних перешкод щодо цього, збагатитись злочинним способом. У подальшому, ОСОБА_14 , діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритим правоохоронними органами, умовними жестами, рухами та фразами висловив ОСОБА_10 прохання надання йому ( ОСОБА_14 ) неправомірної вигоди в сумі 1000 грн. за безперешкодне переміщення нею ( ОСОБА_10 ) товарів в межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та нестворення штучних перешкод щодо цього, з чим остання погодилась. Надалі, того ж дня, 31 березня 2023 року, приблизно о 03.32 год, перебуваючи в зоні митного контролю на смузі руху «зелений коридор» пункту пропуску «Краківець» митного поста «Яворів» Львівської митниці за адресою: вул. Михайла Вербицького, 54, смт. Краковець, Яворівський район, Львівська область, ОСОБА_14 одержав від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у виді грошових коштів в розмірі 1000 (одна тисяча) грн, за безперешкоднепереміщення останньою товарівв межах митної норми через державний кордон на митну територію України під час його ввезення в Україну через пункт пропуску «Краківець-Корчова» та нестворення штучних перешкод щодо цього. При цьому ОСОБА_14 , одержавши від ОСОБА_10 вказану суму неправомірної вигоди, провів митне оформлення транспортного засобу автомобіля «RENAULT» р.н.з. НОМЕР_2 як такого, що перевозив товар, який не перевищував неоподатковану норму для громадян, після чого завершив проведення митних формальностей та надав ОСОБА_10 контрольний талон на вказаний транспортний засіб із мастичним відтиском своєї особистої номерної печатки, що дозволяв виїзд із зони митного контролю зазначеного пункту пропуску. У подальшому ОСОБА_14 , з метою конспірації власної протиправної діяльності та не бажаючи бути викритим правоохоронними органами, діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_15 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 та, дотримуючись єдиного злочинного плану, 31 березня 2023 року о 04.32 год, перебуваючи у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, передав ОСОБА_17 , попередньо отриману від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 1000 грн для тимчасового зберігання та подальшого розподілу ОСОБА_15 між співучасниками вчинення злочинів. В свою чергу ОСОБА_15 , діючи за попередньою змовою групою осіб із ОСОБА_13 , ОСОБА_14 та ОСОБА_6 , отримавши о 05.04 год 31 березня 2023 року у приміщенні кабінету №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, що знаходиться у цокольному (підвальному) поверсі, за адресою: Львівська обл., Яворівський р-н, смт. Краковець, вул. Вербицького, 54, від ОСОБА_6 , попередньо отриману від ОСОБА_10 неправомірну вигоду у розмірі 1000 грн, вжив заходів задля її розподілу між вказаними співучасниками вчинення злочину.

У подальшому того ж дня, одержана ОСОБА_13 29 березня 2023 року від ОСОБА_8 неправомірна вигода в сумі 500 (п'ятсот) гривень, частина одержаної ОСОБА_13 30 березня 2023 року від ОСОБА_8 неправомірної вигоди у сумі 600 (шістсот) гривень та одержана ОСОБА_14 31 березня 2023 року від ОСОБА_10 неправомірна вигода у сумі 1000 (одна тисяча) гривень, виявлені та вилучені співробітниками правоохоронних органів під час під час проведення обшукуу робочому кабінеті №027 митного поста «Яворів» Львівської митниці, де безпосередньо перед початком обшуку ОСОБА_6 та ОСОБА_15 здійснювали підрахунок та попередній розподіл неправомірної вигоди, одержаної працівниками відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці за час робочої зміни.

Таким чином слідчий вважає, що в діях ОСОБА_6 наявні підстави для обґрунтованої підозри у вчинені останнім злочину, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.

Слідчий клопотання про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою мотивує тим, що ОСОБА_6 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна. Вказує, що матеріали кримінального провадження підтверджують обґрунтованість підозри ОСОБА_6 у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення та доводять, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів крім тримання під вартою не може запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України. А тому, з метою забезпечення кримінального провадження та виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов'язків, вважає, що є необхідність обрання до ОСОБА_6 , запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При цьому вказує, що ризик передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України підтверджується тим, що підозрюваний може ухилятися від органу досудового розслідування та суду оскільки злочин, який інкримінується йому є тяжким, у разі доведення вини йому може бути призначено покарання у виді позбавлення волі терміном до десяти років, без альтернативи призначення більш м'якого покарання, та останній, будучи обізнаним про покарання, що йому загрожує за інкримінований йому злочин для уникнення покарання може переховуватися від органу досудового розслідування та суду, у тому числі у Республіці Польща, оскільки неофіційне «місце роботи» останнього знаходиться на кордоні із вказаною державою, та останній за час такої здобув навиків та зв'язків, необхідних для прихованого перетину державного кордону, а також володіє документами для виїзду за кордон. Окрім того, перебуваючи на волі, останній може змінити місце свого проживання, у тому числі шляхом виїзду за кордон, або на тимчасово непідконтрольну територію України.

Ризик, передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовується тим, що на даний час у рамках досудового розслідування зазначеного кримінального провадження не встановлено усі обставини, що мають значення для досудового розслідування (не встановлені всі причетні особи до вчинення кримінального правопорушень, перевіряється можлива причетність підозрюваного до інших епізодів протиправної діяльності щодо вимагання та одержання неправомірної вигоди від осіб, які перетинали державний кордон та переміщували вантажі на митну територію України. Ураховуючи викладене вважає, що у випадку обрання стосовно підозрюваного більш м'яких запобіжних заходів ніж тримання під вартою, останній достовірно знаючи про місце перебування документів або речей, за допомогою яких було реалізовано злочинний намір, може їх знищити, спотворити, приховати, не надавши органам досудового розслідування можливості встановити місце їх перебування та вилучити у встановленому законом порядку. Крім того, перебуваючи на волі, підозрюваний може спілкуватися з невстановленими зазначеними вище особами з приводу планів укриття злочинної діяльності, знищення, приховання та спотворення речових доказів, що негативно вплине на подальше здійснення досудового розслідування та притягнення винних до кримінальної відповідальності та зможе надавати останньому допомогу у переховуванні від органу досудового розслідування.

Щодо ризику, передбаченого п. 3 ч. 1 ст. 177 КПК України вказує, що такий виражається у тому, що отримавши матеріали клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, підозрюваний володітиме інформацією стосовно характеризуючих, в тому числі біографічних, даних свідків, які надали та можуть у подальшому надати органу досудового розслідування викривальні покази стосовно нього, у зв'язку з чим останній, перебуваючи на волі, матиме можливість безперешкодно впливати на вказаних учасників процесу шляхом підкупу, примусу, погроз, у тому числі із застосуванням насильства, з метою зміни або відмови їх від показів. Про очевидність вказаного ризику свідчить і факт так званого прихованого конспіративного спілкування учасників злочинної групи. Відтак, обрання підозрюваному запобіжного заходу, не пов'язаного з триманням під вартою, призведе до забезпечення здійснення ним конспірації злочинної діяльності шляхом надання порад та вказівок стосовно завуальованого спілкування в телефонних розмовах з використанням маршрутизаторів (інтернет роутерів) та месенджерів на базі соціальних мереж, які неможливо відслідкувати гласними засобами контролю.

При цьому слідчий вказує, що зухвалість та багатоепізодність вищевказаного кримінального правопорушення свідчить про відсутність у підозрюваного будь-яких моральних принципів та дає підстави вважати, що останній розуміючи невідворотність покарання за вчинене ним діяння, обставини вчинення якого на даний час встановлюються органом досудового розслідування, намагатиметься у будь-який спосіб уникнути відповідальності, що вказує на наявність ризику, передбаченого п. 4 ч. 1 ст. 177 КПК України - перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, зокрема шляхом погодження показань з особами, причетними до вчинення інкримінованого кримінального правопорушення.

Ризик, передбачений п. 5 ч. 1 ст. 177 КПК України, на думку слідчого полягає в тому, що ОСОБА_6 може вчинити інші аналогічні кримінальні правопорушення та продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, в тому числі з метою прикриття своєї злочинної діяльності, та досягнення мети вчинення злочину, у якому підозрюється. Ураховуючи те, що зазначений вище злочин вчинявся підозрюваним з корисливих мотивів, метою яких було неправомірне одержання грошових коштів з метою досягнення бажаної мети, слід прийти до висновку, що обрання останньому запобіжного заходу більш м'якого ніж тримання під вартою, призведе до вчинення ним інших кримінальних правопорушень, пов'язаних із одержанням неправомірної вигоди від осіб, які перетинають державний кордон та переміщують товар на митну територію України.

Відтак враховуючи характер вчиненого підозрюваним злочину та тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання винуватим у вчиненні інкримінованих злочинів вважає, що є всі підстави вважати, що підозрюваний може полишити місце свого постійного проживання та виїхати з території України, де буде переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконними засобами, зокрема шляхом підкупу, впливати на свідків та заявника у кримінальному провадженні, які володіють інформацією щодо обставин вчинення ним зазначеного злочину, а також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, продовжуватиме пособничати іншим особам у злочинній діяльності, та може вчинити інші злочини, з метою запобігання вказаним ризикам, об'єктивно необхідним є застосування щодо підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

При цьому звертає увагу на те, що тяжкість покарання, що загрожує підозрюваному у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні (злочині), у вчиненні якого він підозрюється, є достатньою та співрозмірною для обрання останньому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, а вік та стан здоров'я підозрюваного дозволяють йому перебувати в слідчому ізоляторі під час досудового розслідування, що є необхідним для забезпечення належної процесуальної поведінки підозрюваного.

Вважає, що застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистого зобов'язання не забезпечить належної поведінки останнього, не зменшить наявність вищевказаних ризиків та не зможе перешкодити їх реалізації, оскільки зважаючи на особу підозрюваного він не може самоорганізуватися для здійснення належного самоконтролю. Не можливе також застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді особистої поруки, оскільки на момент повідомлення йому про підозру та звернення до слідчого судді із вказаним клопотанням до органу досудового розслідування не надійшло жодної заяви від осіб, які заслуговують на довіру, про обрання відносно підозрюваного саме такого запобіжного заходу. Застосування до підозрюваного запобіжного заходу у вигляді домашнього арешту, навіть із застосуванням електронних засобів контролю та при забороні підозрюваному цілодобово залишати житло не зможе унеможливити вчинення останнім кримінальних правопорушень (злочинів). Відтак слідчий стверджує, що єдиним запобіжним заходом, який здатен забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього обов'язків та унеможливить реалізацію викладених вище ризиків є запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

При цьому при визначені суми застави відповідно до вимог ч. 3 ст. 183 КПК України, у разі обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, просить врахувати, що кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , відноситься до категорії тяжких злочинів, вчинених умисно та з корисливих мотивів. Відтак просить визначити останньому заставу відповідно до положень ч. 5 ст. 182 КПК України вказуючи, що у даному кримінальному провадженні наявність виключності випадку обумовлена тим, що, кримінальне правопорушення, у вчиненні якого підозрюється ОСОБА_6 , набуло значного суспільного резонансу, оскільки відноситься до категорії тяжких злочинів, вчинених умисно та з корисливих мотивів. Окрім того, враховуючи те, що підозрюваний тривалий час систематично здійснював протиправну діяльність, отримання неправомірної вигоди відбувалось кожної зміни, якій ОСОБА_6 пособничав в отриманні неправомірної вигоди, та в різних валютах, про що свідчить виявлення під час проведення обшуку за місцем роботи митників, де він пербував, окрім суми неправомірної вигоди, грошових коштів в іноземних валютах євро, долар США та польський злотий, то є всі підстави вважати, що останній має приховані збереження грошових коштів у значних сумах, дії ОСОБА_6 в очах громадськості дискредитують діяльність всіх державних органів України, зокрема Держмитслужби, при цьому такі здійснено в умовах воєнного стану, що в свою чергу підриває обороноздатність держави. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на майно № 328152893 від 5 квітня 2023 року ОСОБА_6 має у власності житловий будинок загальною площею 206,2 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 .

За таких обставин на думку органу досудового розслідування розмір застави ОСОБА_6 , з урахуванням виключності випадку, необхідно встановити у розмірі не менше 1 000 000 (один мільйон) гривень, оскільки саме такий розмір застави забезпечить виконання підозрюваним обов'язків, передбачених КПК України, та зможе запобігти спробам останнього ухилитися від органів досудового розслідування та суду, зокрема незаконно виїхати за межі державного кордону України.

Прокурор в судовому засіданні подане клопотання підтримав з мотивів викладених в ньому, пояснення надав аналогічні викладеним в такому, а тому на даному етапі досудового розслідування вважає за необхідне застосувати до підозрюваного запобіжний захід у виді тримання під вартою та визначити такому заставу у розмірі не менше 1000000 грн.

Захисники в судовому засіданні відносно клопотання заперечили, вважають таке необгрунтованим, оскільки відсутні докази вказаних у такому ризиків. Звернули увагу на те, що підозрюваний має міцні соціальні зв'язки, просили врахувати стан здоров'я підозрюваного та застовувати до останнього запобіжний захід у вигляді особистого зобов'язання або зменшити розмір застави до мінімального передбаченого законодавством розміру.

Підозрюваний відносно задоволення клопотання заперечив та підтримав позицію своїх захисників.

Заслухавши пояснення учасників процесу, оглянувши та перевіривши надані матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою відносно підозрюваного, слідчий суддя враховує вимоги п.п. 3, 4 і 5 Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою. Європейський суд з прав людини неодноразово підкреслював, що наявність підстав для тримання особи під вартою має оцінюватися в кожному кримінальному провадженні з урахуванням конкретних обставин. Тримання особи під вартою може бути виправдано, за наявності ознак того, що цього вимагають справжні інтереси суспільства, які незважаючи на існування презумпції невинуватості переважають інтереси забезпечення поваги до особистої свободи. При розгляді питання про доцільність тримання особи під вартою судовий орган повинен брати до уваги фактори, які можуть мати відношення до справи: характер (обставини) і тяжкість передбачуваного кримінального правопорушення; обґрунтованість доказів того, що саме ця особа вчинила кримінальне правопорушення; покарання, яке можливо буде призначено в результаті засудження; характер, минуле, особисті та соціальні обставини життя особи, його зв'язки з суспільством.

Відповідно до ч. 1 ст. 177 КПК України метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов'язків, а також запобігання спробам: переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду; знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення; незаконно впливати на потерпілого, свідка, іншого підозрюваного, обвинуваченого, експерта, спеціаліста у цьому ж кримінальному провадженні; перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином; вчинити інше кримінальне правопорушення чи продовжити кримінальне правопорушення, у якому підозрюється, обвинувачується.

За змістом закону тримання під вартою як запобіжний захід може бути застосовано лише у разі, якщо прокурор наявною сукупністю дозволених законом при прийнятті даного рішення засобів доказування доведе, що жоден із більш м'яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим в ст. 177 КПК. Неможливість запобігти даним ризикам слід розуміти як недостатність інших запобіжних заходів для того, щоби убезпечити їх настання.

З витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань вбачається, що першим слідчим відділом (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові здійснюється досудового розслідування кримінального провадження за №62023140110000098 від 6 березня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 368 КК України.

5 квітня 2023 року у даному кримінальному провадженні ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України.

За змістом ст. 194 КПК України під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу слідчий суддя, суд зобов'язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про: наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним, обвинуваченим кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених статтею 177 цього Кодексу, і на які вказує слідчий, прокурор; недостатність застосування більш м'яких запобіжних заходів для запобігання ризику або ризикам, зазначеним у клопотанні.

Про наявність обґрунтованої підозри у вчиненні підозрюваним ОСОБА_6 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 - ч. 3 ст. 368 КК України (сукупність наявних на даний час доказів припущення про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення) свідчать, зокрема: протокол огляду, ідентифікації, помічення та вручення грошових коштів від 25 березня 2023 року, протокол огляду, ідентифікації, помічення та вручення грошових коштів від 29 березня 2023 року, протоколи огляду, ідентифікації, помічення та вручення грошових коштів від 30 березня 2023 року, протоколи обшуків від 31 березня 2023 року, протоколи освідування особи від 31 березня 2023 року, протоколи огляду від 4 квітня 2023 року, протокол про хід проведення негласної слідчої (розшукової) дії від 5 квітня 2023 року, протокол про результати контролю за вчиненням злочину від 5 квітня 2023 року, наказ виконувача обов'язків начальника Львівської митниці №143-о від 16 лютого 2023 року, наказ виконувача обов'язків начальника Львівської митниці №1070-о від 12 вересня 2022 року, наказ начальника Львівської митниці № 601-о від 9 листопада 2021 року, посадова інструкція начальника відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці, посадова інструкція головного державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці та посадова інструкція державного інспектора відділу митного оформлення № 2 митного поста «Яворів» Львівської митниці.

Ризиками, які дають підстави слідчому судді застосувати запобіжний захід у вигляді тримання під вартою слід вважати той факт, що підозрюваний, обґрунтовано підозрюється у у вчиненні тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна. Враховуючи характер вчиненого підозрюваним злочину та тяжкість покарання, що загрожує йому у разі визнання його винним у вчиненні інкримінованих злочинів, перебуваючи на волі підозрюваний може переховуватись від органів досудового розслідування та суду, а саме полишити місце свого постійного проживання та виїхати з території України, окрім того останній зможе незаконними засобами, зокрема шляхом підкупу, впливати на свідків та заявника у кримінальному провадженні, а також знищити, сховати або спотворити будь-які із речей та документів, що мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, окрум того може продовжувати здійснювати пособництво у вчиненні злочинів у сфері службової діяльності, а також може вчинити інші злочини з метою уникнення від кримінальної відповідальності.

Застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою до підозрюваного не суперечить приписам п. 4 ч. 2 ст. 183 КПК України.

Наведені дані про особу підозрюваного, який є не судимим, не гарантують запобігання встановленим ризикам без застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою.

Обставини, що могли б свідчити про можливість запобігання зазначеним ризикам шляхом застосуванням інших, більш м'яких запобіжних заходів, слідчим суддею на даному етапі не встановлено.

При цьому доводи сторони захисту щодо можливості застосування до підозрюваного інших запобіжних заходів, не пов'язаних з триманням під вартою, не спростовують вищенаведених висновків, а сукупність наявних на даний час доказів припущення про вчинення підозрюваним кримінального правопорушення свідчать про наявність в його діях інкримінованого кримінального правопорушення.

На підставі наведеного, слідчий суддя вважає, що інші, більш м'які запобіжні заходи є недостатніми для запобігання ризикам, встановленим в судовому засіданні, в порядку ст. 177 КПК України, а тому запобігти встановленим ризикам можливо лише шляхом застосування до підозрюваного запобіжного заходу у виді тримання під вартою, але на строк, що не перевищує 60 (шістдесяти) днів, тобто з 7 квітня 2023 року до 5 червня 2023 року включно.

При цьому слідчий суддя не бере до уваги дані щодо стану здоров'я підозрюваного, оскільки як останній повідомив в судовому засіданні він був госпіталізований лише 6 квітня 2023 року, тобто на наступний день після вручення клопотання про застосуванн запобіжного заходу. На момент розгляду клопотання стороною захисту не надано жодного належного та допустимого доказу щодо стану здоров'я підозрюваного, що не уможливлювало б застосувати до останнього запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Крім того, надані документи не містять інформації про встановлений підозрюваному діагноз.

Крім того, частиною 3 ст. 183 КПК України визначено, що слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою зобов'язаний визначити розмір застави, достатньої для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених Кодексом.

Так відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України щодо особи, підозрюваної чи обвинуваченої у вчиненні тяжкого злочину розмір застави визначається у межах від двадцяти до вісімдесяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Водночас даною ж частиною статті визначено, що у виключних випадках, якщо слідчий суддя, суд встановить, що застава у зазначених межах не здатна забезпечити виконання особою, що підозрюється, обвинувачується у вчиненні тяжкого або особливо тяжкого злочину, покладених на неї обов'язків, застава може бути призначена у розмірі, який перевищує триста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Так з повідомлення про підозру вбачається, що ОСОБА_6 пособництво у здійсненні працівниками відділу митного оформлення №2 митного поста «Яворів» Львівської митниці систематичного незаконного отримання неправомірної вигоди від фізичних осіб, що здійснюють переміщення товарів через митну територію України з Республіки Польща за безперешкодний пропуск і не створення штучних перешкод під час їх митного оформлення по смузі руху «зелений коридор». При цьому для реалізації вказаної злочинної схеми з метою уникнення від викриття правоохоронними органами на ОСОБА_6 як пособника було покладено обов'язки зокрема з акумулювання грошових коштів - неправомірної вигоди та зберігання такої на час несення інспекторами служби, розподілу отриманої за час чергування неправомірної вигоди між учасниками групи. Відтак наведене вище, а також те, що з матеріалів кримінального провадження вбачається, що ОСОБА_6 протиправну діяльність здійснював систематично протягом тривалого часу, дає підстави вважати, що останній має приховані збереження грошових коштів у значних сумах. При цьому з долученої до матеріалів клопотання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №328152893 від 5 квітня 2023 року вбачається, що ОСОБА_6 належать на праві власності житловий будинок загальною площею 206.2 кв.м. з рядом господарських будівль до такого за адресою: АДРЕСА_1 .

Зважаючи на викладене, відповідно до ч. 3 ст. 183 КПК України, із врахуванням характеризуючих даних особи підозрюваного ОСОБА_6 , враховуючи його майновий та сімейний стан, а також обставини кримінального правопорушення у вчиненні якого він підозрюється, приходжу до висновку, що максимальний розмір застави, передбачний п. 2 ч. 5 ст. 182 КПК України, буде недостатнім для забезпечення виконання підозрюваним обов'язків, передбачених ст. 194 КПК України, а тому йому слід визначити заставу у розмірі, який перевищує вісімдесят розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а саме у розмірі 370 (триста сімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 993080 (дев'ятсот дев'яносто три тисячі вісімдесят) гривень.

Визначаючи вказаний розмір застави слідчий суддя вважає, що такий буде достатнім стримуючим фактором для запобігання ризикам описаним вище та може належним чином забезпечити процесуальну поведінку підозрюваного.

У випадку внесення застави на відповідний рахунок на підозрюваного слід покласти обов'язки передбачені ч. 5 ст. 194 КПК України, зокрема: прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою; не відлучатися із населеного пункту (м. Судова Вишня), в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та працівниками митного поста «Яворів» Львівської митниці; здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Керуючись вимогами статей 177, 178, 183, 186, 194, 196, 197, 395 КПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

клопотання старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_7 - задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_6 запобіжний захід тримання під вартою.

Строк тримання під вартою ОСОБА_6 рахувати з часу оголошення ухвали 7 квітня 2023 року.

Строк дії ухвали становить 60 (шістдесят) днів, тобто до 5 червня 2023 року включно.

Визначити підозрюваному ОСОБА_6 заставу в розмірі 370 (триста сімдесяти) прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 993080 (дев'ятсот дев'яносто три тисячі вісімдесят) гривень.

У випадку внесення застави на відповідний рахунок покласти на підозрюваного ОСОБА_6 такі обов'язки:

- прибувати до слідчого, прокурора, суду за кожною вимогою;

- не відлучатися із населеного пункту (м. Судова Вишня), в якому він проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

- повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

- утримуватися від спілкування зі свідками сторони обвинувачення у даному кримінальному провадженні, зокрема ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 та працівниками митного поста «Яворів» Львівської митниці;

- здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в'їзд в Україну.

Ухвала щодо застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою підлягає негайному виконанню після її оголошення.

Контроль за виконанням даної ухвали покласти на старшого слідчого першого слідчого відділу (з дислокацією у м. Львові) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у м. Львові, ОСОБА_7 .

Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1