Справа № 348/664/23
Провадження № 3/348/351/23
24 березня 2023 року суддя Надвірнянського районного суду Івано-Франківської області Матолич В.В., розглянувши справу, яка надійшла з Військової частини НОМЕР_1 про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_1 , сержанта із матеріального забезпечення, роти протиправних керованих ракет військової частини НОМЕР_1 , який до адміністративної відповідальності не притягувався,
за вчинення правопорушення, передбаченого ч.3 ст.172-20 КУпАП,
встановила:
15.03.2023 о 08.00 годині солдат ОСОБА_1 будучи військовослужбовцем військової частини НОМЕР_1 , виконував обов"язки військової служби у стані алкогольного сп"яніння в умовах особливого періоду. Огляд на стан сп"яніння проводився у встановленому законом порядку, довідка №64 від 15.03.2023, результат 0,62 промілле, такими діями вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.3 ст. 172-20 КУпАП.
ОСОБА_1 у ході розгляду справи зазначив, що він просто сидів в компанії військовослужбовців, які вживали алкоголь, однак, не відчував себе п'яним. Вони були на території військової частини о 08.00 годині, коли починаються заняття. Зазначив, що огляд його на стан сп'яніння проводили у медичному закладі, до процедури огляду зауважень не має.
Відповідно до вимог ст. 245 КУпАП, основним завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Згідно зі ст.280 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Вина ОСОБА_1 доводиться: поясненнями, даними ним у судовому засіданні; довідкою №64 від 15.03.2023, результат 0,62 промілле; копією військового квитка № НОМЕР_2 Серії АВ.
Статтею 23 КУпАП визначено, що адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. При накладенні адміністративного стягнення на правопорушника суддя врахував характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, а тому вважає, що на нього слід накласти мінімальне адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП України з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути 536 грн. 80 коп. судового збору.
Керуючись ст. 283, 284, 301, 303 КУпАП, суддя,
постановила:
ОСОБА_1 визнати винуватим у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 172-20 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штраф у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави 536 (п"ятсот тридцять шість) гривень 80 копійок судового збору.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 КУпАП.
Апеляційна скарга на постанову про накладення адміністративного стягнення подається до Івано-Франківського апеляційного суду.
Суддя Матолич В.В.