про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
27 серпня 2010 рокум. ПолтаваСправа № 2а-4030/10/1670
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Слободянюк Н.І., розглянувши матеріали позовної заяви Лівобережного міжрайонного центру зайнятості у м. Вінниці-робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до товариства з обмеженою відповідальністю "Глобинський м'ясокомбінат" про стягнення грошових коштів у сумі 651,05 грн, -
26 серпня 2010 року Лівобережний міжрайонний центр зайнятості у м. Вінниці-робочий орган виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю "Глобинський м'ясокомбінат" про стягнення грошових коштів у сумі 651,05 грн.
Частиною 1 статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи:
1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність;
2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником);
3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу;
4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства;
5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення);
6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
За визначенням пункту 1 частини 1 статті 3 названого Кодексу справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до положення частини 1 статті 17 зазначеного Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Таким чином, згідно з наведеними нормами цього Кодексу вирішення адміністративним судом підлягає спір, що виник між суб'єктами суспільних відносин стосовно їх прав і обов'язків у правовідносинах, у яких хоча б один суб'єкт законодавчо уповноважений керувати поведінкою іншого / інших / суб'єкта, а цей суб'єкт, відповідно, зобов'язаний виконувати вимоги та приписи такого суб'єкта владних повноважень.
У тому ж випадку, коли суб'єкт, у тому числі орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, не здійснюють у спірних правовідносинах владних управлінських функцій щодо іншого суб'єкта, з яким виник спір, такий спір не має встановлених нормами Кодексу адміністративного судочинства України ознак справи адміністративної юрисдикції та не відноситься до юрисдикції адміністративних судів.
Зі змісту позову вбачається, що Лівобережним міжрайонним центром зайнятості фактично заявлені вимоги про відшкодування матеріальних збитків, спричинених йому внаслідок зазначення товариством з обмеженою відповідальністю "Глобинський м'ясокомбінат" недостовірної інформації у довідці про середню заробітну плату ОСОБА_1 від 16.03.2009 № 1/18, тобто такої, яка не відповідає даним бухгалтерського обліку підприємства.
Такі вимоги носять цивільно-правовий характер, на що вказує норма статті 1166 Цивільного кодексу України.
З огляду на те, що предметом у цій справі є спір про відшкодування шкоди, який має цивільно-правову природу, що виключає оцінку майнових відносин сторін у цій справі як таких, що засновані на управлінських чи контролюючих функціях однієї сторони стосовно іншої, справа не має визначених статтею 3 КАС України ознак адміністративної справи та не відноситься до юрисдикції адміністративних судів відповідно до частини 1 статті 17 цього Кодексу.
Згідно з частиною 1 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.
Таким чином, позов, з яким звернувся позивач підлягає розгляду господарським судом у порядку господарського судочинства.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись статтею 109 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Лівобережного міжрайонного центру зайнятості м. Вінниці до товариства з обмеженою відповідальністю "Глобинський мясокомбінат" про стягнення грошових коштів у сумі 651,05 грн.
Копію ухвали направити позивачеві разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали з одночасним поданням копії апеляційної скарги до суду апеляційної інстанції.
Ухвала набирає законної сили після закінчення встановленого строку на апеляційне оскарження.
Суддя Н.І. Слободянюк