Справа № 366/589/23
Провадження № 1-в/366/19/23
08.03.2023 року смт. Іванків
Суддя Іванківського районного суду Київської області ОСОБА_1 ,
за участю представника органу поліції ОСОБА_2 ,
особи, відносно якої розглядається подання ОСОБА_3 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Іванків подання начальника відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 про встановлення адміністративного нагляду відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця смт. Поліське Поліського району Київської області, освіта середня, не працює, не одружений, зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимий,
Начальник відділення поліції №1 Вишгородського РУП ГУ НП в Київській області ОСОБА_4 звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_5 терміном 1 рік та запропонував встановити йому наступні обмеження:
Заборонити виходити за межі місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.;
Заборонити виїжджати за межі району без дозволу відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області;
Зобов'язати з'являтись до відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області щочетверга кожного місяця для реєстрації з 10 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.;
Заборонити з'являтись в місцях громадського харчування, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.
Подання мотивоване наступним.
07.05.2020 року ОСОБА_6 звільнився з державної установи «Житомирська установа виконання покарань (№ 8)» на підставі ухвали Богунського районного суду м. Житомир від 28.04.2020 року та прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_1 .
З метою контролю за поведінкою ОСОБА_6 як за особою, звільненою з місць позбавлення волі, його постановлено в категорію «формальний нагляд».
За час проживання на території, яка обслуговується ВП № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області, ОСОБА_6 зарекомендував себе як особа, яка зловживає спиртними напоями, та у зв'язку з чим вчиняє правопорушення, на шлях виправлення не стає, постійного місця роботи немає та не приймає участь у громадському житті села.
ОСОБА_6 неодноразово притягувався до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушень та письмово попереджався 10.01.2023 року, 11.02.2023 року, 15.02.2023 року та 17.02.2023 року про те, що у разі подальшого ведення антигромадського способу життя та вчинення адміністративних та кримінальних правопорушень, за ним буде встановлено адміністративний нагляд.
За наведених обставин, начальник відділення поліції просить встановити ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком 1 рік.
Представник органу поліції підтримав подання та просив його задовольнити з наведених у ньому підстав.
ОСОБА_6 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував.
Розглянувши подання, дослідивши додані до нього документи та вислухавши пояснення присутніх у судовому засіданні, суддя приходить до наступних висновків.
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» (далі - Закон) адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню кримінальних правопорушень окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них (ст. 2 Закону).
Відповідно до п. «в» ч. 1 ст. 3 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Згідно положень п. «в» ч.1 ст.4 Закону, підставами для встановлення адміністративного нагляду є матеріали органів Національної поліції - щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 5 Закону, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу Національної поліції.
Адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. (ст. 6 Закону).
Відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості визнаються особи, засуджені до позбавлення волі або основного покарання у виді штрафу за тяжкий злочин, якщо вони протягом шести років з дня відбуття покарання (основного та додаткового) не вчинять нового кримінального правопорушення.
Суддею встановлено, що ОСОБА_6 , 07.12.2015 року засуджений Іванківський районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 15 ч. 3 ст. 185 КК України до покарання у виді 3 років позбавлення волі. На підставі ст. 75 КК України звільнений від відбування покарання з випробуванням та іспитовим строком 3 роки з покладенням обов'язків, передбачених ст. 76 КК України.
Ухвалою суду від 03.07.2017 року ОСОБА_6 направлено для відбування покарання у виді 3 років позбавлення волі за вироком суду від 07.12.2015 року.
10.04.2018 року ОСОБА_6 засуджений Іванківський районним судом Київської області за вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 185 КК України до покарання у виді 1 року позбавлення волі. На підставі ст. 71 КК України, за сукупністю вироків, шляхом часткового приєднання не відбутої частини покарання за вироком суду від 07.12.2015 року, ОСОБА_6 призначено остаточне покарання у виді 3 років 5 місяців позбавлення волі.
07.05.2020 року ОСОБА_6 звільнився з державної установи «Житомирська установа виконання покарань (№ 8)» на підставі ухвали Богунського районного суду м. Житомир від 28.04.2020 року та прибув на постійне місце проживання за адресою: АДРЕСА_2 .
На теперішній час ОСОБА_6 проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
10.01.2023 року та 11.02.2023 року ОСОБА_6 притягнуто до адміністративної відповідальності за статтями 176 КУпАП до адміністративних стягнень у виді 51 грн. та 170 грн., що підтверджується долученими до подання копіями постанов по справі про адміністративне правопорушення працівників відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області.
Разом з цим, суддя не приймає до уваги подання начальника відділення поліції в частині того, що ОСОБА_6 притягався до адміністративної відповідальності 15.02.2023 року та 17.02.2023 року за ст. 173 КУпАП, оскільки в матеріалах подання є лише самі протоколи про адміністративні правопорушення, при цьому відсутні постанови суду про визнання ОСОБА_6 винним у вчиненні цих правопорушень, а розгляд справ та прийняття у них рішень про визнання винуватості особи за ст. 173 КУпАП у відповідності до ст. 221 КУпАП належить до компетенції суду. Без наявності постанов суду в матеріалах подання, суддя не може розцінювати ОСОБА_6 як такого, що 15.02.2023 року та 17.02.2023 року притягався до адміністративної відповідальності.
ОСОБА_6 неодноразово письмово попереджався поліцейськими про те, що уразі, якщо він не припинить вести антигромадський спосіб життя, вчиняти адміністративні та кримінальні правопорушення, за ним буде встановлено адміністративний нагляд. Це підтверджується долученими до клопотання копіями письмових попереджень від 10.01.2023 року, 11.02.2023 року, 15.02.2023 року та 17.02.2023 року.
Згідно характеристики старостинського округу № 3 виконавчого комітету Поліської селищної ради Київської області від 15.02.2023 року, ОСОБА_6 за час проживання в с. Радинка зарекомендував себе з негативної сторони, веде ненормальний спосіб життя, зловживає спиртними напоями, постійного місця роботи немає.
Викладене свідчить про те, що ОСОБА_6 , незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями та вчиняє адміністративні правопорушення.
Таким чином, ОСОБА_6 є особою, відносно якої необхідно встановити адміністративний нагляд. Встановлення відносно нього адміністративного нагляду терміном 1 рік не перевищуватиме термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
У відповідності ст. 9, 11 Закону, ОСОБА_6 слід роз'яснити його обов'язки як особи, щодо якої застосовано адміністративний нагляд та попередити про відповідальність у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду.
Враховуючи вищезазначене, суддя приходить до висновку, що подання начальника відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 9, 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суддя
Подання задовольнити.
Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця смт. Поліське Поліського району Київської області, освіта середня, не працюючого, не одруженого, раніше судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
адміністративний нагляд терміном 1 (один) рік, та застосувати відносно нього такі обмеження:
1.Заборонити виходити за межі місця постійного проживання з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв.;
2.Заборонити виїжджати за межі району без дозволу відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області;
3.Зобов'язати з'являтись до відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області щочетверга кожного місяця для реєстрації з 10 год. 00 хв. до 16 год. 00 хв.;
4.Заборонити з'являтись в місцях громадського харчування, де здійснюється продаж спиртних напоїв на розлив.
Роз'яснити ОСОБА_3 , що він, як особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, зобов'язаний вести законопослушний спосіб життя, не порушувати громадський порядок і додержувати таких правил:
-з'являтися за викликом відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області поліції і давати усні та письмові пояснення з питань, пов'язаних з виконанням правил адміністративного нагляду;
-повідомляти поліцейських, які здійснюють адміністративний нагляд, про зміну місця роботи, проживання чи перебування;
-у разі від'їзду в особистих справах з дозволу поліцейського відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області в інший населений пункт та перебування там більше доби зареєструватися у відповідному органі Національної поліції.
Попередити ОСОБА_3 про відповідальність у разі злісного порушення правил адміністративного нагляду.
Копію цієї постанови для виконання та здійснення контролю за адміністративним наглядом направити начальнику відділення поліції № 1 Вишгородського РУП ГУНП в Київській області.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги через Іванківський районний суд Київської області протягом 7 (семи) днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1