Постанова від 04.08.2010 по справі 2а-2076/10/2770

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

04.08.10Справа №2а-2076/10/2770

м. Севастополь

10 год. 08 хв.

Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:

головуючого судді - Мінько О.В.;

при секретарі - Трігуб Г.В.,

з участю: представника позивача - Волинець Юлії Валеріївни, довіреність № 026338 від 01.09.2009р., посвідчення № 026338 від 01.09.2009 р.;

відповідач - Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 - не прибула;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 про стягнення суми заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" у розмірі 100 грн., та заборгованості перед бюджетом зі сплати штрафних (фінансових) санкцій за порушення норм Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" у розмірі 2700 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог пункту 1 статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, в частині не проведення розрахункових операцій через РРО, та вимог статей 11-1, 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в частині роздрібної торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав суду пояснення у обґрунтування вимог, наполягав на їх задоволені.

Відповідач Фізична особа-підприємець ОСОБА_3 в судове засідання не прибула, про день час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Про причини не прибуття суд не повідомив.

Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця проживання фізичної особи-підприємця здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідача матеріали справи не містять. В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідача за наявними у справі матеріалами.

Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідивши матеріали справи, вважає позов таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно статті 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг” № 265/95 від 06.07.1995р . (далі - Закон № 265/95), передбачено, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Згідно статті 2 Закону № 265/95 - реєстратор розрахункових операцій визначено як пристрій або програмно-технічний комплекс, в якому реалізовані фіскальні функції і який призначений для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Згідно пункту 1 статті 17 цього Закону, за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції зокрема, у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі не проведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі не роздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.

Відповідно пункту 11 статті 11 Закону України «Про Державну податкову службу в України» № 509 від 04.12.1990р., Органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають прав мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.

Пунктом 11 статті 10 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" визначено, що державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_3 зареєстрована як фізична особа - підприємець 29.04.2005р., що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців (а.с. 5 - 6), та перебуває на податковому обліку у Державній податковій інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя.

15.06.2009р.Державною податковою інспекцією у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка господарської одиниці - бара на пляжі "Яшмовий" у м. Севастополі, та належить фізичної особі - підприємцю ОСОБА_3 щодо дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій суб'єктами підприємницької діяльності, якою були встановлені порушення вимог пункту 1 статті 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг" в частині не використання РРО, не видачі відповідного розрахункового документу, що підтверджує виконання розрахункової операції при продажу 1 пачки цигарок «Мальборо» по ціні 20,00 грн., одного бокала пива по ціні 15,00 грн., всього на загальну суму 35,00 грн. По факту перевірки був складений акт від 15.06.2009р. (а.с. 8 - 9).

За результатами розгляду матеріалів вказаної перевірки, позивачем прийнято рішення про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій - № 0001862330 від 08.07.2009 року на суму 100 грн. (а.с. 12).

Вказане рішення про застосування фінансових санкцій від 08.02.2008р. відповідачем оскаржено не було.

У добровільному порядку, у рахунок сплати фінансових санкцій за рішенням відповідач у добровільному порядку перерахунків не здійснив.

Рішення про застосування штрафних фінансових санкцій направлялося відповідачу, але ним отримано не було та було повернуто до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя.

Відповідно статті 11-1 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" № 481 від 19.12.1995р., (далі - Закон № 481), встановлена виробником або імпортером максимальна роздрібна ціна на тютюнові вироби наноситься на пачку, коробку або сувенірну коробку тютюнових виробів разом з датою їх виготовлення. Максимальна роздрібна ціна за пачку, коробку або сувенірну коробку наноситься визначеним виробником способом у визначеному виробником місці і складається з її цифрового виразу та скороченого найменування грошової одиниці України.

Згідно статті 15 цього Закону, роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Тієї ж перевіркою було виявлено порушення вимог статей 11-1 та 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" - роздрібна торгівлі тютюновими виробами за цінами, вищими від максимальних роздрібних цін на тютюнові вироби без відповідної ліцензії.

По факту перевірки був складений акт від 15.06.2009р. (а.с. 8 - 9).

Відповідно пунктів 5, 11 частини 2 статті 17 Закону № 481, до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень; та роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень;

За результатами розгляду матеріалів вказаної перевірки, позивачем прийнято рішення про застосування до фізичної особи -підприємця ОСОБА_3 штрафних (фінансових) санкцій - № 0001872330 від 08.07.2009 року на суму 2700 грн. (а.с. 14).

Вказане рішення про застосування фінансових санкцій від 08.02.2008р. відповідачем оскаржено не було.

У добровільному порядку, у рахунок сплати фінансових санкцій за рішенням відповідач у добровільному порядку перерахунків не здійснив.

Рішення про застосування штрафних фінансових санкцій направлялося відповідачу, але ним отримано не було та було повернуто до ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя.

Наявність заборгованості по штрафним (фінансовим) санкціям фізичної особи - підприємця по штрафним (фінансовим) санкціям підтверджується облікової карткою платника податків (а.с. 17 - 18).

Таким чином, аналізуючи діюче законодавство, з врахуванням зазначеного, позовні вимоги Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя підлягають задоволенню, а сума заборгованості стягненню з відповідача.

Відповідно частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України повний текст постанови складено та підписано 09.08.2010р.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя, задовольнити.

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1, інд. НОМЕР_3) на користь Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя (р/р 31113104700006, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612, юридична адреса: вул. Пролетарська, буд. 24 в м. Севастополі) заборгованість перед бюджетом за штрафними санкціями у розмірі 2700 (дві тисячі сімсот) грн. 00 коп.

Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до Севастопольського апеляційного адміністративного суду у порядок і строки, передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя підпис О.В. Мінько

< Суддя >: < підпис > < Суддя >

З оригіналом згідно

Суддя < підпис > О.В. Мінько

< Суддя >: < підпис > < Суддя >