ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43
м. Київ
06 серпня 2010 року < Час проголошення > № 2а-8172/10/2670
Окружний адміністративний суд м. Києва у складі судді Каракашьяна С.К. при секретарі судового засідання Латишевій Л.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Відкритого акціонерного товариства «Укрнафта»
до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в місті Києві
про скасування рішення
за участю представників сторін:
від позивача: Олексієнка М.Г., представника
від відповідача: Кабардінова О.С., представника
На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулось відкрите акціонерне товариство «Укрнафта»з позовом про визнання протиправним та скасування рішення Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків в місті Києві про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0000344120/0 від 29.05.2010р.
Позовні вимоги ґрунтуються на тому, що позивачем не було допущено правопорушення, за яке відповідачем застосовано штрафні санкції, оскільки пломба на касовому апараті позивача не була пошкоджена.
Відповідачем позовні вимоги заперечуються з огляду на правомірність прийнятого рішення та його відповідність обставинам справи.
Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, заслухавши пояснення представників сторін, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
22.05.09 року співробітниками Броварської об'єднаної державної податкової інспекції було проведено перевірку структурного підрозділу ВАТ «Укрнафта»- заправної станції, розташованої за адресою -смт. Димерка, вул.Леніна, 1, за результатами якої було складено акт перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій №0056/2665/41/00135390 (далі -акт перевірки).
Даним актом перевірки встановлено порушення позивачем п.4. ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" № 265/95-ВР від 06.07.1995року, а саме: незабезпечення цілісності пломби реєстратора розрахункових операцій серії БЖ №9826994.
На підставі акту перевірки Спеціалізованою державною податковою інспекцією у м. Києві по роботі з великими платниками податків було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № 0000344120/0 від 29.05.2009 р. в сумі 340,00 грн.
Відповідно до п.4 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг", суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема, забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення.
Статтею 17 п.2 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг" передбачено, що до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірах: двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи, незареєстрованого, неопломбованого або опломбованого з порушенням встановленого порядку реєстратора розрахункових операцій.
З огляду на вказані приписи Закону, судом не приймаються посилання позивача на те, що пошкодження однієї пломби не дозволяє здійснити несанкціонований доступ до конструкції реєстратора розрахункових операцій, оскільки передумовою застосування штрафних санкцій вбачається не тільки втручання в конструкцію, а й пошкодження (незбереження цілісності) пломби саме по собі.
На виконання вимог суду було надано пояснення особи, що проводила перевірку позивача, за змістом яких посадова особа повідомила, що під час перевірки було встановлено факт порушення цілісності пломби, зокрема, пошкодження кольорового зображення, коду та захисного покриття. Зазначені посилання було підтверджено фотографією пошкодженої пломби БЖ №9826994.
З метою всебічного та повного розгляду справи та надання оцінки доводам позивача судом витребовувалася від ТОВ «Маркет-Сервіс»пломба БЖ №982699, або пояснення з приводу неможливості надати зазначену пломбу, проте вимог ухвали суду виконано не було, пломби не надано.
Таким чином, посилання позивача на видану центром сервісного обслуговування (ТОВ-фірма «Маркет-Сервіс») довідку про опломбування реєстратора розрахункових операцій від 08.05.2009р. залишилися не підтвердженими в ході розгляду справи.
Натомість, обставина пошкодження пломби підтверджується фотографією пошкодженої пломби та відсутністю зауважень до акту перевірки працівника позивача, який підписав акт перевірки.
При цьому, матеріалами справи підтверджено трудові відносини позивача з даною особою.
Відповідач, як суб'єкт владних повноважень довів правомірність прийнятого ним рішення. Позивач не надав суду належних доказів, які б свідчили про правомірність заявлених позовних вимог.
Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Враховуючи вищенаведене в сукупності, та керуючись ст.ст. 71, 94, 97, 158-163 КАС України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -
1.В задоволенні позову відмовити повністю.
Постанова може бути оскаржено до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя С.К. Каракашьян