Постанова від 20.05.2010 по справі 2а-3788/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

20 травня 2010 року 09:05 № 2а-3788/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого судді Шейко Т.І.

при секретарі судового засідання Деруга Н.О.,

у відкритому судовому засіданні вирішив адміністративну справу

за позовомДержавної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Києва

до Суб'єкт підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1

проcтягнення податкової заборгованості у сумі 1 971,00 грн. за рахунок активів платника податків

за участю представників сторін:

від позивача - Тюшкевич С.І., дов-ть № 5439/9/10-114 від 17.11.08

від відповідача - не з'явився

встановив:

Позивач, Державна податкова інспекція у Шевченківському районі м. Києва звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до Суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення податкової заборгованості у сумі 1 971,00 грн. за рахунок активів платника податків.

В обґрунтування позовних вимог Позивач зазначив, що за Відповідачем обліковується податковий борг в загальній сумі 1 971,00 грн., який виник в результаті самостійного подання до податкового органу податкових декларацій та у зв'язку з несплатою Відповідачем у встановлений законом строк податкових зобов'язань.

Представник Державної податкової інспекції в судовому засіданні виклав зміст позовних вимог, та просив суд стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності -фізичної особи ОСОБА_1 податкову заборгованість, яка Відповідачем на момент розгляду даної справи не погашена і становить 1 971,00 грн.

Відповідач відзиву на позов не надав, явку своїх представників в судове засідання не забезпечив, проте судом направлялись повістка про виклик Відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців.

Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців»зміни до установчих документів юридичної особи , а також зміна прізвища та/або імені, та/або по батькові або місця проживання фізичної особи -підприємця підлягають обов'язковій державній реєстрації шляхом внесення відповідних змін до записів Єдиного державного реєстру в порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 18 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців», якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін.

З огляду на зазначене, суд вважає, що Відповідач повідомлений належним чином, отже неприбуття в судове засідання Відповідача не є перешкодою для розгляду справи.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Позивача вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Суб'єкт підприємницької діяльності -фізична особа ОСОБА_1 зареєстрований Шевченківською районною у місті Києві державною адміністрацією 22.06.2001 року за ідентифікаційним номером НОМЕР_1, та занесений в Єдиний державний реєстр юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців України, а тому на нього поширюється дія законів та інших нормативно-правових актів, які регулюють здійснення підприємницької діяльності та сплату податків в Україні.

Як встановлено судом та вбачається з матеріалів справи - відповідачем були подані декларації з прибуткового податку № 471303 від 17.04.2009 року, № 160361 від 28.04.2009 року.

Відповідно до п. г пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»відповідною особою за нарахування окремого податку або збору (обов'язкового платежу), є контролюючий орган.

На підставі поданих Відповідачем декларацій та у відповідності з п. г пп. 4.2.2 п. 4.2 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва зроблений розрахунок авансових платежів прибуткового податку у розмірі 1 971,00 грн. та винесено податкове повідомлення-рішення форми «Ф», яке отримане Відповідачем особисто 05.05.2009 року.

Проте, дане податкове повідомлення-рішення в адміністративному або судовому порядку Відповідачем не оскаржене та не скасоване у спосіб і відповідно до процедури, передбаченої ст.ст. 5, 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

Відповідно до пп. 5.2.1. п. 5.2 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»- податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до пунктів 4.2 та 4.3 статті 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення.

Таким чином, сума зобов'язання визначена в вищезазначеному податковому повідомленні-рішенні у відповідності до ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»є узгодженою та в зв'язку з несплатою до бюджету в строки визначені законодавством, визначається сумою податкового боргу платника податків.

Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м. Києва у відповідності до статті 6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»та з метою погашення податкового боргу сформовано та надіслано Відповідачу першу податкову вимогу від 04.04.2005 року № 1/975, та другу № 2/2075 від 13.06.2005 року, які відповідно з поштовими повідомленнями отримані Відповідачем та залишені без виконання.

Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платника податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Як вбачається з матеріалів справи заборгованість платника перед бюджетом станом на час розгляду справи в суді самостійно не погашена і складає 1 971,00 грн., а тому підлягає стягненню у примусовому порядку.

Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»Державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках -коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України у справах, в яких Позивачем є суб'єкт владних повноважень, а Відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені Позивачем, з Відповідача не стягуються.

Враховуючи наведене та керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 69-71, 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

постановив:

Позов Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Києва задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету (р/р № 33216801700011, одержувач УДК у Шевченківському районі м. Києва, код одержувача 26077968, банк одержувача ГУДК у м. Києві, МФО 820019, код платежу 11010200) суму податкового боргу з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 1 917 (одна тисяча дев'ятсот сімнадцять грн.) 00 коп.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Шейко Т.І.

Повний текст постанови складено та підписано 27.05.2010 року.