Категорія №6.9
Іменем України
29 липня 2010 року Справа № 2а-5484/10/1270
Луганський окружний адміністративний суд
у складі головуючого судді Чиркіна С.М.,
при секретарі судового засідання Лисенко Є.М.,
за участю:
представника позивача Мудракової О.В. (довіреність № 1572/05-05 від 26.07.2010)
представника відповідача Цибуленко І.М. керівник підприємства за наказом № 15 від 26.08.2009 року,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Луганської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів до приватного підприємства «Фармацевтична компанія «Авіценна» про стягнення 1090,94грн. ,
Луганська обласна державна інспекція з контролю якості лікарських засобів (далі Позивач) звернулась з позовом до приватного підприємства «Фармацевтична компанія «Авіценна» ( далі відповідач), про стягнення 1090,94 грн..
В обґрунтування позову зазначив, що позивачем, 10.02.2010року було проведено планову перевірку дотримання відповідачем вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів ПП Фармацевтична компанія «Авіценна».
За результатами проведеної перевірки та відповідно до акту відбору зразків лікарських засобів було відібрано для проведення Лабораторного аналізу контролю якості лікарських засобів.
Проведеним лабораторним аналізом встановлені певні невідповідності упаковок встановленим вимогам.
З посиланням на вимоги ст. 16 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" (далі закон № 877), постанову Кабінету Міністрів України від 31.10.2007р. №1279 "Про затвердження Порядку відшкодування суб'єктом господарювання витрат, пов'язаних з проведенням експертизи (випробування) зразків продукції" (далі-Постанова № 1279) просив стягнути з відповідача витрати з проведенням експертизи №100 від 12.03.2010р. на суму витрат 482,50грн., та №101 від 12.03.2010р. на суму 608,44грн..
Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав у повному обсязі, надав пояснення аналогічні викладеному у позовній заяві.
Представник відповідача позовні вимоги визнав в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.69-72 КАС України, суд прийшов до наступного.
Позивач є Луганська обласна державна інспекція з контролю якості лікарських засобів, яка на виконання наданих повноважень здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства щодо гарантування якості лікарських засобів та медичної продукції, зокрема під час забезпечення ними населення, закладів охорони здоров'я та інших установ, а також щодо їх обліку, зберігання, застосування, утилізації та знищення, а також здійснення державного контролю якості лікарських засобів та виробів медичного призначення, які закуповуються за державні кошти.
Відповідач - приватне підприємство Фармацевтична компанія «Авіценна» - зареєстроване виконавчим Луганської міської ради 03 червня 2008 року за № 1 382 102 0000 014979 ( а.с.12), здійснює торгівлю лікарськими засобами на підставі ліцензії АВ № 419166, виданої МОЗ України від 23 липня 2008 року (а. с. 9).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції (адміністративна справа) - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.4 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Згідно із ч.1 ст. 14 Закону України «Про лікарські засоби», Спеціальним органом державного контролю якості лікарських засобів є Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я України з безпосередньо підпорядкованими їй державними інспекціями з контролю якості лікарських засобів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі. (далі закон № 123).
Відповідно до п.1 ПКМ № 179 від 16.02.1998 року Державна інспекція з контролю якості лікарських засобів Міністерства охорони здоров'я (далі - Державна інспекція) є спеціальним органом державного контролю якості лікарських засобів.
Частиною 5 ст. 15 Закону № 123 до компетенції позивача віднесено відбір зразків лікарських засобів для лабораторної перевірки їх якості. Вартість відібраних зразків та проведення контролю їх якості включається до виробничих витрат суб'єктів, у яких ці зразки відібрано. Порядок відбору зразків лікарських засобів визначається Кабінетом Міністрів України.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1279 від 31.10.2007 року, затверджено Порядок відшкодування суб'єктом господарювання витрат пов'язаних з проведенням експертизи зразків продукції (далі Порядок № 1279).
Відповідно з пунктом 2 Порядку № 1279 суб'єкт господарювання в тижневий строк з моменту надходження документів які підтверджують витрати, пов'язані з проведенням експертизи, зобов'язаний відшкодувати органу державного нагляду (контролю) витрати, пов'язані з проведенням експертизи.
Згідно із пунктами 4-5 Порядку № 1279 кошти, отримані органом державного нагляду (контролю) в результаті відшкодування суб'єктом господарювання пов'язаних з проведенням експертизи витрат, перераховуються до державного бюджету. У разі відмови суб'єкта господарювання від відшкодування витрат органу державного нагляду (контролю), пов'язаних з проведенням експертизи, зазначені витрати стягуються у судовому порядку.
Правові та організаційні заходи, основні принципи та порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контрою), їх посадових осіб під час здійснення державного нагляду (контролю) визначені Закону України «Про основні заходи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» (далі Закон № 877).
10.02.2010 року, уповноваженою особою позивача проведена перевірка дотримання суб'єктом господарської діяльності вимог законодавства щодо забезпечення якості лікарських засобів, під час здійснення якої проведено вилучення для лабораторної перевірки зразків лікарських засобів (а. с. 5-8).
Проведеним лабораторними дослідженнями встановлені певні невідповідності упаковок встановленим вимогам (а.с.10-11), які не є предметом даного спору.
Згідно висновку Лабораторії контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Луганської обласної державної інспекції щодо якості від 17.02.2010 № 0302 встановлено, що перевірений зразок препарату Алохол, таблетки вкриті плівкою оболонкою, по 50 таблеток в блістері № серії 2750508, виробник ЗАТ НВЦ "Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод" не відповідає вимогам АНД до Р.П. №ЦА/2355/01/01 від 09.12.04 по наступним показникам: Упаковка (відсутні інструкція для медичного застосування) (а. с. 10).
Відповідно до висновку Лабораторії контролю якості лікарських засобів та медичної продукції Луганської обласної державної інспекції щодо якості від 19.02.2010 № 0322 встановлено, що перевірений зразок препарату Аспаркам-Здоров'я таблетки №50 у контурних чарункових упаковках, № серії 50209, виробник ТОВ "Фармацевтична компанія "Здоров'я" не відповідає вимогам АНД до Р.П. №11 А/4633/01/01 по наступним показникам: Упаковка (відсутня інструкція для медичного застосування препарату), сертифікат якості відсутній (а. с. 11).
У відповідності з п.5 Постанови у разі відмови суб'єкта господарювання від відшкодування витрат органу державного нагляду (контролю), пов'язаних з проведенням експертизи, зазначені витрати стягуються у судовому порядку.
З пояснень сторін убачається, що приватне підприємство «Фармацевтична компанія «Авіценна» не відшкодувало витрати Луганській обласній державній інспекції з контролю якості лікарських засобів, пов'язаних з проведенням експертизи лікарських засобів вилучених у відповідача під час інспектування.
У встановлений Порядком № 1279 термін відповідач не відшкодував витрати з проведення експертизи та не оскаржив данні дослідження.
Сторонам роз'яснені вимоги статей 69-75 КАСУ та наслідки їх невиконання.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до п. 10 ст.4 Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993р. №7-93 державні і громадські органи, підприємства, установи, організації та громадяни, які звернулися у випадках, передбачених чинним законодавством звільняються від сплати державного мита.
На підставі викладеного, керуючись ст. 14,15 Закону України Закону України «Про лікарські засоби», ст. 16 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності", постановою Кабінету Міністрів України від 31.10.2007р. №1279 "Про затвердження Порядку відшкодування суб'єктом господарювання витрат, пов'язаних з проведенням експертизи (випробування) зразків продукції", ст. ст. 6, 17-19, 94, 104-107,136, 158-163, Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Позовні вимоги Луганської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів до приватного підприємства «Фармацевтична компанія «Авіценна» про стягнення 1090,94грн. задовольнити повністю.
Стягнути з приватного підприємства Фармацевтична компанія «Авіценна» (м. Луганськ, вул. вул. Л. Чайкіної, 78) на користь Луганської обласної державної інспекції з контролю якості лікарських засобів (ЄДРПОУ 36255744, р/р 35221002003645 в ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013) витрати пов'язані з проведенням експертизи в розмірі 1090,94 грн. (одна тисяча дев'яносто гривень дев'яносто чотири копійки)
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЧиркін С.М.