09 листопада 2022 р. № 400/9808/21
м. Миколаїв
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Устинова І.А., розглянув у письмовому провадженні адміністративну справу
за позовом:ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
до відповідача:Департаменту стратегічних розслідувань Національна поліція України, вул. Богомолця, 10, м.Київ, 01601, Головного управління Національної поліції в Миколаївській області, вул. Декабристів, 5, м.Миколаїв, 54001,
про:визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Департаменту стратегічних розслідувань Національна поліція України (далі - відповідач-1), Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (далі - відповідач-2), в якому просив суд (з урахуванням ухвали суду від 15.12.2021р. про уточнення позовних вимог):
визнати протиправною бездіяльність Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку в кількості 78 діб та невиплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій у кількості 42 доби;
зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України виплатити ОСОБА_1 грошову компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку за 2018-2020 роки у кількості 78 діб у розмірі 39751,92 грн. (тридцять дев'ять тисяч сімсот п'ятдесят одна гривня 92 копійки);
зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України виплатити ОСОБА_1 грошову компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2016, 2019-2020 роки у кількості 42 доби у розмірі 21404,88 грн. (двадцять одна тисяча чотириста чотири гривні 88 копійки).
Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що при звільненні зі служби з органів внутрішніх справ відповідачем-1 не було проведено повний розрахунок та безпідставно не виплачено компенсацію за невикористані дні щорічної оплачуваної відпустки та невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій. За розрахунками позивача загальна кількість діб щорічної основної та додаткової оплачуваної відпустки, які позивач не використав за 2018-2020 роках складає 78 діб. Грошову компенсацію за вказані відпустки позивач розрахував у сумі 39751,92грн. Крім того, як учасник бойових дій позивач не використав 42 доби додаткової відпустки за 2016, 2019-2020 роки, грошова компенсація за які складає 21404,88 грн.
29.11.2021 р. відповідач 2 подав відзив на позов (а. с. 55-63), де відзначив, що позивач проходив службу в Департаменті з 01.12.2019р. по 14.04.2021р., а тому на момент звільнення позивач має право на отримання компенсації за невикористані 59 діб щорічних основних та додаткових оплачуваних відпусток, а не за 60 діб, як вкзав позивач впозові. Крім того, відповідач-1 вказав у відзиві про те, що норми Закону України "Про Національну поліцію" (далі - Закон № 580) та Порядку № 260 не передбачають виплати компенсації невикористаної частини додаткової відпустки поліцейському за минулі роки та додаткових видів відпусток.
03.12.2021р. відповідач-2 подав відзив на позов, в якому посилається на пропуск позивачем місячного строку звернення до суду. По суті спору відповідач-2 зазначив, що грошова компенсація за невикористані основні та додаткові оплачувані відпустки за 2015, 2017, 2018, 2019, 2020 роки позивачу не надавалася, з рапортом щодо компенсації невикористаних відпусток позивач не звертався. Грошова компенсація за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2016, 2017, 2018, 2019, 2020 роки не надавалася, з рапортом щодо компенсації невикористаних відпусток позивач не звертався. Право на компенсацію поліцейський має лише за щорічні відпустки, до того ж, за невикористані в році звільнення. Відпустка учасникам бойових дій не підлягає грошовій компенсації, якщо її не було використано.
Крім того, у відзиві на позов відповідач-2 заперечував проти заяви позивача про збільшення позовних вимог.
Ухвалою від 15.12.2021р. суд прийняв до розгляду заяву позивача від 16.11.2021р. про уточнення позовнх вимог.
Ухвалою від 15.12.2021р. суд відмовив позивачу в задоволенні заяви про витребування доказів.
20.12.2021 р. позивач подав відповідь на відзив, в якій відзначив, що право на отримання грошової компенсації за невикористані відпустки не обмежується жодним строком. У випадку звільнення поліцейських виплачується компенсація за всі невикористані ними дні як основної, так і додаткової відпустки.
Відповідно до ст. 262 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження. Датою ухвалення судового рішення в порядку письмового провадження є дата складання повного судового рішення (ч. 5 ст. 250 КАС України).
З'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дослідивши матеріали, що містяться у справі, суд встановив наступне.
Позивач має статус учасника бойових дій, що підтверджується посвідченням серії НОМЕР_1 , виданого 06.11.2015р.
З жовтня 2006 року по 06 листопада 2015 року ОСОБА_1 проходив службу в органах внутрішніх справ України.
Наказом начальника ГУНП від 09.04.2021р. № 122 о/с позивач звільнений із займаної посади за власним бажанням на підставі п.7 ч.1 ст.77 Закону № 580 з 14.04.2021р.
Наказом ГУНП в Миколаївській області № 1 о/с від 07.11.2021 ОСОБА_1 прийнято на службу до Національної поліції України.
Відповідно до довідки Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України від 11.11.2021 р. за період проходження служби в Департаменті з 01.12.2019р. по 14.04.2021 р. позивачу надавались відповідні відпуски в 2019-2021 роках, проте при звільненні зі служби позивачу було виплачено компенсацію за 8 діб щорічної чергової основної оплачуваної відрустки та 11 діб додаткової оплачуваної відпустки за стаж служби в поліції за фактично відпрацьований час у 2021 році.
Позивач вважає, що він має право на компенсацію за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку за 2018-2020 роки у кількості 78 діб у розмірі 39751,92 грн. та грошову компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2016, 2019-2020 роки у кількості 42 діб у розмірі 21404,88 грн.
Відповідачі з думкою позивача не згодні, та вважають що вимоги ОСОБА_1 неогрунтованими.
Пунктом 8 розділу ІІІ Порядку та умов виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, затвердженого наказом МВС України від 06.04.2016 р. № 260, передбачено, що за невикористану в році звільнення відпустку поліцейським, які звільняються з поліції, виплачується грошова компенсація відповідно до чинного законодавства. Грошова компенсація за невикористані відпустки за попередні роки не передбачена.
Згідно зі ст. 43 Конституції України кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Цією ж статтею передбачено, що право на своєчасне одержання винагороди за працю захищається законом.
Відповідно до ст. 45 Конституції України кожен, хто працює, має право на відпочинок. Це право забезпечується наданням днів щотижневого відпочинку, а також оплачуваної щорічної відпустки, встановленням скороченого робочого дня щодо окремих професій і виробництв, скороченої тривалості роботи у нічний час. Максимальна тривалість робочого часу, мінімальна тривалість відпочинку та оплачуваної щорічної відпустки, вихідні та святкові дні, а також інші умови здійснення цього права визначаються законом.
Закон України "Про відпустки" (далі - Закон № 504) установлює державні гарантії права на відпустки, визначає умови, тривалість і порядок надання їх працівникам для відновлення працездатності, зміцнення здоров'я, а також для виховання дітей, задоволення власних життєво важливих потреб та інтересів, всебічного розвитку особи.
Згідно зі ст. 4 Закону № 504 установлюються такі види відпусток: 1) щорічні відпустки: основна відпустка; додаткова відпустка за роботу із шкідливими та важкими умовами праці; додаткова відпустка за особливий характер праці; інші додаткові відпустки, передбачені законодавством; 2) додаткові відпустки у зв'язку з навчанням; 3) творча відпустка ; 3-1) відпустка для підготовки та участі в змаганнях; 4) соціальні відпустки: відпустка у зв'язку з вагітністю та пологами; відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку; відпустка у зв'язку з усиновленням дитини; додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи; 5) відпустки без збереження заробітної плати. Законодавством, колективним договором, угодою та трудовим договором можуть установлюватись інші види відпусток.
У разі звільнення працівника йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи (ч. 1 ст. 24 Закону № 504).
Аналогічні положення містяться в ч. 1 ст. 83 Кодексу законів про працю України (далі - КЗпП України).
Закон № 580 визначає правові засади організації та діяльності Національної поліції України, статус поліцейських, а також порядок проходження служби в Національній поліції України.
Відповідно до ч. 1, 3 ст. 59 Закону № 580 служба в поліції є державною службою особливого характеру, яка є професійною діяльністю поліцейських з виконання покладених на поліцію повноважень. Рішення з питань проходження служби оформлюються письмовими наказами по особовому складу на підставі відповідних документів, перелік і форма яких установлюються Міністерством внутрішніх справ України.
Згідно з ч. 1, 2 ст. 92 Закону № 580 поліцейським надаються щорічні чергові оплачувані відпустки в порядку та тривалістю, визначених цим Законом. Поліцейському надаються також додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки, соціальні відпустки, відпустки без збереження заробітної плати (грошового забезпечення) та інші види відпусток відповідно до законодавства про відпустки.
Положення Порядку № 260 визначають критерії виплати грошового забезпечення поліцейським Національної поліції та курсантам вищих навчальних закладів МВС із специфічними умовами навчання, які здійснюють підготовку поліцейських (далі - ВНЗ МВС із специфічними умовами навчання).
Згідно з абз. 7, 8 п. 8 розділу ІІІ Порядку № 260 за невикористану в році звільнення відпустку поліцейським, які звільняються з поліції, виплачується грошова компенсація відповідно до чинного законодавства. Виплата грошової компенсації за невикористану в році звільнення відпустку проводиться, виходячи з розміру місячного грошового забезпечення, право на отримання якого поліцейський має відповідно до чинного законодавства на день звільнення із служби. При цьому одноденний розмір грошового забезпечення визначається шляхом ділення розміру грошового забезпечення на 30 календарних днів. Кількість днів для виплати грошової компенсації за невикористану відпустку вказується в наказі про звільнення.
Отже, право працюючої особи на відпочинок у формі відпустки закріплено Конституцією України. Особу не може бути позбавлено такого права. Види відпусток, які можуть надаватися поліцейським, визначені у ст. 92 Закону № 580.
Аналізуючи наведені норми законодавства, суд зазначає, що законом не виключаються випадки, коли поліцейським відпустка не буде використана протягом календарного року. Не передбачено позбавлення поліцейського права на відпустку, яке він уже отримав у попередньому календарному році. Водночас, надано право працівнику використати право на відпустку за попередній рік одночасно з черговою відпусткою наступного року.
Таким чином, у наступному календарному році, у тому числі й за умови, що він є роком звільнення, поліцейський має гарантоване право на чергову відпустку за поточний календарний рік та на відпустки (основні і додаткові), що не були використані в попередніх роках, що виражається в праві на отримання грошової компенсації за весь час невикористаної оплачуваної відпустки, незалежно від часу набуття права на таку відпустку, оскільки відпустки за попередні роки також є невикористаними в році звільнення та не можуть бути залишені без розрахунку з поліцейським, адже це суперечить суті та гарантіям як трудового, так і спеціального законодавства в частині реалізації права на відпочинок.
З огляду на відсутність правового врегулювання положеннями Закону № 580 і Порядку № 260 питання компенсації невикористаної частини відпустки поліцейському за минулі роки, при вирішенні вказаного спору підлягають застосуванню приписи КЗпП України і Закону № 504, яким передбачено право працівника у разі звільнення на виплату грошової компенсації за всі невикористані ним дні щорічної відпустки, а також додаткової відпустки.
Отже, у випадку звільнення поліцейських з органів Національної поліції України їм виплачується компенсація за всі невикористані ними дні, як основної, так і додаткової відпустки.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом у постанові від 19.01.2021 р. у справі № 160/10875/19.
Враховуючи викладене, позовні вимоги в частині невиплати грошової компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку за 2018-2020 роки є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Водночас, суд наголошує, що виключною компетенцією роботодавця є нарахування та виплата даної грошової компенсації, а також вирахування кількості днів такої відпустки. Отже, позовні вимоги в частині зобов'язання виплатити грошову компенсацію за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку в розмірі 39751,92грн. в кількості 78 діб не належать задоволенню.
Враховуючи приписи ч. 2 ст. 9 КАС України, ефективним способом захисту порушеного права позивача є зобов'язання нарахувати та виплатити грошову компенсацію за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку за 2018-2020 роки.
Щодо невиплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій, суд враховує, що ст. 291 КАС України визначено особливості провадження у типовій справі, зокрема, згідно з частиною третьою цієї статті при ухваленні рішення у типовій справі, яка відповідає ознакам, викладеним у рішенні Верховного Суду за результатами розгляду зразкової справи, суд має враховувати правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи.
Оскільки дана адміністративна справа в частині невиплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій є типовою до зразкової справи № 620/4218/18, суд розглядає її з урахуванням правових висновків Верховного Суду, викладених у рішенні від 16.05.2019 р. за результатами розгляду зразкової справи.
Статтею 16-2 Закону № 504 передбачено надання учасникам бойових дій додаткової відпустки із збереженням заробітної плати тривалістю 14 календарних днів на рік.
Визначення учасника бойових дій надає ст. 5 Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (далі - Закон № 3551), яким є особа, яка брала участь у виконанні бойових завдань по захисту Батьківщини у складі військових підрозділів, з'єднань, об'єднань всіх видів і родів військ Збройних Сил діючої армії (флоту), у партизанських загонах і підпіллі та інших формуваннях як у воєнний, так і у мирний час.
Право на одержання учасниками бойових дій додаткової відпустки із збереженням заробітної плати строком 14 календарних днів на рік передбачено п. 12 ст. 12 Закону № 3551.
Службовий час і час відпочинку військовослужбовців регулюється ст. 101 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" (далі - Закон № 2011).
У рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, у тому числі військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей (п. 14).
В особливий період з моменту оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану або до моменту прийняття рішення про демобілізацію військовослужбовцям надаються відпустки, передбачені частинами першою, шостою та дванадцятою цієї статті, і відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин (п. 17).
В особливий період під час дії воєнного стану військовослужбовцям можуть надаватися відпустки за сімейними обставинами та з інших поважних причин із збереженням грошового забезпечення тривалістю не більш як 10 календарних днів без урахування часу, необхідного для проїзду в межах України до місця проведення відпустки та назад, але не більше двох діб в один кінець (п. 18).
Надання військовослужбовцям у періоди, передбачені пунктами 17 і 18 цієї статті, інших видів відпусток, крім відпусток військовослужбовцям-жінкам у зв'язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, а в разі якщо дитина потребує домашнього догляду, - тривалістю, визначеною в медичному висновку, але не більш як до досягнення нею шестирічного віку, а також відпусток у зв'язку з хворобою або для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії, припиняється (п. 19).
У разі ненадання військовослужбовцям щорічних основних відпусток у зв'язку з настанням періодів, передбачених пунктами 17 і 18 цієї статті, такі відпустки надаються у наступному році. У такому разі дозволяється за бажанням військовослужбовців об'єднувати щорічні основні відпустки за два роки, але при цьому загальна тривалість об'єднаної відпустки не може перевищувати 90 календарних днів (п. 21).
Визначення особливого періоду містить ст. 1 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" - це період функціонування національної економіки, органів державної влади, інших державних органів, органів місцевого самоврядування, Збройних Сил України, інших військових формувань, сил цивільного захисту, підприємств, установ і організацій, а також виконання громадянами України свого конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який настає з моменту оголошення рішення про мобілізацію (крім цільової) або доведення його до виконавців стосовно прихованої мобілізації чи з моменту введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях та охоплює час мобілізації, воєнний час і частково відбудовний період після закінчення воєнних дій.
Принципом який визначає зміст правовідносин людини із суб'єктом владних повноважень є принцип верховенства права, який полягає у підпорядкуванні діяльності усіх публічних інститутів потребам реалізації та захисту прав людини, утвердження їх пріоритету перед усіма іншими цінностями демократичної, соціальної, правової держави.
Принцип верховенства права є складною конструкцією, яка містить ряд обов'язкових елементів, зокрема: законність; юридичну визначеність; заборону свавілля; доступ до правосуддя, представленого незалежними та безсторонніми судами; дотримання прав людини; заборону дискримінації та рівність перед законом. Недотримання хоча б одного з названих елементів публічною адміністрацією означатиме порушення нею принципу верховенства права.
Будь-який необґрунтований неоднаковий підхід законом заборонений, і всі особи мають гарантоване право на рівний та ефективний захист від дискримінації за будь-якою ознакою - раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних та інших переконань, національного чи соціального походження, власності, народження чи іншого статусу.
Отже, у порівнянні з іншими особами, які набули статус учасника бойових дій і не проходили військову службу, позивач мав таке ж право на грошову компенсацію за всі невикористані дні додаткової відпустки.
Системний аналіз змісту верховенства права, вищенаведених положень законодавства дає підстави суду для висновку, що учасники бойових дій мають право отримати додаткову відпустку із збереженням заробітної плати за певних умов.
Указом Президента України від 17.03.2014 р. № 303 "Про часткову мобілізацію", затвердженого Законом України від 17.03.2014 р. № 1126, постановлено оголосити та провести часткову мобілізацію.
Таким чином, спірні правовідносини щодо отримання грошової компенсацію за невикористані дні додаткової відпустки у зв'язку із звільненням позивача виникли в особливий період.
В особливий період з моменту оголошення мобілізації до припинення відповідного періоду надання військовослужбовцям інших видів відпусток, зокрема, додаткової відпустки, передбаченої п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону № 3551, припиняється.
Відповідно до ч. 8 ст. 101 Закону № 2011 військовослужбовцям, крім військовослужбовців строкової військової служби, додаткові відпустки у зв'язку з навчанням, творчі відпустки та соціальні відпустки надаються відповідно до Закону України "Про відпустки". Інші додаткові відпустки надаються їм на підставах та в порядку, визначених відповідними законами України.
Отже, підстави та порядок надання додаткової відпустки особам, які мають статус учасника бойових дій, передбачені Законом № 2011. Так, відповідно до ч. 14 ст. 101 Закону № 2011 у рік звільнення зазначених в абзацах першому та другому цього пункту військовослужбовців зі служби у разі невикористання ними щорічної основної або додаткової відпустки їм виплачується грошова компенсація за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, зокрема, військовослужбовцям-жінкам, які мають дітей.
Верховний Суд дійшов висновку, що норми Закону № 3551 не обмежують та не припиняють право учасника бойових дій на отримання у рік звільнення виплати грошової компенсації за всі невикористані дні додаткової відпустки, право на яку набуто під час проходження військової служби в особливий період з моменту оголошення мобілізації.
Таким чином, на час прийняття наказу про виключення позивача зі списків особового складу, відповідачем протиправно не було проведено з позивачем усіх необхідних розрахунків щодо нарахування та виплати грошової компенсації за невикористані календарні дні додаткової відпустки, передбаченої п. 12 ч. 1 ст. 12 Закону № 3551, за 2018-2020 роки.
Верховний Суд дійшов висновку, що припинення відпустки на час особливого періоду не означає припинення права на відпустку, яке (тобто, право на відпустку) може бути реалізовано в один із таких способів: 1) безпосереднє надання особі відпустки після закінчення особливого періоду, який може тривати невизначений термін; 2) грошова компенсація відпустки особі.
Відсутність рапорту позивача про надання йому соціальної відпустки не впливає на обов'язок відповідача провести при звільненні всі необхідні розрахунки, у тому числі, виплатити грошову компенсацію за невикористані календарні дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.
Оскільки позивач у 2018, 2019, 2020 роках не використовував додаткову відпустку як учаснику бойових дій, що не заперечили і відповідачі, він має право на відповідну грошову компенсацію.
Позовні вимоги в цій частині належить задовольнити, однак розрахунок суми грошової компенсації та розрахунок кількості днів невикористаної відпустки такого виду є компетенцією роботодавця, а тому в частині позовних вимог про зобов'язання виплатити 21404,88грн. у кількості 42 доби - слід відмовити.
Стосовно строків звернення до суду із даними вимогами суд окремо зазначає таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів (ч. 3 ст. 122 КАС України).
Так, спеціальним законодавством прямо не врегульовано питання строків звернення до суду у зв'язку з порушенням відповідачем законодавства про оплату праці (виплату грошового забезпечення), однак за змістом п. 3 розділу XXXI Порядку № 260, грошова компенсація виплачується за всі невикористані дні щорічної основної відпустки, а також дні додаткової відпустки, в тому числі за минулі роки. Отже, право на отримання таких виплат не обмежується жодним строком.
Тому стягнення сум компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову відпустку, а також додаткову відпустку як учаснику бойових дій не обмежене позовною давністю. На час відпустки, яка хоча і непов'язана з виконанням службових обов'язків, за особою зберігається заробітна плата (грошове забезпечення), такі виплати включаються до фонду заробітної плати і є невід'ємною його частиною. Це ж саме стосується і компенсації при звільненні за невикористані дні відпустки.
Таким чином, позовні вимоги ОСОБА_1 належать частковому задоволенню.
Крім того, позивач заявив, що очікує понести витрати на правову допомогу в розмірі 20000,00 грн. Докази розміру таких витрат позивач станом на дату розгляду справи не надав, однак має право їх надати після прийняття судового рішення в порядку ч. 7 ст. 139 КАС України.
Судовий збір позивачем не сплачувався.
Керуючись ст. 2, 19, 139, 241, 244, 242 - 246 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1. Позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до Департаменту стратегічних розслідувань Національна поліція України (вул. Богомолця, 10, м.Київ, 01601, код ЄДРПОУ 43305056) , Головного управління Національної поліції в Миколаївській області (вул. Декабристів, 5, м.Миколаїв, 54001, код ЄДРПОУ 40108735) задовольнити частково.
2. Визнати протиправною бездіяльність Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України щодо невиплати ОСОБА_1 грошової компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку в кількості 78 діб та невиплати грошової компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій.
3. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (код ЄДРПОУ 43305056) виплатити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) грошову компенсації за невикористану щорічну основну та додаткову оплачувану відпустку за 2018-2020 роки.
4. Зобов'язати Департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України (код ЄДРПОУ 43305056) виплатити ОСОБА_1 грошову (РНОКПП НОМЕР_2 ) компенсації за невикористані дні додаткової відпустки як учаснику бойових дій за 2016, 2019-2020 роки.
5. В решті позовних вимог - відмовити.
Рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи в порядку, визначеному ст. 255 КАС України. Апеляційна скарга може бути подана до П'ятого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Суддя І. А. Устинов