Справа № 127/23898/22
Провадження № 3/127/7967/22
02.11.2022м. Вінниця
Суддя Вінницького міського суду Вінницької області Іванченко Я.М., розглянувши адміністративний матеріал про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, -
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 20.10.2022, № 05/10/2022, 20.10.2022 виявлено порушення законодавства про закупівлі не відхилення тендерної пропозиції ТОВ «Інноваційні технології», яка підлягала відхиленню закупівлі за номером ID: UA-2021-08-02-002061-а, капітальний ремонт і реставрація покрівлі будівлі Державної установи «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: м. Вінниця, 4-ий провулок Комарова, 9, уповноваженою особою ОСОБА_1 в приміщенні Державної установи «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» за адресою: м. Вінниця, вул. Келецька буд. 53 у серпні 2021 року прийняті пропозиції ТОВ «Інноваційні технології» за відсутністю документів, що підтверджують відповідальність учасника кваліфікаційним критеріям (наявність фінансової спроможності), відповідно до статті 16 Закону України «Про публічні закупівлі», а саме надання копії податкової декларації з податку на додану вартість за 2018-2020 роки, що є порушенням п. 2 ч. 1 ст. 31 ЗУ «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (у редакції що діяла на момент проведення закупівлі), додаток 3 «Тендерної документації Державної установи «Вінницька обласна фітосанітарна лабораторія» затвердженої протоколом тк № 47 від 02.08.2021»
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у вчиненому адміністративному правопорушенні за ч.3 ст. 164-14 КУпАП не визнала та повідомила, що учасник процедури закупівлі має можливість усунути невідповідності в документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявленні замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлень з вимогою про усунення таких невідповідностей. Отже, учасник мав можливість виправлення недоліків у документах, які вимагав замовник тендерної документації.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи та наданні в судовому засідання письмові пояснення суд дійшов наступного висновку.
Диспозицією ч. 3 ст. 164-14 КУпАП передбачено відповідальність за придбання товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур закупівель/спрощених закупівель відповідно до вимог закону; застосування конкурентного діалогу або торгів з обмеженою участю, або переговорної процедури закупівлі на умовах, не передбачених законом; невідхилення тендерних пропозицій, які підлягали відхиленню відповідно до закону; відхилення тендерних пропозицій на підставах, не передбачених законом або не у відповідності до вимог закону (безпідставне відхилення); укладення з учасником, який став переможцем процедури закупівлі, договору про закупівлю, умови якого не відповідають вимогам тендерної документації та/або тендерної пропозиції переможця процедури закупівлі; внесення змін до істотних умов договору про закупівлю у випадках, не передбачених законом; внесення недостовірних персональних даних до електронної системи закупівель та неоновлення у разі їх зміни; порушення строків оприлюднення тендерної документації.
Об'єктивна сторона адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, полягає у порушенні законодавства про здійснення закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Учасник процедури закупівлі - це фізична чи юридична особа (резидент або нерезидент), що підтвердила намір взяти участь у процедурі закупівлі та подає чи подала тендерну пропозицію.
Об'єктом цього правопорушення законодавець визначає суспільні відносини в сфері закупівлі товарів, робіт і послуг за державні кошти. Зазначені відносини регулюються Законом України «Про закупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти» від 22.02.2000 р
В протоколі про адміністративне правопорушення № 05/10/2022 від 20.10.2022 зазначено, що ОСОБА_1 порушила вимоги ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, однак в матеріалах адміністративної справи відсутні документи підтверджуючі порушення норм даної статті.
Крім того, ч. 16 ст. 29 ЗУ «Про публічні закупівлі» передбачає, що якщо замовником під час розгляду тендерної пропозиції учасника виявлено невідповідності в інформації та/або документах, що подані учасником у тендерній пропозиції та/або подання яких вимагалось тендерною документацією, він розміщує у строк, який не може бути меншим ніж два робочі дні до закінчення строку розгляду тендерних пропозицій, повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей в електронній системі закупівель. Відповідно до ч.9 ст. 26 ЗУ «Про публічні закупівлі» Учасник процедури закупівлі виправляє невідповідності в інформації та/або документах, що подані ним у своїй тендерній пропозиції, виявлені замовником після розкриття тендерних пропозицій, шляхом завантаження через електронну систему закупівель уточнених або нових документів в електронній системі закупівель протягом 24 годин з моменту розміщення замовником в електронній системі закупівель повідомлення з вимогою про усунення таких невідповідностей.
Таким чином, замовником було розглянуто подану тендерну пропозицію учасника з урахуванням виправлення виявлених невідповідностей, які він усунув завантаживши запитувані документи 20.08.2021 та встановлено, що вона відповідає вимогам тендерної пропозиції та в замовника відсутні підстави для відмови в участі у процедурі закупівлі.
Відповідно до вимог діючого адміністративного законодавства, а саме ст. ст. 9, 245, 252 КпАП України, особа може бути притягнута до адміністративної відповідальності лише за наявності в її діях події та складу адміністративного правопорушення, який має бути встановлений судом тільки після всебічної та повної оцінки всіх доказів по справі, а саме комплекс ознак передбачає чотири елементи: об'єкт, об'єктивна сторона, суб'єкт і суб'єктивна сторона.
Враховуючи вищезазначене, на думку суду вина ОСОБА_1 не доведена, а в її діях відсутній склад адміністративного правопорушення, передбачений ч. 3 ст. 164-14 КУпАП.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі вищевикладеного, суд вважає, що провадження у вказаній справі підлягає закриттю.
Керуючись ст. ст. 7, 164-14, 247, 255, 283, 284 КУпАП, суд -
Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 3 ст. 164-14 КУпАП, - закрити на підставі п. 1 ч. 1 ст. 247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду через Вінницький міський суд Вінницької області протягом 10 днів з дня її винесення.
Суддя: