Ухвала від 30.08.2006 по справі 3/115

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

"30" серпня 2006 р. Справа №3/115

За позовом Державне підприємство Міністерства оборони України "Івано-Франківський лісопромисловий комбінат"

до Державна податкова інспекція у м.Чернівці

про скасування податкового повідомлення-рішення від 10.04.06р. № 0014292320/2 на суму 2251,39грн.

Суддя Бабак Людмила Миколаївна

Представники:

позивача Пустовіт Ю.О.. - представник

Від відповідача - Мага Т.ІВ. - представник, довіреність від 10.11.2005 року № 25197/10-013

СУТЬ СПОРУ: Державне підприємство Міністерства оборони України “Івано-Франківський лісопромисловий комбінат» м.Івано-Франківськ звернулося з позовом до державної податкової інспекції у місті Чернівці про скасування податкового повідомлення-рішення від 10.04.2006 року № 0014292320/2, яким до Чернівецького державного лісокомбінату застосовано штрафні санкції за несвоєчасну оплату зобов'язань з використанням лісових ресурсів.

Таке нарахування штрафу, на думку позивача, є незаконним, тому що Чернівецький військовий лісгосп (надалі ЧВЛГ), який є його струк-турним підрозділом, не являється платником цього виду податку з таких підстав .

Згідно частини 2 статті 14 Закону України “Про збройні сили України» № 1934-ХІІ від 06.12.1991 року лісові ресурси … закріплені за військовими частинами, військовими навчальними закладами, установами та організаціями Збройних Сил України, є державною власністю, належать їм на праві оперативного управління та звільняються від сплати усіх видів податків. Оскільки ЧВЛГ є підрозділом державного підприємства - Міністерства оборони України, то на нього поширюються норми зазначеного Закону і він не зобов'язаний вносити плату, що підтвердив Вищий господарський суд України у Постанові від 20.01.2005 року у справі № 3/201. Ухвалою від 10.03.2005 року Верховного суду України у порушенні касаційного провадження у справі № 3/201 відмовлено.

Окрім того, продовжує позивач, згідно пункту 2.1 Інструкції “ Про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду,» затвердженої спільним наказом № 91/241/129/236/565 від 15.10.1999 року Держкомітету лісового господарства, Мінфіну, Мінекономіки, Міністерства охорони навколишнього природного середовища, ядерної політики та ДПА України, платниками збору є виключно юридичні та фізичні особи. ЧВЛГ не є юридичною особою і не має Статуту, а є підрозділом державного підприємства, який діє на підставі Положення, а тому, на думку позивача, не зобов'язаний сплачувати вказаний збір (плату) до бюджету.

ДПІ у місті Чернівці не погоджується з його думкою, виходячи з наступного.

Відповідно до статті 14 Закону України “Про систему оподатку-вання» від 25 червня 1991 року № 1251-ХІІ збір за спеціальне використання природних ресурсів належить до загальнодержавних податків (зборів).

Справляння збору за використання лісових ресурсів регулюється Лісовим Кодексом та Інструкцією про механізм справляння збору за спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду, затвердженою наказом Державного комітету лісового господарства України, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки України, Міністерства охорони навколишнього природного сереждовища та ядерної безпеки України, Державної податкової адміністрації України від 15 жовтня 1999 року № 91/241/129/236/565, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 15 листопада 1999 року за № 785/4078 ( далі- Інструкція).

Вказана Інструкція, на думку позивача, є обов'язковою для виконання усіма лісокористувачами незалежно від форм власності, включаючи підприємства з іноземними інвестиціями, іноземних юридичних осіб та громадян, які здійснюють спеціальне використання лісових ресурсів та користування земельними ділянками лісового фонду.

Відповідно до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2000 року ) із змінами та доповненнями) ( далі- Закон № 2181-ІІІ) - платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 б) пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації, а саме, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному кварталу або календарному півріччю ( у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу ( півріччя).

Згідно підпункту 17.1.7 пункту 17.1 статті 17 Закону, у разі, коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф.

Далі відповідач пояснив, що актом перевірки встановлено, що позивачем самостійно проводилася плата за використання лісових ресурсів з порушенням строків відповідно до поданих ним розрахунків. Даний вид збору є узгодженим платником з моменту подачі розрахунків. Подача уточнених розрахунків після проведеної перевірки є неправо-мірною, тому листом від 29.03.06р. № 6030/15-310 ДПІ у місті Чернівці відмовила в прийнятті уточнених розрахунків. У зв'язку з цим вважає твердження позивача відносно того, що ЧВДГ не є платником цього податку, безпідставним.

У судовому засіданні 7.07.2006року представник позивача звернувся з клопотанням зупинити провадження у справі для надання додаткових доказів. Проти такого клопотання не заперечує і представник відповідача, а тому воно було задоволене судом.

У судовому засіданні 30.08.2006 року від представника позивача надійшло клопотання № 73, яким він просить зупинити провадження у даній справі до розгляду Вищим адміністративним судом України аналогічної справи за номером 1/30, з чим погоджується і представник відповідача (а.с.38).

Враховуючи, що для вірного і об'єктивного вирішення даного спору, має суттєве значення слухання у касаційній інстанції справи за номером 1/30, суд задовольнив клопотання позивача.

Одночасно він зобов'язує відповідача надати в судове засідання зворотній бік облікової картки платника податку по зобов'язаннях стосовно оплати за використання лісових ресурсів.

Керуючись пунктом третім частини першої статті 156, статтею 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

1.Задовольнити клопотання позивача.

2.Відповідачу надати у слідуюче судове засідання зворотній бік облікової картки платника податків по зобов'язаннях стосовно оплати за використання лісових ресурсів.

3.Позивачу представити суду рішення Вищого адміністра-тивного суду України у справі за номером 1/30.

4.Провадження у справі зупинити до вирішення у Вищому адміністративному суді України справи за номером 1/30, яка розглянута господарським судом Чернівецької області.

5.Про день судового засідання сторони будуть повідомлені додатково.

Суддя Л.М. Бабак