Постанова від 26.09.2022 по справі 560/7176/21

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/7176/21

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Шевчук О.П.

Суддя-доповідач - Сапальова Т.В.

26 вересня 2022 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Сапальової Т.В.

суддів: Капустинського М.М. Залімського І. Г. ,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2021 року у справі за адміністративним позовом Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Зоря" до Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області, Державної податкової служби України про визнання протиправним, скасування рішення комісії та зобов'язання вчинити дії,

ВСТАНОВИВ:

сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Зоря" звернулось до Хмельницького окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління ДПС у Хмельницькій області, Державної податкової служби України в якому просило:

- визнати протиправними та скасувати рішення комісії Головного управління ДПС у Хмельницькій області з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних від 02.04.2021 №2532055/04328447 про відмову в реєстрації податкової накладної №12/2 від 23.03.2021;

- зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкову накладну №12/2 від 23.03.2021 датою подання її на реєстрацію.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2021 року позов задоволено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Головне управління ДПС у Хмельницькій області подало апеляційну скаргу, в якій просить його скасувати та відмовити в задоволенні позовних вимог. В обґрунтування апеляційної скарги відповідач зазначає про те, що на пропозицію контролюючого органу позивач не надав усіх необхідних документів для прийняття рішень про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН.

Від позивача до суду надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому представник позивача просить відмовити в задоволенні апеляційної скарги та залишити в силі рішення суду першої інстанції.

Від ДПС України відзив на апеляційну скаргу на адресу Сьомого апеляційного адміністративного суду не надходив, що відповідно до ч.4 ст.304 КАС України не перешкоджає перегляду рішення суду першої інстанції.

Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено, що між позивачем (Постачальник) та ТОВ "АДОНІС ЮГ" (Покупець) укладено Договір поставки №04/03-21 від 04.03.2021, предметом якого є постачання та передача в обумовлені строки у власність Покупця фруктів.

Умовами Договору передбачено, що ТОВ АДОНІС ЮГ" отримує товар на складі СТОВ "Зоря" власними силами, факт отримання товару підтверджується видатковою накладною.

На виконання умов Договору поставки позивачем був виписаний рахунок на оплату №6 від 23.03.2021 на загальну суму 254 964,60 грн. (том 1, а.с. 44).

Позивачем на користь ТОВ "АДОНІС ЮГ" була здійснена поставка партії яблук в повному обсязі (19 600,6 кг), що підтверджується видатковою накладною №17 від 23.03.2021 на загальну суму 254 964,60 грн., товарно-транспортною накладною №7 від 23.03.2021 (том 1, а.с. 47,50).

Відповідно до вимог податкового законодавства позивачем складено податкову накладну №12/2 від 23.03.2021, яку направлено на реєстрацію до Єдиного реєстру податкових накладних.

Рішенням від 02.04.2021 №2532055/04328447 Головне управління ДПС у Хмельницькій області відмовило позивачу у реєстрації податкової накладної №12/2 від 23.03.2021.

Підставою для відмови слугувало ненадання платником податку копій первинних документів щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження розвантаження продукції, складських документів (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунків-фактури/інвойсів, актів приймання передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм та галузевої специфіки, накладних, а саме відсутня інформація щодо наявності та місця зберігання товару.

Не погоджуючись із вказаним рішенням та з метою реєстрації зазначеної вище податкової накладної, позивачем було подано до комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН ДПС України скаргу на рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 08 квітня 2021 разом з копіями усіх первинних документів та інших документів, які підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній №12/2 від 23.03.2021. За результатами розгляду скарги прийнято рішення від 21.04.2021 №17916/04328447/2, яким скаргу залишено без задоволення та рішення комісії регіонального рівня про відмову в реєстрації податкової накладної №12/2 від 23.03.2021 в ЄРПН без змін.

Позивач, вважаючи зазначене рішення протиправним та таким, що порушує його права, звернувся з позовом до суду.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що позивач надав необхідні та достатні документи для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної в ЄРПН.

Відповідно до ч.1 ст.308 КАС України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, колегія суддів виходить з наступного.

Податковий кодекс України (далі - ПК України в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) є спеціальним законом з питань оподаткування та установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків, визначені заходи, які вживаються контролюючим органом з метою погашення платниками податків податкового боргу.

Відповідно до п.201.10 ст.201 ПК України при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкова накладна та/або розрахунок коригування до неї, складені та зареєстровані після 1 липня 2017 року в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг достатньою підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту, та не потребує будь-якого іншого додаткового підтвердження.

Відповідно до п. 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних" №1246 від 29.12.2010 року (далі - Порядок №1246), податкова накладна електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України (далі Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з п.12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України "Про електронний цифровий підпис", Про електронні документи та електронний документообіг" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до п.13 Порядку №1246 за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

Згідно з п.201.16 ст.201 ПК України реєстрація податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних може бути зупинена в порядку та на підставах, визначених Кабінетом Міністрів України.

01.02.2020 набрав чинності Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі - Порядок №1165).

Відповідно до п.5 Порядку №1165 платник податку, яким складено та/або подано для реєстрації в Реєстрі податкову накладну/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряється щодо відповідності критеріям ризиковості платника податку (додаток 1), показникам, за якими визначається позитивна податкова історія платника податку (додаток 2).

Податкова накладна/розрахунок коригування, що не відповідають жодній з ознак безумовної реєстрації, перевіряються щодо відповідності відображених у них операцій критеріям ризиковості здійснення операцій (додаток 3).

Відповідно до п.10 Порядку №1165 у разі зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі контролюючий орган протягом операційного дня надсилає (в електронній формі у текстовому форматі) в автоматичному режимі платнику податку квитанцію про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування, яка є підтвердженням зупинення такої реєстрації.

Згідно з п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, визначених в Додатку 3 до Порядку №1165, господарська операція є ризиковою у разі відсутності товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, поданій для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Реєстр), у таблиці даних платника податку на додану вартість (далі - платник податку) як товару/послуги, що на постійній основі постачається, та обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування до податкової накладної на збільшення суми податкових зобов'язань, яку/який подано для реєстрації в Реєстрі, дорівнює або перевищує величину залишку, що визначається як різниця між обсягом придбання на митній території України такого/такої товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 1 січня 2017 р. в отриманих податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих у Реєстрі, і митних деклараціях, збільшеного у 1,5 раза, та обсягом постачання відповідного товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих з 1 січня 2017 р. у Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 50 відсотків) груп товарів (продукції), визначених ДПС та затверджених відповідним наказом, оприлюдненим на офіційному веб-сайті ДПС.

Оцінюючи доводи апеляційної скарги про те, що подані позивачем документи не підтверджують реальність господарської операції, колегія суддів виходить з наступного.

Згідно з п.11 Порядку №1165 у квитанції про зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування зазначаються:

1) номер та дата складення податкової накладної/розрахунку коригування;

2) критерій (критерії) ризиковості платника податку та/або ризиковості здійснення операцій, на підставі якого (яких) зупинено реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, з розрахованим показником за кожним критерієм, якому відповідає платник податку;

3) пропозиція щодо надання платником податку пояснень та копій документів, необхідних для розгляду питання прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі або відмову в такій реєстрації.

Як встановлено з матеріалів справи, у квитанції від 31.03.2021 (том 1 а.с.28) міститься пропозиція надати пояснення та копії документів щодо підтвердження інформації, зазначеної в ПН/РК для розгляду питання прийняття рішення про реєстрацію/відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Відповідно до п.5 Порядку прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 12 грудня 2019 року № 520 (далі - Порядок №520), перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, може включати:

- договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

- договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

- первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

- розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

- документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Письмові пояснення та копії документів, зазначених у пункті 5 цього Порядку, платник податку подає до ДПС в електронній формі за допомогою засобів електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про електронні довірчі послуги" та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Водночас, перелік документів, необхідних для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі, не означає, що платнику податку необхідно подати абсолютно всі, зазначені у ньому документи. Навпаки, зміст цього переліку свідчить на користь того, що враховується специфіка певних господарських операцій.

Даний перелік є загальним і повинен диференціюватися в залежності від того, яка господарська операція покладена в основу виникнення податкових зобов'язань з ПДВ, тобто узгоджуватися з вимогами, як пункту 185.1 статті 185. так і пункту 187.1 статті 187 ПК України.

Відповідно до пунктів 2, 3, 4, 5, 1,9, 11 Порядку №520 прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС.Комісія регіонального рівня протягом п'яти робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, приймає рішення про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі та надсилає його платнику податку в порядку, встановленому статтею 42 Кодексу.

Комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі: ненадання платником податку письмових пояснень стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі; та/або ненадання платником податку копій документів відповідно до пункту 5 цього Порядку; та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Отже, на відміну від зупинення реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування), яке відбувається в автоматизованому режимі засобами програмного забезпечення ДПС України, прийняття рішення про реєстрацію/відмову у реєстрації податкової накладної (розрахунку коригування) потребує проведення комісією регіонального рівня засідання, на якому членами комісії розглядаються та аналізуються надані платником податків документи та пояснення з метою прийняття обґрунтованого рішення зі спірного питання.

У спірних правовідносинах встановлено, що на пропозицію контролюючого органу сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Зоря" подало на розгляд комісії ГУ ДПС у Хмельницькій області повідомлення та копії первинних документів, які підтверджують здійснення господарських операцій позивача з його контрагентом, а саме: Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №30 "Пояснення"; Копія договору поставки №04/03-21 від 04 березня 2021 року; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №22 "Договір Адоніс Юг"; Копія рахунок на оплату №6 від 23 березня 2021 року; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №38 "рахунок"; Копія видаткової накладної № 17 від 23 березня 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №11 "ВН №17"; Копія товарно-транспортної накладної №7 від 23 березня 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №41 "ТТН 7"; Копія довідки №817 від 14 вересня 2020 Староущицької селищної ради про підтвердження факту наявності у СТОВ "Зоря" 65,2892 га багаторічних насаджень; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №21 "Довідка ОТГ 2020 р"; Копія довідки №1124 від 26 листопада 2020 Староущицької селищної ради про підтвердження факту наявності у СТОВ "Зоря" 741,2118 га ріллі на території ОТГ; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №20 "Довідка ОТГ 20 р"; Копія Звіту про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду у 2020 році (Звіт №29-СГ); Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №3 "29 с/г"; Копія оборотно-сальдової відомості по рахунку 10 за березень 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №1 "10 рах"; Копія рахунку 27 за період 31.10.2020-31.12.2020; Копія рахунку 27 за період 01.01.2021-21.05.2021;¦Копія витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію іншого речового майна 41488828 від 30 липня 2015 реєстру на земельну ділянку, на якій розташоване сховище для зберігання фруктів ("Холодильник"); Копія декларації про готовність об'єкта до експлуатації сховища для зберігання фруктів ("Холодильника"); Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №24 "Дозвіл на холодильник"; Копія договору поставки №ЗПЗ 1/2020 від 02 січня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №23 "Договір Компанія агронова"; Копія виписки по рахунку від 31 березня 2021 про оплату, зокрема, суми вказаної у рахунку на оплату №6 від 23 березня 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №10 "банк 31.03.2021 р"; Копія картки рахунку 631 за квітень 2020 - березень 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №27 "Картка 631 рах"; Копія картки рахунку 361 за 1 квартал 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №28 "Оборотка 361 рах"; Копія картки рахунку 27 за жовтень - березень 2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №25 "Картка 27 рах"; Копія повідомлення про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність (форма 20-ОПП) разом з квитанцією про прийняття документу від 07.04.2021; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №2 "20 ОПП"; Копія Специфікації №34 від 16 червня 2020 року до договору №ЗП 31 /2020; Копія Специфікації №25 від 19 травня 2020 року до договору №ЗП 31 /2020; Копія прибуткової накладної №104 від 27 травня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №37 "Прибуткова №104 травень"; Копія прибуткової накладної №47 віл 13 квітня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №36 "Прибуткова №47 квітень"; Копія прибуткової накладної №42 від 08 квітня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №35 "Прибуткова №42 квітень"; Копія прибуткової накладної №283 від 10 вересня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №34 "Прибуткова №283 вересень"; Копія прибуткової накладної №281 від 31 серпня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №33 "Прибуткова №281 серпень"; Копія прибуткової накладної №274 від 21 липня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №48 "Прибуткова №274 липень"; Копія прибуткової накладної №272 від 21 липня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №32 "Прибуткова №272 липень"; Копія прибуткової накладної №94 від 23 червня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" 08.04.2021 №31 "Прибуткова №94 червень"; Копія видаткової накладної №5120 від 10 вересня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №19 "ВН №5120 вересень"; Копія видаткової накладної №4827 від 31 серпня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №18 "ВН №4827 серпень"; Копія видаткової накладної №4087 від 21 липня 2020; Копія додатку "документ довільного формату"від 08.04.2021 №47 "ВН №4087 липень"; Копія видаткової накладної №4086 від 21 липня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №16 "ВН №4086 липень"; Копія видаткової накладної №3436 від 23 червня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №15 "ВН №3436 червень"; Копія видаткової накладної №2658 від 27 травня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №14 "ВН №2658 травень"; Копія видаткової накладної №1268 від 13 квітня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №13 "ВН №1268 квітень"; Копія видаткової накладної №1187 від 08 квітня 2020; Копія додатку «документ довільного формату» від 08.04.2021 №12 «ВН №1187 квітень»; Копія ТТН №2067 від 10 вересня 2020 ; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №43 "ТТН №2067 вересень"; Копія ТТН №1882 від 31 серпня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №17 "ТТН №1882 серпень"; Копія ТТН №1728 від 23 червня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №46 "ТТН №1728 червень"; Копія ТТН №1575 від 21 липня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №45 "ГТН 1575 липень"; Копія ТТН №1455 від 27 травня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №44 "ГТН 1455 липень"; Копія ТТН №1142 від 13 квітня 2020; Копія ТТН №773 від 08 квітня 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №42 "ТТН 773 квітень"; Копія акту №4 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за квітень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №4 "акт 4"; Копія акту №5 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за травень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №5 "акт 5"; Копія акту №6 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за червень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №6 "акт 6"; Копія акту №7 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за липень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №7 "акт 7"; Копія акту №8 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за серпень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №8 "акт 8"; Копія акту №9 про використання мінеральних, органічних і бактеріальних добрив та засобів хімічного захисту рослин за вересень 2020; Копія додатку "документ довільного формату" від 08.04.2021 №9 "акт 9"; Копія витягу з реєстру платників податків показників позитивної історії за період березень 2021-квітень 2021 (том 1 а.с.30-248).

Дослідивши надані позивачем до пояснень документи суд встановив, що такі документи є достатніми для підтвердження реальності наявності фінансово-господарських правовідносин між позивачем та ТОВ "АДОНІС ЮГ".

Надані первинні документи відповідають специфіці господарської діяльності позивача та відображають господарську операцію, на виконання якої було складено податкову накладну, а тому є достатньою підставою для реєстрації податкової накладної.

Водночас, суд зауважує, що реальність господарських операцій може бути перевірена контролюючим органом лише під час проведення перевірки платника податків.

В межах цих правовідносин аналіз господарських операцій між позивачем та його контрагентом не підлягає дослідженню, оскільки це питання повинно досліджуватись під час здійснення податкового контролю, що відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України включає в себе систему заходів, що вживаються контролюючими органами та координуються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику, з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, зокрема, шляхом здійснення перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин

Позивачем були надані усі необхідні документи для підтвердження реальності господарської операції, за результатами якої було складено податкову накладну №12/2 від 23.03.2021.

Отже, доводи відповідача про те, що СТОВ "Зоря" не надано копії документів щодо здійснення господарської операції спростовуються наявними в матеріалах справи письмовими доказами.

Зважаючи на встановлені у справі обставини та наявні в матеріалах письмові докази колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про те, що поданих позивачем документів достатньо для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної №12/2 від 23.03.2021 в ЄРПН.

Таким чином, доводи апеляційної скарги не ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, яке регулює спірні правовідносини, та повністю спростовуються встановленими у справі обставинами.

Відповідно до статті 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

На підставі вищевикладеного колегія суддів дійшла висновку про те, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, а тому рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2021 року слід залишити без змін.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

апеляційну скаргу Головного управління Державної податкової служби у Хмельницькій області залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 19 серпня 2021 року - без змін.

Постанова суду апеляційної інстанції набирає законної сили з дати прийняття відповідно до ч.1 ст.325 КАС України та може бути оскаржена в касаційному порядку з підстав, передбачених п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Згідно з ч.1 ст. 329 КАС України касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Головуючий Сапальова Т.В.

Судді Капустинський М.М. Залімський І. Г.