Іменем України
22 вересня 2022 року Справа № 360/1757/22
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області до відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 31.08.2022 ВП № 69364953,
08.09.2022 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов позов Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області (далі - позивач, ГУПФУ в Луганській області) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (далі - відповідач), в якому позивач просить суд визнати протиправною та скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 31.08.2022 про накладення штрафу в розмірі 5100,00 грн на Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області за невиконання рішення суду у виконавчому провадженні № 69364953 за виконавчим листом № 360/5308/21, виданим Луганським окружним адміністративним судом 23.06.2022.
Позовну заяву обґрунтовано тим, що 31.08.2022 на адресу позивача надійшла постанова відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 31.08.2022 у виконавчому провадженні № 69364953 про накладення штрафу на позивача у розмірі 5100,00 грн.
Правовою підставою для накладення державним виконавцем на боржника штрафу у межах виконавчого провадження є невиконання ним судового рішення у встановлений строк без поважних причин.
07.07.2022 постановою державного виконавця відкрито виконавче провадження № 69364953 з примусового виконання виконавчого листа № 360/5308/21 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області” від 16 червня 2021 року № 33/33-1605, та фактично сплачених сум.
Листом від 26.08.2022 № 1200-0201-8/18171 позивач повідомив відповідача про те, що для забезпечення виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі № 360/5308/21 Головним управлінням за вих. № 1200-0304-8/16508 від 03.08.2022 та від 26.08.2022 за вих. №1200-13-8/18139 направлено запит до Державної установи “Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області ” щодо надання дублікату довідки від 16 червня 2021 року №33/33-1605 про розмір грошового забезпечення або підтвердження факту її видачі за відсутності оригіналу.
Відповідь від Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за вище вказаним запитом не надходила.
Додатково засобами інтернет зв'язку повідомлено ОСОБА_1 про можливість надати до Головного управління вищезазначену довідку засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України.
Міська територіальна громада (станом на дату надання відповіді) включена до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2022 № 152).
Перерахунок пенсії ОСОБА_1 буде проведено негайно після отримання необхідних документів.
Таким чином, зазначає позивач, рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі № 360/5308/21 не виконано не з вини Управління.
Тому позивач вважає, що постанова державного виконавця про накладення штрафу від 31.08.2022 ВП № 69364953 не відповідає критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, є протиправною та належить до скасування.
Ухвалою від 13.09.2022 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі.
15.09.2022 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому зазначено таке.
На виконанні у відділі примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) перебуває виконавчий лист Луганського окружного адміністративного суду від 23.06.2022 № 360/5308/21 про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 16 червня 2021 року № 33/33-1605, та фактично сплачених сум.
07.07.2022 державним виконавцем винесено постанову про відкриття виконавчого провадження № 69364953. Копії постанови направлено боржнику для виконання, стягувачу - для відома.
До державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, що Сєвєродонецька міська територіальна громада (станом на дату надання відповіді) включена до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2022 № 152).
Для забезпечення виконання рішення Луганського окружного суду від 30.10.2021 у справі № 360/5308/21 Головним управлінням за вих. № 1200-0304-8/16508 від 03.08.2022 направлено запит на Державну установу «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» щодо надання копії довідки від 16 червня 2021 року № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення.
Відповідь від Департаменту персоналу Міністерства внутрішніх справ України до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області за вищевказаним запитом не надходила.
До державного виконавця надійшла заява стягувача, якою до матеріалів виконавчого провадження долучено копію листа-відповіді Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» та довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.06.2021 № 33/33-1605.
Державним виконавцем, керуючись ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», направлено вимогу боржнику про надання інформації щодо стану виконання рішення суду, до якої додано копію зазначеної заяви стягувача з додатками.
До державного виконавця надійшла відповідь боржника, з якої встановлено, що рішення Луганського окружного адміністративного суду від 30.10.2021 у справі № 360/5308/21, яким зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 16 червня 2021 року № 33/33-1605, та фактично сплачених сум, перебуває в опрацюванні.
Сєвєродонецька міська територіальна громада (станом на дату надання відповіді) включена до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2022 № 152). У зв'язку з тимчасовою окупацією території за місцем знаходження Головного управління, доступ до його приміщення та матеріалів пенсійних справ відсутній.
Для забезпечення виконання рішення Луганського окружного суду від 30.10.2021 у справі № 360/5308/21 Головним управлінням за вих. № 1200-0304-8/16508 від 03.08.2022 та від 26.08.2022 за вих. № 1200-13-8/18139 направлено запит до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» щодо надання дублікату довідки від 16 червня 2021 року № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення або підтвердження факту її видачі за відсутності оригіналу.
Додатково засобами інтернет зв'язку повідомлено ОСОБА_1 про можливість надати до Головного управління вищезазначену довідку засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Перерахунок пенсії ОСОБА_1 буде проведено негайно після отримання необхідних документів та повідомлено додатково.
31.08.2022 державним виконавцем, керуючись ст. ст. 63, 75 Закону України «Про виконавче провадження», винесено постанову про накладення штрафу на боржника у розмірі 5100 грн, де також було зазначено про обов'язок боржника виконати рішення протягом 10 робочих днів.
Таким чином, накладаючи штраф постановою від 31.08.2022 на боржника, виконавець діяв у межах своїх повноважень та у спосіб, передбачений чинним законодавством.
Отже, на думку відповідача, дії відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) є правомірними та відповідають нормам Закону України «Про виконавче провадження».
На підставі викладеного відповідач просив відмовити в задоволенні позову.
У судове засідання сторони не прибули, просила розглядати справу без їхньої участі.
Дослідивши матеріали справи та оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-77, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив таке.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 30.11.2021 у справі № 360/5308/21, яке набрало законної сили 06.06.2022, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 16 червня 2021 року № 33/33-1605, та фактично сплачених сум.
Постановою державного виконавця відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) від 07.07.2022 відкрито виконавче провадження № 69364953 з примусового виконання виконавчого листа, виданого Луганським окружним адміністративним судом 23.06.2022 у справі № 360/5308/21, про зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 01 грудня 2019 року з урахуванням всіх складових грошового забезпечення, які визначені в довідці Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» від 16 червня 2021 року № 33/33-1605, та фактично сплачених сум.
До державного виконавця надійшла заява стягувача, якою до матеріалів виконавчого провадження долучено копію листа-відповіді Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» та довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 16.06.2021 № 33/33-1605.
Державним виконавцем, керуючись ст. 18 Закону України «Про виконавче провадження», направлено вимогу боржнику від 22.08.2022 № 3302, якою зобов'язано ГУПФУ в Луганській області у строк до 25.08.2022 надати до Відділу інформацію щодо повного та фактичного виконання вищевказаного рішення суду; у разі виконання рішення надати до відділу копії підтверджуючих документів; у разі невиконання - надати документи, які підтверджують хід виконання. До вказаної вимоги додано копію заяви ОСОБА_1 з додатками (довідкою від 16.06.2021 № 33/33-1605).
У відповідь на вимогу державного виконавця ГУПФУ в Луганській області листом від 26.08.2022 № 1200-0201-8/18171 надало інформацію щодо виконання рішення суду в справі № 360/5308/21. Повідомлено, що рішення суду перебуває в опрацюванні. Сєвєродонецька міська територіальна громада (станом на дату надання відповіді) включена до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2022 № 152). У зв'язку з тимчасовою окупацією території за місцем знаходження Головного управління доступ до його приміщення та матеріалів пенсійних справ відсутній. Для забезпечення виконання рішення Луганського окружного суду від 30.10.2021 у справі № 360/5308/21 Головним управлінням за вих. № 1200-0304-8/16508 від 03.08.2022 та від 26.08.2022 за вих. №1200-13-8/18139 направлено запит до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» щодо надання дублікату довідки від 16 червня 2021 року № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення або підтвердження факту її видачі за відсутності оригіналу. Додатково засобами інтернет зв'язку повідомлено ОСОБА_1 про можливість надати до Головного управління вищезазначену довідку засобами вебпорталу електронних послуг Пенсійного фонду України. Перерахунок пенсії ОСОБА_1 буде проведено негайно після отримання необхідних документів та повідомлено Відділ додатково.
Також матеріалами справи підтверджується, що Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області було направлено листи від 03.08.2022 № 1200-0304-8/16508 та від 26.08.2022 № 1200-13-8/18139 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» щодо надання копії (дубліката) довідки від 16 червня 2021 року № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .
Постановою державного виконавця від 31.08.2022 року ВП № 69364953 про накладення штрафу за невиконання боржником рішення суду на ГУПФУ в Луганській області накладено штраф в сумі 5100,00 грн.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги позивача, суд виходить з такого.
Статтею 129-1 Конституції України визначено, що суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку. Контроль за виконанням судового рішення здійснює суд.
За приписами статті 370 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами.
Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до статті 1 Закону України від 02.06.2016 № 1404-VIII «Про виконавче провадження» (далі - Закон № 1404-VIII) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Згідно з частиною першою статті 3 Закону № 1404-VIII відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню рішення на підставі таких виконавчих документів: виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України (пункт 1).
Відповідно до частини першої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів щодо примусового виконання рішень, неупереджено, ефективно, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.
Згідно з пунктами 1 та 16 частини третьої статті 18 Закону № 1404-VIII виконавець під час здійснення виконавчого провадження має право: проводити перевірку виконання боржниками рішень, що підлягають виконанню відповідно до цього Закону; накладати стягнення у вигляді штрафу на фізичних, юридичних та посадових осіб у випадках, передбачених законом.
Статтею 26 Закону № 1404-VIII визначено початок примусового виконання рішення, зокрема:
- виконавець розпочинає примусове виконання рішення на підставі виконавчого документа, зазначеного у статті 3 цього Закону, за заявою стягувача про примусове виконання рішення (пункт 1 частини першої);
- виконавець не пізніше наступного робочого дня з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження, в якій зазначає про обов'язок боржника подати декларацію про доходи та майно боржника, попереджає боржника про відповідальність за неподання такої декларації або внесення до неї завідомо неправдивих відомостей (частина п'ята);
- за рішенням немайнового характеру виконавець у постанові про відкриття виконавчого провадження зазначає про необхідність виконання боржником рішення протягом 10 робочих днів (крім рішень, що підлягають негайному виконанню, рішень про встановлення побачення з дитиною) (частина шоста).
Відповідно до частини першої статті 63 Закону № 1404-VIII за рішеннями, за якими боржник зобов'язаний особисто вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення, виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, визначеного частиною шостою статті 26 цього Закону, перевіряє виконання рішення боржником. Якщо рішення підлягає негайному виконанню, виконавець перевіряє виконання рішення не пізніш як на третій робочий день після відкриття виконавчого провадження.
У разі невиконання без поважних причин боржником рішення виконавець виносить постанову про накладення на боржника штрафу, в якій також зазначаються вимога виконати рішення протягом 10 робочих днів (за рішенням, що підлягає негайному виконанню, - протягом трьох робочих днів) та попередження про кримінальну відповідальність (частина друга статті 63 Закону № 1404-VIII).
Згідно з частиною третьою статті 63 Закону № 1404-VIII виконавець наступного робочого дня після закінчення строку, передбаченого частиною другою цієї статті, повторно перевіряє виконання рішення боржником.
У разі повторного невиконання без поважних причин боржником рішення, якщо таке рішення може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та вживає заходів примусового виконання рішення, передбачених цим Законом.
У разі невиконання боржником рішення, яке не може бути виконано без участі боржника, виконавець надсилає до органу досудового розслідування повідомлення про вчинення боржником кримінального правопорушення та виносить постанову про закінчення виконавчого провадження.
Частинами першою та другою статті 75 Закону № 1404-VIII визначено, що у разі невиконання без поважних причин у встановлений виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу у розмірі 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб - 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на боржника - юридичну особу - 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання.
У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин виконавець у тому самому порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до органів досудового розслідування з повідомленням про вчинення кримінального правопорушення.
Аналізуючи наведені положення законодавства в контексті цієї справи потрібно зауважити, що накладення штрафу за невиконання рішення, що зобов'язує боржника до вчинення певних дій, є видом юридичної відповідальності боржника за невиконання покладеного на нього зобов'язання.
Застосування такого заходу реагування є обов'язком державного виконавця і націлено на забезпечення реалізації мети виконавчого провадження як завершальної стадії судового провадження.
Умовою для накладення на боржника у виконавчому проваджені штрафу є невиконання ним виконавчого документа (судового рішення) без поважних причин. У залежності від характеру правовідносин і змісту зобов'язання, примусове виконання якого відбувається у межах виконавчого провадження, поважними причинами можуть визнаватися такі обставини, які створили об'єктивні перешкоди для невиконання зобов'язання, і подолання яких для боржника було неможливим або ускладненим.
Аналіз правових норм, що підлягають застосуванню до спірних правовідносин, дає підстави для висновку про те, що невиконання боржником рішення суду лише без поважних на те причин, тягне за собою певні наслідки, встановлені нормами Закону № 1404-VIII. Тобто на час прийняття державним виконавцем рішення про накладення штрафу має бути встановленим факт невиконання боржником судового рішення без поважних причин.
Поважними, в розумінні наведених норм Закону № 1404-VIII, можуть вважатися об'єктивні причини, які унеможливили або значно ускладнили виконання рішення боржником та які не залежали від його власного волевиявлення.
З вищевикладеного слідує, що постанова про накладення штрафу за невиконання судового рішення може бути винесена лише за умови, що судове рішення не виконано боржником без поважних причин, коли боржник мав реальну можливість виконати таке судове рішення, проте не зробив цього.
Аналогічна правова позиція викладена Верховним Судом в постановах від 10 вересня 2019 року в справі № 0840/3476/18, від 19 вересня 2019 року в справі № 686/22631/17 та від 07 листопада 2019 року в справі № 420/70/19.
Судом з вищеописаних письмових доказів встановлено, що на час винесення державним виконавцем постанови від 31.08.2022 року ВП № 69364953 про накладення штрафу боржником рішення суду фактично не виконано, оскільки, як зазначає відповідач, відсутня довідка від 16.06.2021 № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 .
Також відповідач зазначає, що Сєвєродонецька міська територіальна громада (місцезнаходження Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області) включена до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), затвердженого наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 25.04.2022 № 75 (у редакції наказу Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України від 14.07.2022 № 152).
Згідно із Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» (із змінами, внесеними Законом від 21.04.2022 № 2217-IX) тимчасово окупована Російською Федерацією територія України (тимчасово окупована територія) - це частини території України, в межах яких збройні формування Російської Федерації та окупаційна адміністрація Російської Федерації встановили та здійснюють фактичний контроль або в межах яких збройні формування Російської Федерації встановили та здійснюють загальний контроль з метою встановлення окупаційної адміністрації Російської Федерації. Суд бере до уваги посилання позивача на те, що у зв'язку з тимчасовою окупацією території за місцем знаходження Головного управління доступ до його приміщення та матеріалів пенсійних справ відсутній.
При цьому з метою виконання судового рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України вживалися необхідні заходи, а саме направлено листи від 03.08.2022 № 1200-0304-8/16508 та від 26.08.2022 № 1200-13-8/18139 до Державної установи «Територіальне медичне об'єднання Міністерства внутрішніх справ України по Луганській області» щодо надання копії (дубліката) довідки від 16 червня 2021 року № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 . Відповіді на вказані запити не надано.
Суд не погоджується з твердженнями відповідача про те, що він був позбавлений можливості виконати рішення суду в установлені строки, оскільки відсутній доступ до матеріалів пенсійної справи та відсутня відповідна довідка.
Як установлено судом та підтверджено матеріалами справи, довідку від 16.06.2021 № 33/33-1605 про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 було направлено на адресу Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області разом із вимогою державного виконавця від 22.08.2022 № 3302, що не заперечується позивачем. Таким чином, позивач мав у розпорядженні зазначену довідку та повинен був виконати рішення суду.
Зважаючи на вищевикладене, суд вважає, що у позивача відсутні поважні причини невиконанням судового рішення.
За встановлених судом обставин та наведеного нормативного регулювання спірних правовідносин, суд дійшов висновку, що доводи позивача про відсутність у державного виконавця правових підстав для винесення постанови про накладення на боржника штрафу у розмірі 5100,00 грн є необґрунтованими, а постанова державного виконавця від 31.08.2022 року ВП № 69364953 відповідає критеріям правомірності, визначеним частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України.
За практикою Європейського суду з прав людини пункт 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод зобов'язує суди давати обґрунтування своїх рішень, але це не може сприйматись як вимога надавати детальну відповідь на кожен аргумент. Межі цього обов'язку можуть бути різними в залежності від характеру рішення. Крім того, необхідно брати до уваги, між іншим, різноманітність аргументів, які сторона може представити в суд, та відмінності, які існують у державах-учасницях, з огляду на положення законодавства, традиції, юридичні висновки, викладення та формулювання рішень. Таким чином, питання, чи виконав суд свій обов'язок щодо подання обґрунтування, що випливає зі статті 6 Конвенції, може бути визначено тільки у світлі конкретних обставин справи (див. «Руїз Торіха проти Іспанії» (Ruiz Torija v. Spaine), рішення від 09.12.1994, Серія A, № 303-A, параграф 29). Водночас, відповідь суду повинна бути достатньо детальною для відповіді на основні (суттєві) аргументи сторін.
Сторонами суду не наведено інших специфічних, доречних та важливих аргументів, які суд зобов'язаний оцінити, виконуючи свої зобов'язання щодо пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
За встановлених обставин суд дійшов висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та не належать до задоволення.
У зв'язку з відмовою в задоволенні позову судові витрати покладаються на позивача.
Керуючись статтями 72-77, 90, 132, 139, 241-246, 250, 255, 287 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні позову Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Шевченка, будинок 9, код за ЄДРПОУ 21782461) до Відділу примусового виконання рішень Управління забезпечення примусового виконання рішень у Луганській області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Харків) (місцезнаходження: 93404, Луганська область, місто Сєвєродонецьк, вулиця Єгорова, будинок 22, код за ЄДРПОУ 43315445) про визнання протиправною та скасування постанови про накладення штрафу від 31.08.2022 ВП № 69364953 відмовити повністю.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя І.О. Свергун