Номер провадження 3/754/2866/22
Справа №754/6950/22
Іменем України
01 вересня 2022 року
Суддя Деснянського районного суду м.Києва Броновицька О.В.
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 ,
мешкає: АДРЕСА_1 ,
за ст.166-22 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 10.08.2022р. в 10.00 годин по вул.Попудренка, 50 в м.Києві ОСОБА_1 , перебуваючи на торгівельному місці в кіоску, допустила обіг непридатних харчових продуктів, а саме: пиріжків гарячих, фаршу, соусів, які зіпсовані в результаті мікробіологічних факторів, в результаті не утримання потужностей в чистоті та належному стані, відсутності належних засобів для гігієнічного зберігання небезпечних та неїстівних речовин та відходів, а також умов для їх зберігання та подальшого поводження та відсутності договору щодо їх утилізації, знищення (відсутній окремий контейнер для харчових відходів), чим порушила п.2 ч.2 ст.37, п.п.1,4,6,8 ч.1 ст.43 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» та вчинила правопорушення, передбачене ст.166-22 ч.2 КУпАП.
В суді ОСОБА_1 пояснила, що вона проходила стажування з метою працевлаштування на роботу в даному кіоску з продажу продуктів харчування, в кіоск прийшли з перевіркою інспектора та виявили порушення щодо зберігання продуктів харчування, після чого вона зателефонувала до керівника, однак він не з'явився, після чого відносно неї склали протокол про адміністративне правопорушення.
Вислухавши пояснення ОСОБА_1 , дослідивши дані протоколу про адміністративне правопорушення та долучені матеріали встановлено, що ОСОБА_1 не може бути притягнута до адмінвідповідальності, виходячи з наступного.
Стаття 166-22 ч.2 КУпАП, за якою кваліфіковані дії ОСОБА_1 , передбачає настання адміністративної відповідальності за вчинення обігу непридатних харчових продуктів.
Об'єктом вказаного правопорушення є суспільні відносини у сфері між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї, які зокрема регламентуються законодавством, а суб'єктивна сторона характеризується наявністю вини як у формі умислу, так і у формі необережності.
Диспозиція даної норми закону є бланкетною, тобто відсилає до інших нормативно-правових актів, які передбачають конкретні обов'язки у зазначені вище сфери суспільних відносин.
Згідно п.51 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» - обіг - реалізація та/або зберігання харчових продуктів для цілей реалізації, включаючи пропонування до реалізації та/або іншої форми передачі, реалізації, розповсюдження або будь-яку іншу форму передачі незалежно від її здійснення на платній чи безоплатній основі.
Згідно до п. 55 ч. 1 ст. 1 Закону України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» від 23.12.1997 за № 771/97-ВР, оператор ринку харчових продуктів (далі - оператор ринку) - суб'єкт господарювання, який провадить діяльність з метою або без мети отримання прибутку та в управлінні якого перебувають потужності, на яких здійснюється первинне виробництво, виробництво, реалізація та/або обіг харчових продуктів та/або інших об'єктів санітарних заходів (крім матеріалів, що контактують з харчовими продуктами), і який відповідає за виконання вимог цього Закону та законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів. До операторів ринку належать фізичні особи, якщо вони провадять діяльність з метою або без мети отримання прибутку та займаються виробництвом та/або обігом харчових продуктів або інших об'єктів санітарних заходів. Оператором ринку також вважається агропродовольчий ринок.
Однак, до протоколу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 не долучено жодних доказів на підтвердження обставин, які зазначені в протоколі про адмінправопорушення, зокрема, показань свідків, документів, що ОСОБА_1 являється відповідальною особою за обіг харчових продуктів та виконання вимог законодавства про безпечність та окремі показники якості харчових продуктів, та є суб'єктом правопорушення, а також не долучено жодного висновку відповідної установи щодо непридатності визначених у протоколі харчових продуктів та порушення технічних умов для їх зберігання.
Долучені до протоколу фотокартки огляду торгівельного місця кіоску не можуть бути самостійним доказом обігу непридатних харчових продуктів у відсутності інших доказів. З даних фотокарток не можливо встановити торгівельне місце, адресу його знаходження, особу, яка здійснює в ньому діяльність, крім того, з якості фотокарток не є можливим встановити умови зберігання продукції, про порушення яких зазначено в протоколі
За таких обставин, в діях ОСОБА_1 , які зазначені в протоколі та не доведені належними доказами, не знайшли свого підтвердження подія та склад адміністративного правопорушення за ст.166-22 ч.2 КУпАП, тому провадження по справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю.
Керуючись ст.247 п.1, 283, 284, 287, 294 КУпАП,
Закрити провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 у зв'язку з відсутністю в її діях події та складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.166-22 ч.2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її винесення в Київський апеляційний суд через Деснянський районний суд м.Києва.
Суддя: