Ухвала від 04.08.2022 по справі 360/1126/22

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

04 серпня 2022 року Справа № 360/1126/22

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Качанок О.М., розглянувши в порядку письмового провадження клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про зупинення провадження у справі № 360/1126/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Луганського окружного адміністративного суду перебуває справа № 360/1126/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Ухвалою суду від 16.02.2022 відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження у відкритому судовому засіданні на 03 березня 2022 року о 10 год. 00 хв. Також вказаною ухвалою запропоновано відповідачу надати відзив на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали та витребувано у Головного управління Національної поліції в Луганській області докази яких, на думку суду, не вистачає для повного та всебічного розгляду справи.

Ухвалою суду від 15.06.2022 відкладено судове засідання по справі № 360/1126/22 до відновлення можливості проведення судового засідання та участі у розгляді справи всіх сторін по справі, в тому числі шляхом проведення відеоконференції або безпосередньої участі у судових засіданнях за місцем розташування суду.

Ухвалою суду від 18.07.2022 продовжено відповідачу строк на подання відзиву на позовну заяву та повторно витребувано документи, що зазначені в ухвалі суду від 16.02.2022.

Зокрема, у відповідача було витребувано належним чином засвідчені копії рапорту т.в.о. начальника ВП № 2 Сватівського районного відділу поліції ГУНП в Луганській області, підполковника поліції Бондаря Сергія Івановича від 10.11.2021; матеріалів службового розслідування, що проводилось відповідачем щодо позивача, та на підставі яких було вирішено притягнути останнього до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення зі служби; інших документів, які слугували підставою для прийняття рішення про звільнення позивача зі служби, а також довідку про розмір грошового забезпечення позивача за два повні місяці служби, що передували звільненню.

29.07.2022 від представника відповідача надійшло клопотання про зупинення провадження у справі, в обґрунтування якого зазначено, що згідно службового листа УКЗ ГУНП в Луганській області від 28.07.2022 № 2681/111/19-2022 особові справи працівників ГУНП в Луганській області, в тому числі, ОСОБА_1 разом із усією наявною інформацією, а саме послужними списками, присягою, розписками тощо, евакуйовані до безпечного місця, тобто за місцем тимчасової дислокації відповідача у м. Дніпро відсутні.

До того ж, як вказує відповідач, матеріали службового розслідування щодо позивача та наказ ГУНП в Луганській області від 13.12.2021 № 3393 з доказами ознайомлення з ним ОСОБА_1 , залишились на тимчасово окупованій території.

Відсутність доступу відповідача до певних документів, які є належними письмовими доказами у справі, що пов'язано з військовими діями, які проходять на території України, позбавляє можливості відповідача скористатися у повній мірі усіма процесуальними правами, визначеними статті 44 КАС України.

Також відповідач зазначив, що він залучений до виконання завдань щодо оборони країни та не має можливості належним чином захищати свої права та обов'язки під час воєнного стану, а тому вважає за необхідне зупинити провадження в адміністративній справі до завершення воєнного стану.

Розглянувши клопотання про зупинення провадження у справі, суд виходить з такого.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» в Україні запроваджено воєнний стан з 5:30 год. 24.02.2022 терміном на 30 діб, продовженого Указом Президента України від 14.03.2022 № 133/2022, від 18.04.2022 № 259/2022, від 17.05.2022 № 341/2022.

Вищевказаним Указом, зокрема, визначено, Військовому командуванню (Генеральному штабу Збройних Сил України, Командуванню об'єднаних сил Збройних Сил України, командуванням видів, окремих родів військ (сил) Збройних Сил України, управлінням оперативних командувань, командирам військових з'єднань, частин Збройних Сил України, Державної прикордонної служби України, Державної спеціальної служби транспорту, Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України, Національної гвардії України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України) разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України «Про правовий режим воєнного стану» заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.

Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 236 КАС України суд зупиняє провадження у справі в разі перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції, - до припинення перебування сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, у складі Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань, що переведені на воєнний стан або залучені до проведення антитерористичної операції.

Згідно статті 1 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України - це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.

За приписами статті 3 Закону України «Про Збройні Сили України» Збройні Сили України мають таку загальну структуру:

Генеральний штаб Збройних Сил України;

Командування об'єднаних сил Збройних Сил України;

види Збройних Сил України - Сухопутні війська, Повітряні Сили, Військово-Морські Сили;

окремі роди сил Збройних Сил України - Сили спеціальних операцій, Сили територіальної оборони, Сили логістики, Сили підтримки, Медичні сили;

окремі роди військ Збройних Сил України - Десантно-штурмові війська, Війська зв'язку та кібербезпеки;

органи військового управління, з'єднання, військові частини, вищі військові навчальні заклади, військові навчальні підрозділи закладів вищої освіти, установи та організації, що не належать до видів та окремих родів військ (сил) Збройних Сил України.

Організаційно Збройні Сили України складаються з органів військового управління, з'єднань, військових частин, вищих військових навчальних закладів, військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти, установ та організацій.

Враховуючи наведене суд зазначає, що Головне управління Національної поліції в Луганській області не входить до складу Збройних Сил України або інших утворених відповідно до закону військових формувань.

Таким чином, суд не вбачає підстав для зупинення провадження у справі, а тому у задоволенні клопотання відповідача про зупинення провадження у справі, слід відмовити.

Подібна правова позиція викладена в ухвалі Першого апеляційного адміністративного суду від 18.07.2022 у справі № 200/13569/21.

Щодо ненадання витребуваних судом доказів, суд зазначає наступне.

Як вказує відповідач, особові справи працівників ГУНП в Луганській області, в тому числі ОСОБА_1 разом із усією наявною інформацією, евакуйовані до безпечного місця, а інші документи залишилися на тимчасово окупованій території. При цьому, доказів неможливості надати відповідні документи (в т.ч. доказів обмеження доступу до документів, що евакуйовані до безпечного місця тощо) не надано.

До того ж, суд зауважує, що не всі витребувані судом документи мають відношення до особової справи позивача або матеріалів службового розслідування, наприклад, довідка про розмір грошового забезпечення позивача тощо, які також не надані відповідачем на вимогу суду.

Ненадання відповідачем витребуваних ухвалами суду від 16.02.2022 та 18.07.2022 документів може спричинити неможливість розгляду даної справи та зумовлює необхідність відкладення її розгляду і повторного витребування доказів у справі.

Суд звертає увагу відповідача на положення пункту 3 частини другої статті 149 Кодексу адміністративного судочинства України, якими визначено, що суд може постановити ухвалу про стягнення в дохід Державного бюджету України з відповідної особи штрафу у сумі від одного до десяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадку повторного чи систематичного неподання витребуваних судом доказів без поважних причин або без їх повідомлення.

Керуючись ст. ст. 77, 149, 223, 236, 248, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Головного управління Національної поліції в Луганській області про зупинення провадження у справі № 360/1126/22 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції в Луганській області про визнання протиправними та скасування наказів, поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу - відмовити.

Про дату, час і місце розгляду даної адміністративної справи сторони будуть повідомленні судом додатково.

Витребувати у Головного управління Національної поліції в Луганській області належним чином засвідчені копії:

- рапорту т.в.о. начальника відділення поліції № 2 Сватівського районного відділу поліції ГУНП в Луганській області, підполковника поліції Бондаря Сергія Івановича від 10.11.2021;

- усіх матеріалів службового розслідування, що проводилось Головним управлінням Національної поліції в Луганській області щодо позивача, та на підставі яких було вирішено притягнути останнього до дисциплінарної відповідальності у вигляді звільнення зі служби;

- усіх документів, які слугували підставою для прийняття рішення про звільнення позивача зі служби;

- довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 за два повні місяці служби, що передували звільненню, з розшифровкою усіх складових грошового забезпечення та кількістю фактично відпрацьованих днів у кожному місяці.

Належним чином оформлені документи не пізніше п'ятнадцяти днів з дня отримання даної ухвали направити суду через підсистему (модуль) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи «Електронний суд» або на офіційну електронну адресу суду зі скріпленням електронним підписом учасника справи (його представника).

Попередити відповідача про те, що у випадку невиконання ухвали суду до нього можуть бути застосовані заходи процесуального примусу, передбачені статтею 149 Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання суддею та оскарженню в апеляційному порядку окремо від рішення суду не підлягає. Заперечення на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя О.М. Качанок