Іменем України
про закриття провадження у справі
16.07.10Справа №2а-1189/10/2770
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
головуючого судді: Гавури О.В.,
при секретарі: Плаксіній О.С.,
за участю:
позивача - ОСОБА_1, не з'явився;
представника позивача - ОСОБА_2, адвокатське посвідчення № НОМЕР_1 від 31 березня 1994 року;
представника відповідача - Пермінова Лілія Євгенівна, Державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, не з'явився;
представника відповідача - Державний нотаріальний архів в Запорізькій області, не з'явився;
представника відповідача - П'ята Запорізька державна нотаріальна контора не з'явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України про закриття провадження по справі,
20.04.2010 ОСОБА_1 звернулася до Окружного адміністративного суду м. Севастополя з зазначеним позовом до Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, Державного нотаріального архіву в Запорізькій області, П'ятої Запорізької державної нотаріальної контори про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії.
Представник відповідача - Державне підприємство "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України звернувся з клопотанням про закриття провадження у даній адміністративній справі, оскільки Державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України не суб'єкт владних повноважень, в розумінні п. 7 ст. З КАС України, оскільки не є органом державної влади, не здійснює будь-яких владних управлінських функцій, передбачених чинним законодавством, та не наділено делегованими владними повноваженнями.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи, позивачкою заявлено позов до ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України, яке не може бути відповідачем у даній справі, оскільки ч. 1 ст. 17 КАС України встановлено, що компетенція адміністративних судів поширюється на: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її входження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
Відповідно до ч. 1-3 ст. 50 КАС України - сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Таким чином, відповідачем у адміністративній справі за позовом фізичної особи може бути лише суб'єкт владних повноважень.
З наданої копії Статуту ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України вбачається, що воно є підприємством державної форми власності, основною метою діяльності якого є технічне, технологічне забезпечення створення та супроводження програмного забезпечення ведення автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів, що створюються відповідно до наказів Мінюсту, а також інших електронних баз даних, що створюються відповідно до законодавства України, надання доступу фізичним та юридичним особам до автоматизованих систем Єдиних та Державних реєстрів, забезпечення збереження та захисту даних, що містяться в автоматизованих системах Єдиних та Державних реєстрів, отримання прибутку від здійснюваної діяльності.
Із Статуту ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України не вбачається, що Міністерство юстиції України делегувало йому частину своїх владних повноважень.
З огляду на зазначене, суд вважає, що ДП "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України не має жодних прав суб'єкта владних повноважень, а є господарюючим суб'єктом і тому не може бути відповідачем у адміністративній справі.
Згідно до п. 1 ч. 1 ст. 157 КАС України суд закриває провадження у справі, якщо: якщо справу не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
На підставі викладеного, керуючись ст.121, п.1 ч.1 ст.157, ст.165 КАС України, суд -
Провадження у адміністративній справі №2а-1189/10/2770 за позовом ОСОБА_1 до Державного підприємства "Інформаційний центр" Міністерства юстиції України про визнання дій неправомірними та зобов'язання вчинити певні дії закрити.
Ухвала набирає законної сили через 5 днів з дня проголошення, у разі неподання заяви про апеляційне оскарження (апеляційної скарги).
Якщо після подачі заяви про апеляційне оскарження апеляційна скарга не подана, ухвала набуває законної сили через 10 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Протягом 5 днів з дня проголошення ухвали до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд міста Севастополя може бути подана заява про апеляційне оскарження, після подачі якої, протягом 10 днів може бути подана апеляційна скарга.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Повторне звернення з такою самою позовною заявою не допускається.
Суддя < підпис > О.В. Гавура
< Текст >
16.07.2010