Постанова від 13.07.2010 по справі 2а-1005/10/2670

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

13 липня 2010 року 15:16 № 2а-1005/10/2670

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Мазур А.С., при секретарі судового засідання Бистрик О.С., за участю представника позивача -Коновальчука О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовомКиївського міського центру зайнятості

доОСОБА_2

простягнення коштів у розмірі 2 067 грн. 09 коп.

На підставі частини 3 статті 160 КАС України в судовому засіданні 13 липня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови.

ВСТАНОВИВ:

Київський міський центр зайнятості звернувся до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення коштів у розмірі 2 067 грн. 09 коп.

Представник позивача позовні вимоги підтримав, посилаючись на те, що всупереч вимогам Закону України «Про зайнятість населення»та Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»відповідачка отримала статус безробітного та допомогу по безробіттю, в той час коли перебувала у трудових відносинах з ПП «Слайдер».

Відповідачка в судові засідання не з'явилася, у зв'язку з чим розгляд справи неодноразово відкладався. Про час і місце судових засідань повідомлялась належним чином, за вказаною в позовній заяві та персональній картці адресою, проте надіслана відповідачу поштова кореспонденція повернулася на адресу суду з відміткою «За закінченням терміну зберігання». На підставі статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи проводить без відповідача на підставі наявних у матеріалах справи доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення сторін, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню з таких підстав.

Статтею 46 Конституції України встановлено право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Як вбачається з матеріалів справи відповідачка звернулася до Солом'янського районного центру зайнятості з заявою від 04.12.2008р. про надання статусу безробітного з виплатою допомоги по безробіттю відповідно до Закону України «Про зайнятість населення». Також відповідачка в даній заяві зазначила, що вона не є найманим працівником, не укладала договір цивільно-правового характеру, не отримує пенсію на пільгових умовах і не зареєстрована як фізична особа-підприємець.

Згідно Наказу Солом'янського районного центру зайнятості № 16175/3351 від 04.12.2008 року ОСОБА_2 був наданий статус безробітного та призначена допомога по безробіттю з 04.12.2008 року. Наказами Солом'янського районного центру зайнятості № 7777/2726 від 27.05.2009 року та № 9223/3405 від 26.06.2009 року скорочено виплату допомоги по безробіттю ОСОБА_2 відповідно до п.5 ч.5 ст.31 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»з 27.05.2009 по 23.09.2009 року у зв'язку з недотриманням рекомендацій щодо сприяння працевлаштуванню.

У зв'язку з невідвідуванням центру зайнятості більше 30 календарних днів наказом Солом'янського районного центру зайнятості № 9224/3538 від 03.07.2009 року ОСОБА_2 знята з обліку відповідно до пп..1 та 2 п. 20 Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу і безробітних з 03.07.2009 року.

За результатами проведення звірки за наслідками розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення згідно запиту Солом'янського районного центру зайнятості від 12.06.2009 року Святошинським районним центром зайнятості 12.11.2009 року складено Акт № 102 розслідування страхових випадків та обґрунтованості матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», яким встановлено, що ОСОБА_2 працювала в ПП «Слайдер»з 01.11.2007 року по 31.01.2009 року.

Наведене підтверджено наказами директора ПП «Слайдер»№ 547-ВК від 01.11.2007 року про прийняття на постійну роботу ОСОБА_2 на посаду продавця - касира з 01.11.2007 року та № 747-ВК від 31.01.2009 року про звільнення ОСОБА_2 з посади за прогул з 31.01.2009 року.

Солом'янським районним центром зайнятості було направлено на адресу ОСОБА_2 повідомлення № 2808 від 27.11.2009 року щодо повернення 2 067 грн 09 коп. - незаконно отриманої допомоги по безробіттю, проте повідомлення повернулося за закінченням терміну зберігання.

Відповідно до ч.3 ст. 1 Закону України від 01.03.1991 р. № 803-XII «Про зайнятість населення»в Україні до зайнятого населення належать, зокрема, працюючі по найму на умовах повного або неповного робочого дня (тижня) на підприємствах, в установах і організаціях, незалежно від форм власності, у міжнародних та іноземних організаціях в Україні і за кордоном.

Згідно ст.2 зазначеного вище Закону встановлено, що безробітними визнаються працездатні громадяни працездатного віку, які через відсутність роботи не мають заробітку або інших передбачених законодавством доходів і зареєстровані у державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, готові та здатні приступити до підходящої роботи. Безробітними визнаються також інваліди, які не досягли пенсійного віку, не працюють та зареєстровані як такі, що шукають роботу.

Одним із видів компенсацій, що забезпечується державою незайнятим громадянам є виплата в установленому порядку допомоги по безробіттю (ст.25 Закону України Про зайнятість населення»).

Положеннями частин 2 та 3 ст. 36 Закону України від 02.03.2000 р. № 1533-III «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття»передбачено, що застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.

За таких обставин суд доходить висновку, що відповідачка на час отримання нею статусу безробітного відносилась до категорії зайнятого населення і не могла мати статус безробітної, а отже і набула права на отримання передбачених цим статусом соціальних послуг.

Враховуючи викладене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 69, 70, 71 та 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Київського міського центру зайнятості грошові кошти у розмірі 2067 грн 09 коп. (дві тисячі шістдесят сім гривень 09 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження або апеляційної скарги в порядку, встановленому ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Повний текст постанови складено та підписано 16 липня 2010 року

Суддя А.С. Мазур