Справа № 708/583/22
Провадження № 1-в/708/26/22
15 липня 2022 року м. Чигирин
Чигиринський районний суд Черкаської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
за участю:
секретаря судових засідань - ОСОБА_2 ,
представника ВПД № 2
Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області - ОСОБА_3 ,
особи, відносно якої внесено подання - ОСОБА_4 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Чигирині Черкаської області у залі судових засідань подання Відділу поліцейської діяльності № 2 Черкаського РУП ГУНП в Черкаській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
- ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Вершаці Чигиринського району Черкаської області, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , -
Начальник ВПД №2 Черкаського районного управління поліції ГУНП України в Черкаській області майор поліції ОСОБА_6 звернулась до суду із поданням про встановлення щодо ОСОБА_4 адміністративного нагляду, вказавши, що ОСОБА_4 , будучи неодноразово судимим, на шлях виправлення не став, не має роботи та постійного прибутку, проживає за рахунок тимчасових заробітків, зловживає спиртними напоями, порушує громадський порядок та спокій громадян, веде антигромадський спосіб життя та на зауваження поліції і органів місцевого самоврядування не реагує.
Зокрема притягувався до адміністративної відповідальності 01.10.2021 за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП, 27.01.2022 за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, 17.05.2022 за ст. 183 КУпАП, а також неодноразово був попереджений про припинення ведення такого способу життя та можливість встановлення адміністративного нагляду.
Представник ВПД №2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області ОСОБА_3 у судовому засіданні подання підтримав та уточнив ініційовані заборони, зокрема щодо з'явлення для реєстрації кожну четверту суботу місяця з 09-00 год. до 11-00 год.
ОСОБА_4 у судовому засіданні проти задоволення подання не заперечував.
Заслухавши учасників, дослідивши надані суду письмові докази, суд приходить до таких висновків.
Відповідно до статті 1 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Категорії повнолітніх осіб, до яких може бути встановлено адміністративний нагляд регламентовані статтею 3 вказаного закону.
Враховуючи відомості про особу ОСОБА_4 та дані про притягнення його до кримінальної відповідальності суд приходить до висновку, що наразі він є особою, яка в силу статті 89 Кримінального кодексу України не має судимостей.
Вказані висновки суду обґрунтовані тим, що ОСОБА_4 притягувався до кримінальної відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 185 КК України (13.01.2017), ч. 1 ст. 125 КК України (13.01.2017), ч. 2 ст. 389 КК України (20.06.2017) та ст. 126-1 КК України (15.04.2021). Звільнений з місць позбавлення волі у зв'язку із відбуттям визначеного судом строку покарання 20.07.2018.
У свою чергу суд враховує, що відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України всі вчинені ОСОБА_4 кримінальні правопорушення наразі кваліфікуються як проступки, відповідно строки погашення судимості за вчинення проступку визначаються на підставі п. 2-1 ч. 1 ст. 89 КК України, відповідно до якої такими, що не мають судимості, визнаються особи, засуджені за вчинення кримінального проступку, після відбуття покарання.
Для визначення строку погашення судимості за вчинення ОСОБА_4 кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 185 КК України застосовується саме вказана норма, оскільки після запровадження інституту проступків запровадження змін до чинного кримінального законодавства, що мало місце 01.07.2020, кримінальне правопорушення за ч. 1 ст. 185 КК України було віднесено до кримінальних проступків, відповідно до цих правовідносин має бути застосована норма права, яка поліпшує становище особи.
За таких обставин на час розгляду подання ОСОБА_4 не є особою, відносно якої може бути встановлено адміністративний нагляд, відповідно подання не підлягає до задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3 Закону України “Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі”, суд, -
У задоволенні подання ВПД № 2 Черкаського РУП ГУНП України в Черкаській області про встановлення щодо ОСОБА_4 адміністративного нагляду - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її проголошення.
Суддя ОСОБА_1