Ухвала від 07.06.2022 по справі 369/14754/21

Справа № 369/14754/21

Провадження №2/369/2406/22

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07.06.2022 року м. Київ

Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:

головуючого судді Фінагеєвої І.О.,

при секретарі Савескул В.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» до ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил роздрібного ринку електричної енергії, -

ВСТАНОВИЛА:

21 жовтня 2021 року Приватне акціонерне товариство «ДТЕК Київські регіональні електромережі» звернулось до Києво-Святошинського районного суду Київської області із позовною заявою до ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил роздрібного ринку електричної енергії та просить суд стягнути з ОСОБА_1 на свою користь заборгованість нараховану за не обліковану електричну енергію внаслідок порушення ПРРЕЕ у розмірі 47429,34 грн. та суму сплаченого судового збору в розмірі 2270,00 грн.

Ухвалою Києво-Святошинського районного суду Київської області від 22.10.2021 року у справі відкрито провадження у справі у порядку спрощеного позовного провадження.

06.12.2021 року на адресу Києво-Святошинського районного суду Київської області від відповідача ОСОБА_1 надійшла заяву про направлення справи за підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва, яку він обґрунтовує тим, що відповідач зареєстрований та проживає за адресою АДРЕСА_1 . Тому просив направити справу за територіальною підсудністю до Оболонського районного суду міста Києва.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що клопотання відповідача про направлення цивільної справи за підсудністю підлягає задоволенню.

Судом встановлено, що згідно копії паспорта громадянина України серія НОМЕР_1 , виданого 12.11.1998 року Мінським ГУРУ МВС України в м. Києві та довідки Відділу обліку та моніторингу інформації про реєстрацію місця проживання ЦМУ ДМС в м. Києві та Київській області від 03 червня 2022 року, наданої Києво-Святошинському районному суду Київської області, відповідач ОСОБА_1 зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 .

Відповідно до ч. 1 ст. 27 ЦПК України позови до фізичної особи пред'являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частиною 9 статті 28 ЦПК України передбачено, що позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред'являються за місцезнаходженням майна відповідача чи за останнім відомим зареєстрованим його місцем проживання або перебування чи постійного його заняття (роботи).

Підстав, які б згідно ст. 28 ЦПК України дозволили позивачу обирати підсудність в Києво-Святошинському районі Київської області з урахуванням спору, який виник у сторін, суд не вбачає.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.

Частиною 9 ст. 187 ЦПК України встановлено, що якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Згідно ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

Враховуючи викладене, суд вважає необхідним направити за підсудністю цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» до ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил роздрібного ринку електричної енергії до Оболонського районного суду міста Києва.

Керуючись ст.ст. 27, 28, 32, 187 ЦПК України, -

ПОСТАНОВИВ:

Цивільну справу за позовом Приватного акціонерного товариства «ДТЕК Київські регіональні електромережі» до ОСОБА_1 про стягнення вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення правил роздрібного ринку електричної енергії направити до Оболонського районного суду міста Києва (04212, м. Київ, вул. М. Тимошенка, 2-Е).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п'яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п'яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Києво-Святошинський районний суд м. Києва протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя І.О. Фінагеєва

Попередній документ
104989105
Наступний документ
104989107
Інформація про рішення:
№ рішення: 104989106
№ справи: 369/14754/21
Дата рішення: 07.06.2022
Дата публікації: 30.06.2022
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них; надання послуг
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Направлено за підсудністю (29.08.2022)
Дата надходження: 18.08.2022
Предмет позову: про стягнення вартості електроенергії