Справа № 2а-3233/10/2570
18 червня 2010 р. суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Баргаміна Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державного казначейства України, треті особи на стороні відповідачів Міністерство оборони України, Військова частина А 2215 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, Державного казначейства України, треті особи на стороні відповідачів Міністерство оборони України, Військова частина А 2215, в якому просить визнати бездіяльність держави в особі Кабінету Міністрів України щодо не виділення коштів на будівництво житла у розмірі, який би забезпечив отримання позивачем житлового приміщення протягом 3 років після звільнення з військової служби, щодо неприйняття порядку та розміру надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення та щодо невнесення до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2010 рік коштів, необхідних для реалізації Закону України від 11.06.2009 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань забезпечення житлом громадян» протиправною; стягнути за рахунок Державного бюджету України матеріальну шкоду у вигляді грошової компенсації за належну позивачу для отримання однокімнатну квартиру у розмірі 350 000 грн. та моральну шкоду у розмірі 150 000 грн.; зобов'язати Державне казначейство України сплатити вказані суми з резервного фонду Державного бюджету України.
Відповідно до статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, справа адміністративної юрисдикції - переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією з сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відповідно до ч.2 ст.4 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких встановлений інший порядок судового вирішення.
Відповідно до ч. 1 статті 15 Цивільно процесуального кодексу України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; спорів з приводу призначення, обчислення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням та інших соціальних виплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг, речового майна, пайків або грошової компенсації замість них; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Як вбачається зі змісту позовної заяви, позивач звернувся за захистом житлових прав, викладені позивачем обставини, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги, не свідчать про наявність спірних публічно-правових відносин, в даному випадку між сторонами існує спір про право, який належить розглядати в порядку цивільного судочинства, не містить вимог щодо вирішення публічно - правового спору, що в свою чергу виключає розгляд даної справи в порядку адміністративного судочинства.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, та повернути позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами позивачу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 17, ч. 1 п.1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд -
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Кабінету Міністрів України, Державного казначейства України, треті особи на стороні відповідачів Міністерство оборони України, Військова частина А 2215 про визнання бездіяльності протиправною, зобов'язання вчинити певні дії та стягнення матеріальної і моральної шкоди - відмовити.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Попередити позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н. М. Баргаміна