Справа № 2а-3197/10/2570
17 червня 2010 р. суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Баргаміна Н.М., перевіривши матеріали адміністративного позову відкритого акціонерного товариства «Ріпкинське АТП 17444» до Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання укласти адміністративний договір, -
Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Чернігівської обласної державної адміністрації, в якому просить визнати незаконною бездіяльність відповідача щодо не укладення договору з позивачем про перевезення пасажирів по автобусному маршруту Чернігів-Ріпки, рейси 1805к/1806к та зобов'язати відповідача укласти адміністративний договір з позивачем про перевезення пасажирів по автобусному маршруту Чернігів-Ріпки, рейси 1805к/1806к за наслідками проведеного конкурсу і рішення конкурсного комітету відповідача, оформленого протоколом № 175 від 13.11.2009 року.
Нормами Кодексу адміністративного судочинства України віднесено до компетенції адміністративних судів вирішення спорів, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 17 КАС України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів.
Так, адміністративним договором у розумінні статті 3 КАС України є дво- або багатостороння угода, зміст якої складають права та обов'язки сторін, що випливають із владних управлінських функцій суб'єкта владних повноважень, який є однією із сторін угоди. Спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів підсудні адміністративним судам та підлягають вирішенню у порядку адміністративного судочинства.
Розглянувши подані позивачем документи, суд вважає, що даний договір про перевезення пасажирів не є адміністративною угодою, оскільки результатом проведення конкурсу є укладення господарського договору про надання послуг на перевезення пасажирів і конкурсний комітет виконує функції по визначенню переможця для укладання договору між суб'єктом господарювання і органом державної влади чи місцевого самоврядування, тобто між сторонами договору відсутні відносини влади і підпорядкування, що є обов'язковою умовою адміністративної угоди.
За таких обставин, суд дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі необхідно відмовити, оскільки заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, та повернути позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами позивачу.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 17, ч. 1 п.1 ст. 109, ст. 165 КАС України, суд -
У відкритті провадження в адміністративній справі за позовом відкритого акціонерного товариства «Ріпкинське АТП 17444» до Чернігівської обласної державної адміністрації про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання укласти адміністративний договір - відмовити.
Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі та позовну заяву з усіма доданими до неї матеріалами надіслати позивачу.
Попередити позивача, що повторне звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом, щодо якого постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Ухвала відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Н. М. Баргаміна