Ухвала від 25.05.2022 по справі 140/3931/22

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

25 травня 2022 року ЛуцькСправа № 140/3931/22

Суддя Волинського окружного адміністративного суду Волдінер Ф.А., вивчивши позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 про скасування наказу та звільнення з військової служби,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з адміністративним позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 , військової частини НОМЕР_1 , в якому просить суд:

1) скасувати наказ командувача оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (по особовому складу) від 14 травня 2022 року №104-РС в частині ОСОБА_1 призваного відповідно до пункту 117 Положення про проходження громадянами України військової служби у Збройних силах України, особового рядового складу, який перебуває у розпорядженні командира військової частини НОМЕР_2 , призначеного до військової частини НОМЕР_3 військової частини НОМЕР_4 ;

2) звільнити ОСОБА_1 з військової служби, яку він проходить у військовій частині НОМЕР_1 .

Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161 цього Кодексу.

Позовна заява не відповідає вимогам, встановленим статтями 161 КАС України, та містить наступні недоліки.

Як передбачено пунктами частиною п'ятою статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб'єкта владних повноважень;

4) зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов'язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;

9) у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача;

10) у справах щодо оскарження нормативно-правових актів - відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акта до позивача або належність позивача до суб'єктів правовідносин, у яких застосовується або буде застосовано цей акт;

11) власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

В порушення вищенаведеного позивачем не вказано: відомі номери засобів зв'язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти; поштовий індекс, ідентифікаційний код, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідачів.

Позивач просить скасувати наказ командувача оперативного командування « ІНФОРМАЦІЯ_2 », водночас відповідачами зазначає військову частину НОМЕР_1 та Горохівський районний військовий комісаріат.

Тобто, відповідач визначає особами, які мають відповідати за його позовом осіб, що не є видавниками оскаржуваного наказу, що не відповідає змісту позовних вимог.

Крім того, наказом Міністерства оборони України від 04 жовтня 2018 року №494 «Про внесення змін до Переліків органів військового управління, в яких передбачено посади державної служби» доповнено Перелік органів військового управління, юрисдикція яких поширюється на територію одного або кількох районів областей, міст обласного значення, затверджений наказом Міністерства оборони України від 20 травня 2016 року № 270, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 30 травня 2016 року за №785/28915 (зі змінами), новими пунктами такого змісту, зокрема: районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки; об'єднані районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки.

Відповідно до Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 23 лютого 2022 року №154, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації.

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, інших містах, районах, районах у містах.

Залежно від обсягів облікової, призовної та мобілізаційної роботи утворюються районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі - районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).

Територіальні центри комплектування та соціальної підтримки утворюються, ліквідуються, реорганізовуються Міноборони.

Із наведеного слідує, що на даний час органами військового управління є територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, а не військові комісаріати. Тобто, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації. Однак позивачем вказано одним із відповідачів Горохівський районний військовий комісаріат, який на даний час не здійснює функцій з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації, а тому позивачу слід вірно зазначити назву такого відповідача та позовні вимоги до нього.

Згідно вимог частини четвертої статті 161 КАС України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Згідно статті 73 КАС України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.

Позивачем подано до суду копії документів неналежної якості (прочитання неможливе) які складено в довільному та не систематичному порядку, що унеможливлює ідентифікацію документів та належність аркушів до конкретного документу, а отже встановлення змісту документу, а відтак, і доказове значення цих документів.

Таким чином позивачу належить надати до суду та відповідачу належної якості копії документів (доказів), які додані до позовної заяви.

Згідно із частинами першою, другою статті 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Оскільки позовна заява не відповідає вимогам статті 161 КАС України її слід залишити без руху, надавши позивачу строк на усунення недоліків шляхом подання до суду:

1) відомостей про номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти; поштовий індекс, ідентифікаційний код, відомі номери засобів зв'язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти відповідачів;

2) нову редакцію адміністративного позову з позовними вимогами до належного відповідача (відповідачів);

3) надання до суду та відповідачу належної якості копії документів (доказів), які додані до позовної заяви.

Керуючись статтями 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Горохівського районного військового комісаріату, військової частини НОМЕР_1 про скасування наказу та звільнення з військової служби, - залишити без руху.

Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Роз'яснити позивачеві, що у випадку невиконання вимог цієї ухвали, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Копію ухвали надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена.

Суддя Ф.А. Волдінер