24 грудня 2021 року Справа № 160/17741/21
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Турлакової Н.В.
розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради, третя особа без самостійних вимог на предмет спору: фізична особа-підприємець ОСОБА_2 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із позовом до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради, третя особа, без самостійних вимог на предмет спору: Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 в якому просить:
- визнати дії Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради щодо відмови у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» ОСОБА_1 за період з 01.01.2021р. по 31.03.2021р. - протиправними та скасувати відповідні рішення;
- зобов'язати Центральне управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради прийняти рішення про призначення компенсації послуги «муніципальна няня» ОСОБА_1 та виплатити компенсацію послуги «муніципальна няня» за період з 01.01.2021р. по 31.03.2021 р. у розмірі 5 763 грн. (з розрахунку 1921 грн. за кожний місяць);
- визнати дії Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради щодо вимоги про повернення надміру сплачених коштів за період з 01.10.2020р. по 31.12.2020р. у розмірі 4642,96 грн. - протиправними та скасувати відповідне рішення.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що з 01 червня 2020 року по 31 грудня 2020 року, вона отримувала від Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради відшкодування вартості послуг по догляду за дитиною до трьох років, проте починаючи з січня 2021 року виплати припинились. За результатами розгляду її звернень у квітні 2021 року відповідачем повідомлено, що за даними проведеного моніторингу по м. Дніпро було встановлено, що в період з 01.10.2020 по 28.02.2021 фізична особа-підприємець ОСОБА_2 здійснювала догляд одночасно більше ніж за трьома дітьми. Позивач зазначає, що посилання відповідача на те, що формальна наявність підписаних договорів більше ніж три автоматично свідчить про одночасний догляд більше ніж за трьома дітьми - с безпідставними та необґрунтованими. Тобто, наявність підписаних договорів у кількості більше ніж три з урахуванням графіку надання послуги по догляду за дитиною - дозволяє ФОП ОСОБА_2 надавати відповідну послугу одночасно лише одній дитині. У зв'язку з чим, відповідач протиправно вимагає повернути кошти розмірі 4 642, 96 грн. як надміру виплачені за період з 01.10.2020 р. по 31.12.2020 р.
Відповідачем подано до суду відзив на позов в якому зазначено, що муніципальна няня, яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім'ї. На підставі перевірки дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», щодо одночасності здійснення догляду муніципальною нянею, яка є фізичною особою - підприємцем не більше ніж за трьома дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, яка є юридичною адресою, було з'ясовано, що муніципальна няня ФОП ОСОБА_2 , яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), одночасно здійснює догляд за вісьмома дітьми. У зв'язку з чим, ОСОБА_1 не призначена виплата компенсації послуги «муніципальна няня» з 01.01.2021 по 31.03.2021 та виставлена сума надміру виплачених бюджетних кошів з 01.10.2020 по 31.12.2020 у розмірі 4642 грн. 96 коп. Таким чином, відповідач зазначає про правомірність своїх дій, у зв'язку з чим, у задоволенні позовних вимог просить відмовити.
Ухвалою суду від 25.10.2021 року відкрито провадження у справі та відповідно до частини 2 статті 257 КАС України ухвалено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Відповідно до ч.1 ст.257 КАС України, за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності.
Згідно з ст.258 КАС України, суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі.
Дослідивши чинне законодавство та матеріали справи, суд доходить наступних висновків.
Згідно Виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань від 28.01.2020р., ОСОБА_2 зареєстрована фізичною особою-підприємцем 27.01.2020р., вид економічної діяльності: 88.91 Денний догляд за дітьми.
Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що 01 червня 2020 року між ОСОБА_1 , мати дитини ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (Замовник) та ФОП ОСОБА_2 (Виконавець) укладено договір про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», згідно з умовами якого, Виконавець зобов'язується за завданням Замовника протягом визначеного в Договорі строку надавати за плату послуги по догляду за дитиною Замовника (надалі - Послуги), а Замовник зобов'язується оплачувати надані послуги (п.1.1 Договру).
Виконавець зобов'язується надавати Послуги, згідно Договору, за місцем проживання Замовника та його дитини: АДРЕСА_1 (п.1.4 Договру).
Згідно п.3.1 Договору, 3.1. Замовник може вибирати потрібні дні (не залежно який це день - робочий, вихідний чи святковий) та години з 08 год 00 хв. по 20 год. 00 хв. з понеділка по неділю, коли йому потрібно отримати послуги по догляду за дитиною від Виконавця, згідно цього Договору, узгоджуючи з Виконавцем вибраний час, але не більше ніж 12 годин на місяць.
Відповідно до п.4.1 Договору, за надання передбачених Договором послуг, отриманих від Виконавця, в межах одного календарного місяця, Замовник зобов'язаний виплачувати Виконавцю 2000 грн. (дві тисячі гривень) наперед, або після надання Послуги готівковим розрахунком, з граничним терміном до 5-го числа місяця, наступного за місяцем виконання послуг. Оплата підтверджується підписаним чеком, або розрахунковою квитанцією.
За надані послуги за вказаним договором за жовтень, листопад, грудень 2020р., січень, лютий, березень 2021р. на рахунок ФОП ОСОБА_2 позивач щомісячно сплачувала 2000грн., що підтверджується розрахунковими квитанціями №641022, №641170, №641239, №641390, №527226, №641545.
На підставі заяви ОСОБА_1 , долучених квитанцій за жовтень, листопад та грудень 2020 року та договору по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 01.10.2020 укладеного між заявницею та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 , Центральним управлінням соціального захисту населення Дніпровської міської ради ОСОБА_1 була призначена компенсація послуги "муніципальна няня" з 01.10.2020 по 31.12.2020 відповідно до пунктів 2, 3, 8 Постанови № 68.
На підставі перевірки дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"», щодо одночасності здійснення догляду муніципальною нянею, яка є фізичною особою - підприємцем не більше ніж за трьома дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, яка є юридичною адресою, було з'ясовано, що муніципальна няня ФОП ОСОБА_2 , яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), одночасно здійснює догляд за вісьмома дітьми а саме:
- за однією дитиною, термін дії договору з 01.06.2020 до 01.01.2022 (допомога виплачується в Центральному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Центральному району);
- за двома дітьми, термін дії договорів з 01.09.2020 до 25.03.2022 та з 01.12.2020 до 02.06.2022 (допомога виплачується в Лівобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Амур-Нижньодніпровському району);
- за двома дітьми, термін дії договорів з 01.11.2020 до 22.02.2023, з 09.04.2020 до 02.09.2021 (допомога виплачується в Лівобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Самарському району);
- за двома дітьми, термін дії договору з 01.06.2020 до 24.02.2021 та з 01.02.2020 по 27.01.2022 (допомога виплачується в Правобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Новокодацькому району);
- за однією дитиною, термін дії договору з 01.09.2020 до 28.02.2021 (допомога виплачується в допомога виплачується в Правобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Чечелівському району).
З січня 2021 року виплата заявою ОСОБА_1 за договором по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 01.10.2020 зазначених коштів відповідачем припинена.
З метою вирішення питання щодо компенсації послуги «муніципальна няня» передбаченої Порядком № 68, позивач зверталась на урядову гарячу лінію з відповідними зверненнями, за результатами розгляду яких у квітні 2021 року за вих. №Ш-15/4-1/09-21 від 12.04.2021 року та вих. №Ш-16/4-1/09-21 від 21.04.2021 року позивачу було повідомлено що: «за даними проведеного моніторингу по м. Дніпро було встановлено, що в період з 01.10.2020 по 28.02.2021 фізична особа-підприємець ОСОБА_2 здійснювала догляд одночасно більше ніж за трьома дітьми». З 01.01.2021р. виплату компенсації послуги «муніципальна няня» заявниці не подовжено.
Відповідачем надано позивачу повідомлення №1174/26.04.2021 від 05.04.2021р. підписане начальником Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради у Центральному районі у якому зазначено, що «Вімовлено в призначені відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня" за січень 2021 (заява від 03.02.2021} та лютий 2021 (заява від 02.03.2021) відповідно абз.7, 8 п.11 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня", затвердженого постановою КМУ від 30.01.2019 № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», із змінами, внесеними постановою КМУ №897 від 30.09.2020». Підставою зазначено - п. 11 та п. 17 Постанови Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (встановлено факт догляду «муніципальною нянею», яка є фізичною особою, одночасно більше ніж за трьох дітей).
Також, відповідачем надано позивачу повідомлення №1475/28.05.21 від 18.05.2021р. підписане заступником начальник управління Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради у Центральному районі відповідно до якого позивача повідомлено про «відмову у призначенні грошової компенсації» за березень 2021 року.
Крім того, листом № 311 від 16.09.2021 року, відповідач вимагав від позивача повернути йому кошти у розмірі 4 642, 96 грн. як надміру виплачені за період з 01.10.2020р. по 31.12.2020р.
Не погодившись із припиненням відповідачем надання послуги «муніципальна няня» та нарахуванні та виплаті відшкодування послуги «муніципальна няня», позивачка звернулася до суду з цим позовом.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд виходить з такого.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно ст. 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Це право гарантується загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.01.2019 № 68 затверджено Порядок відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (далі - Порядок № 68).
Відповідно до п. 2 Порядку № 68, у цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні: послуга з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (далі - послуга «муніципальна няня») - послуга, що надається для підтримки батьків (усиновлювачів), опікунів дитини для забезпечення догляду за дитиною до трьох років; отримувач послуги «муніципальна няня» - батьки (усиновлювачі), опікуни дитини; муніципальна няня - будь-яка фізична особа - підприємець (КВЕД 97.00, КВЕД 88.91)/юридична особа, яка надає послугу з догляду за дітьми (КВЕД 78.20, КВЕД 85.10), крім державних і комунальних закладів дошкільної освіти, та з якою укладено договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років.
Згідно з п. 3 Порядку № 68, відшкодування вартості послуги «муніципальна няня» є щомісячною адресною компенсаційною виплатою одному з батьків (усиновлювачів), опікуну дитини до трьох років (далі - компенсація послуги «муніципальна няня»).
Призначення та виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюються згідно з рішенням структурного підрозділу з питань соціального захисту населення районної, районної у м. Києві держадміністрації, виконавчого органу міської ради, ради об'єднаної територіальної громади (далі - місцевий структурний підрозділ з питань соціального захисту населення).
Пунктом 5 Порядку № 68 визначено, що право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами дитини до трьох років і на законних підставах проживають на території України та уклали договір про здійснення догляду за дитиною до трьох років (далі - договір) з муніципальною нянею.
Компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам послуги «муніципальна няня» за умови зайнятості кожного з батьків, опікунів дитини відповідно до Закону України «Про зайнятість населення», за винятком отримувачів послуги «муніципальна няня», які здійснюють догляд за дитиною з інвалідністю, дитиною, хворою на тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня, дитиною, яка отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги, якій не встановлено інвалідність, а також отримувачів послуги «муніципальна няня», у яких одночасно народилося троє і більше дітей.
Компенсація послуги «муніципальна няня» не призначається батькам, які є батьками - вихователями дитячих будинків сімейного типу, прийомними батьками, якщо вони отримують грошове забезпечення відповідно до законодавства, отримувачам послуги «муніципальна няня», які перебувають у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку.
Відповідно до п. 7 Порядку № 68 для отримання компенсації послуги «муніципальна няня» отримувач послуги «муніципальна няня» подає заяву та документи/відомості у паперовій та електронній формі, зазначені в пунктах 8 і 9 цього Порядку.
До 01.01.2021 заява разом з документами, необхідними для отримання компенсації послуги «муніципальна няня», приймається від отримувачів послуги «муніципальна няня» місцевими структурними підрозділами з питань соціального захисту населення.
Згідно п. п. 8, 11 Порядку № 68 у паперовій формі отримувач послуги «муніципальна няня» подає такі документи: заяву про надання компенсації послуги «муніципальна няня»: заяву про перерахування коштів для компенсації послуги «муніципальна няня» із зазначенням рахунка в установі банку, вибраного отримувачем послуги «муніципальна няня» відповідно до Порядку виплати пенсій та грошової допомоги через поточні рахунки в банках, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596; копію договору між отримувачем послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня», сплаченої отримувачем послуги «муніципальна няня» (виписка з банківського рахунка, касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, оформлені відповідно до Положення про форму та зміст розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 № 13, Положення про документальне забезпечення записів у бухгалтерському обліку, затвердженого наказом Мінфіну від 24.05.1995 № 88, за місяць, в якому подано заяву.
До заяви додаються копії: свідоцтва про народження дитини. У разі народження дитини за кордоном та відсутності свідоцтва про народження, виданого органами державної реєстрації актів цивільного стану України, - копія виданого компетентним органом країни перебування та легалізованого в установленому порядку документа про народження дитини, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, з перекладом на українську мову. Вірність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчується нотаріально; паспорта отримувача компенсації послуги «муніципальна няня» з даними про прізвище, ім'я та по батькові, дату його видачі та місце реєстрації; документа, що посвідчує проживання на території України (для іноземця та особи без громадянства); документа про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу та мають про це відмітку в паспорті) отримувача компенсації послуги «муніципальна няня»; рішення районної, районної у мм. Києві та Севастополі держадміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті (у разі її утворення) ради, сільської, селищної ради об'єднаної територіальної громади або суду про встановлення опіки (у разі здійснення опіки над дитиною); довідки про захворювання дитини на тяжке перинатальне ураження нервової системи, тяжку вроджену ваду розвитку, рідкісне орфанне захворювання, онкологічне, онкогематологічне захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкий психічний розлад, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гостре або хронічне захворювання нирок ІV ступеня, про те, що дитина отримала тяжку травму, потребує трансплантації органа, потребує паліативної допомоги (у разі потреби); медичного висновку лікарсько-консультативної комісії про наявність у дитини інвалідності (для дітей з інвалідністю); трудової книжки отримувача послуги «муніципальна няня» та документа з місця роботи, що підтверджує надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку/довідки з Пенсійного фонду України про сплату єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (індивідуальні відомості про застраховану особу за формою ОК-7) (для фізичних осіб - підприємців); довідки медико-соціальної експертної комісії про встановлення групи інвалідності (для осіб з інвалідністю).
Місцеві структурні підрозділи з питань соціального захисту населення:
розглядають подані документи;
перевіряють факт реєстрації фізичної особи - підприємця/юридичної особи, яка надає послугу з догляду за дітьми, з якою укладено договір на підставі відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
протягом десяти робочих днів з дати надходження документів приймають рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги «муніципальна няня»;
протягом трьох робочих днів після прийняття рішення про призначення/відмову в призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» письмово або в електронній формі інформують отримувача послуги «муніципальна няня» про прийняте рішення.
Отримувачу послуги «муніципальна няня» може бути відмовлено у призначенні компенсації послуги «муніципальна няня» у разі подання неповного пакета документів, передбаченого пунктами 8 і 9 цього Порядку, відсутності інформації про муніципальну няню в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань та/або викладення недостовірної інформації в договорі.
Підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня» є також установлення факту порушення:
муніципальною нянею - вимог, передбачених абзацами третім і четвертим пункту 4 цього Порядку;
отримувачем послуги «муніципальна няня» - вимог, передбачених абзацами другим і третім пункту 5 цього Порядку.
Відтак, можна дійти висновку, що компенсація послуги «муніципальна няня» надається отримувачам послуги «муніципальна няня» за певних умов.
Водночас, відповідно до абзаців 7, 8 п. 11 Порядку підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня» є установлення факту порушення муніципальною нянею - вимог передбачених абзацами 3, 4 пункту 4 цього Порядку.
Судом встановлено, що на підставі заяви ОСОБА_1 , долучених квитанцій за жовтень, листопад та грудень 2020 року та договору по догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 01.10.2020 укладеного між заявницею та ФОП ОСОБА_2 , Центральним управлінням соціального захисту населення Дніпровської міської ради ОСОБА_1 була призначена компенсація послуги "муніципальна няня" з 01.10.2020 по 31.12.2020 відповідно до пунктів 2, 3, 8 Постанови № 68.
Таким чином, відповідачем за результатами розгляду документів позивачки було підтверджено її право на отримання компенсації послуги «муніципальна няня».
Жодних доказів того, що позивачкою подано до Управління неповний пакет документів та/або будь-яких доказів викладення недостовірної інформації в Договорі від 01.10.2020р. матеріали справи не містять.
Як встановлено судом, згідно змісту повідомлень Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради у Центральному районі №1174/26.04.2021 від 05.04.2021р. та №1475/28.05.21 від18.05.2021р., фактичною підставою припинення надання послуги «муніципальна няня» з 01.01.2021 року та необхідності відшкодування позивачкою переплачених коштів в сумі 4642,96грн. за період з 01.10.2020 по 31.12.2020 є установлення факту здійснення догляду одночасно більше як за трьома дітьми муніципальною нянею - ФОП ОСОБА_2 , що є порушенням вимог п. 4 Порядку.
Оцінюючи мотиви припинення надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», суд вважає за потрібне зазначити таке.
Як зазначалося вище, підставою для відмови в призначенні або для припинення виплати компенсації послуги «муніципальна няня» є встановлення факту порушення муніципальною нянею, зокрема, вимог, передбачених абзацами 3 і 4 п. 4 цього Порядку.
Так, відповідно до абзаців 3, 4 п. 4 Порядку № 68 муніципальна няня, яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), може здійснювати догляд одночасно не більше ніж за трьома дітьми, за винятком догляду за дітьми з багатодітної сім'ї.
Муніципальна няня, яка є юридичною особою (КВЕД 78.20 та/або КВЕД 85.10), може забезпечувати здійснення догляду одночасно не більше ніж за десятьма дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею.
Буквальне тлумачення даної норми дає підстави для висновку, що за однією адресою, визначеною замовником послуги «муніципальна няня», одночасно може здійснюватися догляд не більше ніж за трьома дітьми одночасно. Тобто, пункт 4 Порядку не містить обмеження щодо кількості отримувачів послуги «муніципальна няня», з якими фізична особа підприємець, яка надає цю послугу, може мати договірні відносини в один період та/або кількості договорів між муніципальною нянею та отримувачами цієї послуги, діючих одночасно. Отже, обмеження, визначені пунктом 4 Порядку, встановлюють кількість дітей (не більше 3), за якими муніципальною нянею здійснюється догляд одночасно за однією визначеною адресою.
Як свідчить зміст Договору договір про надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» від 01.06.2020р., адреса, визначена Замовником, де повинен був здійснюватися догляд за дитиною позивачки - АДРЕСА_1 . При цьому, кількість дітей, за якими здійснювався догляд за вказаної адресою, становить - 1 дитину.
За надані нянею послуги позивачка сплатила визначену п. 4.1 Договору від 01.06.2019 суму коштів, що підтверджується копіями розрахункових квитанцій №641022, №641170, №641239, №641390, №527226, №641545, долучених до матеріалів справи.
Таким чином, няня - ФОП ОСОБА_2 , яка діяла на підставі цивільно-правового договору від 01.06.2020, за адресою АДРЕСА_1 здійснювала догляд за однією дитиною ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що на підставі перевірки дотримання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2019 року № 68 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років "муніципальна няня"», щодо одночасності здійснення догляду муніципальною нянею, яка є фізичною особою - підприємцем не більше ніж за трьома дітьми з різних сімей за адресою, визначеною муніципальною нянею, яка є юридичною адресою, було з'ясовано, що муніципальна няня ФОП ОСОБА_2 , яка є фізичною особою - підприємцем (КВЕД 97.00 та/або КВЕД 88.91), одночасно здійснює догляд за вісьмома дітьми, а саме:
- за однією дитиною, термін дії договору з 01.06.2020 до 01.01.2022 (допомога виплачується в Центральному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Центральному району);
- за двома дітьми, термін дії договорів з 01.09.2020 до 25.03.2022 та з 01.12.2020 до 02.06.2022 (допомога виплачується в Лівобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Амур-Нижньодніпровському району);
- за двома дітьми, термін дії договорів з 01.11.2020 до 22.02.2023, з 09.04.2020 до 02.09.2021 (допомога виплачується в Лівобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Самарському району);
- за двома дітьми, термін дії договору з 01.06.2020 до 24.02.2021 та з 01.02.2020 по 27.01.2022 (допомога виплачується в Правобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Новокодацькому району);
- за однією дитиною, термін дії договору з 01.09.2020 до 28.02.2021 (допомога виплачується в допомога виплачується в Правобережному управлінні соціального захисту населення Дніпровської міської ради по Чечелівському району).
Таким чином, матеріалами справи підтверджується та позивачем не заперечується факт догляду ФОП ОСОБА_2 одночасно за вісьмома дітьми, що в свою чергу свідчить про недотримання вимог абзацу 3 пункту 4 Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня» (Порядок № 68, в редакції на момент виникнення спірних правовідносин).
У зв'язку з чим, ОСОБА_1 правомірно не призначена виплата компенсації послуги «муніципальна няня» з 01.01.2021 по 31.03.2021 та виставлена сума надміру виплачених бюджетних кошів з 01.10.2020 по 31.12.2020 у розмірі 4642 грн. 96 коп. відповідно до Постанови № 68, так як муніципальна няня ОСОБА_2 одночасно здійснює догляд більш ніж за трьома дітьми.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна, довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Відповідач як суб'єкт владних повноважень довів правомірності своїх дій та рішення. Натомість, позивачем не підтверджено належними доказами обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Виходячи із меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та доказів, зібраних у справі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Керуючись ст.ст.241-250 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
У задоволенні позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , рнокпп НОМЕР_1 ) до Центрального управління соціального захисту населення Дніпровської міської ради (49005, м.Дніпро, вул.Василя Жуковського, 39/41, ЄДРПОУ 42788347), третя особа, без самостійних вимог на предмет спору: фізична особа-підприємець ОСОБА_2 ( АДРЕСА_3 , рнокпп НОМЕР_2 ) про визнання дій, рішень протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.
Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Суддя Н.В. Турлакова