Сарненський районний суд
Рівненської області
Справа № 572/433/22
10 лютого 2022 року
Суддя Сарненського районного суду Рівненської області ВЕДЯНІНА Т.О., розглянувши матеріали, які надійшли від Сарненського РВП ГУ НП в Рівненській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого ФОП ОСОБА_2 ,
права, передбачені ст.268 КУпАП та зміст ст.63 Конституції України роз'яснені,
- за ч.1 ст.173-2 КУпАП,-
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії ВАВ №410378 від 04 лютого 2022 року - ОСОБА_3 30 січня 2022 року близько 22 години перебуваючи за адресою АДРЕСА_2 вчинив домашнє насильство відносно ОСОБА_4 , а саме виражався нецензурною лайкою в її бік, та висловлював словесні образи, у зв'язку з чим могла бути завдана шкода психічному здоров'ю ОСОБА_4 .
В судовому засіданні ОСОБА_1 пояснив, що прийшовши додому, виявив, що ОСОБА_4 закрилася в будинку і його не пускає додому, він почав стукати по вікнах, в зв'язку з чим остання викликала працівників поліції. ОСОБА_4 є його цивільною дружиною.
Згідно із ч. 1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами. Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Однак, у порушення вимог ч. 1 ст. 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення не містить даних щодо обставин вчинення правопорушення, зокрема, не зазначено відносно якої особи вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до положень ст. 173-2 КУпАП вчинення насильства в сім'ї являє собою умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї.
Відповідно до норм ч. 2 ст. 3 Сімейного Кодексу України сім'ю складають особи, які спільно проживають, пов'язані спільним побутом, мають взаємні права та обов'язки.
При цьому в матеріалах справи про адміністративне правопорушення відсутні підтвердження того, що громадянка, якою надано заяву про вчинення домашнього насильства (яка є неповнолітньою особою), перебуває у сімейних відносинах із особою, яка притягається до адміністративної відповідальності є сім'єю.
В зв'язку з викладеним, враховуючи недоліки допущені при оформленні адміністративного матеріалу, а також те, що зазначені обставини унеможливлюють правильний розгляд справи і винесення законного рішення по справі, суддя приходить до висновку, що адміністративна справа підлягає поверненню органу, що склав даний протокол, для доопрацювання.
Керуючись ст. ст. 277, 278 КУпАП, -
Справу про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 (паспорт громадянина України № НОМЕР_1 від 23.09.2006 року) за ч.1 ст.173-2 КУпАП повернути начальнику Сарненського РВП ГУНП в Рівненській області, для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя