Справа № 308/286/22
16 лютого 2022 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі: головуючої судді - ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні подання т.в.о. начальника Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого,
Т.в.о. начальника Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 звернувся в суд з поданням про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 .
Подання мотивовано тим, що ОСОБА_4 , звільнившись з місць позбавлення волі та прибувши до місця постійного проживання в м. Ужгород, на шлях виправлення не став та почав систематично порушувати публічний порядок та безпеку, а саме:
17.04.2021 року, о 17 год. 10 хв. ОСОБА_4 по АДРЕСА_2 перебував під час перевірки без документів, що посвідчують особу, чим порушив п. 2 ч. 2 Постанови КМУ № 1236 від 09.12.2020 року, за що відносно нього було складено протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
ОСОБА_4 28.04.2021 року, о 01 год. 30 хв. по вул. Будителів, 35, м. Ужгороді перебував у п'яному вигляді на зупинці громадського транспорту, чим ображав людську гідність та громадську мораль, за що був повторно притягнутий протягом року до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст.178 КУпАП у вигляді штрафу 51 гривня, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Не дивлячись на попередження працівників правоохоронних органів ОСОБА_4 12.09.2021 року, о 16 год. 27 хв., перебуваючи в приміщенні вокзалу без засобів індивідуального захисту, а саме: маски, чим порушив карантинні норми, що за адресою: м. Ужгород, вул. Станційна, 3, за що був притягнутий до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП у вигляді штрафу 170 гривень, а також йому було винесено офіційне попередження про можливість встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
Вказує, що незважаючи на винесені йому три офіційні письмові попередження 17.04.2021 року, 28.04.2021 року та 12.09.202І року про термінове припинення антигромадського способу життя і роз'яснено йому про те, що відносно нього буде встановлено адміністративний нагляд із застосуванням встановлених обмежень, його антигромадська поведінка в громадських місцях свідчить про небажання стати на шлях виправлення, про що свідчать 17.04.2021 року протокол про адміністративне правопорушення за ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, 28.04.2021 року постанова за ч. 2 ст. 178 КУпАП, 12.09.2021 року постанова за ч. 2 ст. 44-3 КУпАП.
На підставі наведеного просить встановити адміністративний нагляд щодо ОСОБА_4 , зокрема:
1.Заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22 до 06 год. ранку наступної доби;
2.Заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та спеціалізованих відділів з продажу алкогольних напоїв;
3.Заборонити виїзд за межі м. Ужгорода в особистих справах без дозволу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області;
4.З'являтися для реєстрації в Ужгородське РУП ГУНП в Закарпатській області, за адресою: м, Ужгород, вул. Гагаріна, 10а, чотири рази на місяць.
Через канцелярію суду працівником Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_5 подано заяву про розгляд клопотання без його участі.
ОСОБА_4 у судове засідання не з'явився, про дату та час судового засідання повідомлявся належним чином. Через канцелярію суд подав заяву про розгляд клопотання без його участі, проти задоволення такого не заперечує.
Дослідивши матеріали подання, суд доходить наступного висновку.
Судом встановлено, що ОСОБА_4 засуджений вироком Луцького міськрайонного суду Волинської області від 08.04.2019 у справі №161/1709/17 до 5 років 6 місяців позбавлення волі.
Відповідно до довідки про звільнення серії ЖИТ №13087 ОСОБА_4 звільнений з Бердичівської ВК (№70) на підставі вироку Луцького міськрайонного суду Волинської області від 08.04.2019 року за ч. 5 ст.185, ст. 69, ч. 5 ст. 186, ст. 69, ч.1 ст. 70, ст. 71 КК України до 5 років позбавлення волі. Зараховано період попереднього ув'язнення з 25.10.2016 року по 10.05.2019 року за правилами ч. 5 ст. 72 КК України з розрахунку, що один день попереднього ув'язнення відповідає двом дням позбавлення волі і прибув до місця проживання: АДРЕСА_3 .
Після звільнення з місць позбавлення волі і прибувши для постійного місця проживання в м. Ужгород, на шлях виправлення не став, систематично порушує вимоги адміністративного законодавства України, а саме:
19.02.2021 року працівниками УПП в Закарпатській області було притягнуто ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 2 ст. 44-3 КУпАП запорушення правил карантину та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
28.04.2021 року працівниками УПП в Закарпатській області було притягнуто ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 2 ст. 178 КУпАП, за перебування у п'яному вигляді на зупинці громадського транспорту, чим ображав людську гідність та громадську мораль повторно протягом року, та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 51 грн.
Постановою судді Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 07.05.2021, ОСОБА_4 звільнено від адміністративної відповідальності, передбаченої ч. 1 ст. 44-3 КУпАП, у зв'язку з малозначністю та обмежено усним зауваженням, із закриттям провадження по справі.
12.09.2021 року працівниками УПП в Закарпатській області було притягнуто ОСОБА_4 до адміністративної відповідальності передбаченої ч. 2 ст. 44-3 КУпАП за порушення правил карантину та накладено стягнення у вигляді штрафу в розмірі 170 грн.
Разом з тим, в матеріалах подання містяться офіційні попередження про можливість встановлення відносно ОСОБА_4 адміністративного нагляду від 17.04.2021, 28.04.2021 та 12.09.2021 року.
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. «в» ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів Національної поліції, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Відповідно до ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» від 01 грудня 1994 року, адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у пункті «в» статті 3 цього Закону, - в судовому засіданні одноособово суддею районного, районного у місті, міського та міськрайонного суду за місцем проживання особи, звільненої з місць позбавлення волі, за поданням начальника органу внутрішніх справ.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст. 10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» до осіб, щодо яких встановлено адміністративний нагляд, за постановою суду можуть бути застосовані частково або у повному обсязі такі обмеження: а) заборона виходу з будинку (квартири) у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу; б) заборона перебування у визначених місцях району (міста); в) заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі району (міста); г) реєстрація в міліції від одного до чотирьох разів на місяць.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Беручи до уваги той факт, що ОСОБА_4 раніше був засуджений до позбавлення волі за вчинення умисного злочину, незважаючи на попередження правоохоронних органів, систематично порушує громадський порядок, вчиняє інші правопорушення, суд вважає за необхідне задовольнити подання про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 та встановити адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Керуючись ст. ст. 3, 5, 10 ЗУ «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд, -
Подання т.в.о. начальника Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області ОСОБА_3 про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - задовольнити.
Встановити адміністративний нагляд відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , строком на 1 (один) рік.
Встановити відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , такі обмеження:
1.Заборонити вихід з будинку АДРЕСА_1 з 22 год. 00 хв. по 06 год. 00 хв. ранку наступної доби.
2.Заборонити відвідування кафе, барів, ресторанів та спеціалізованих відділів з продажу алкогольних напоїв.
3.Заборонити виїзд за межі м. Ужгорода в особистих справах без дозволу Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області.
4.З'являтися для реєстрації в Ужгородське РУП ГУНП в Закарпатській області, за адресою: м, Ужгород, вул. Гагаріна, 10а, чотири рази на місяць.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення даної постанови.
Постанова може бути оскаржена до Закарпатського апеляційного суду через Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області протягом 7 днів з дня її оголошення.
Суддя Ужгородського міськрайонного суду
Закарпатської області ОСОБА_1