Ухвала від 18.06.2010 по справі 2а-20989/09/0570

Головуючий у 1 інстанції - Ушенко С.В.

Суддя-доповідач - Арабей Т.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2010 року справа №2а-20989/09/0570

приміщення суду за адресою: 83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Колегія суддів Донецького апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого Арабей Т.Г.

суддів Шишова О.О., Геращенка І.В.

при секретарі Тімченко М.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю «Фарлеп-Телеком-Холдинг» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 січня 2010 року по адміністративній справі № 2а-20989/09/0570 за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Товариство з обмеженою відповідальністю «Фарлеп-Телеком-Холдинг» про зобов'язання допустити до проведення планової перевірки,-

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 22 січня 2010 року по справі № 2а-20989/09/0570 позов Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Товариство з обмеженою відповідальністю «Фарлеп-Телеком-Холдинг» про зобов'язання допустити до проведення планової перевірки задоволено у повному обсязі.

В апеляційній скарзі Товариство з обмеженою відповідальністю «Фарлеп-Телеком-Холдинг» просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі.

Сторони до суду апеляційної інстанції не з'явилися, проте, надали заяви про розгляд справи без їх участі.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, встановила наступне.

Судом встановлено, що позивач телефонограмою від 20.10.2009р. повідомив відповідача про проведення Державною інспекцією з контролю за цінами у період з 02.11.2009р. по 17.11.2009р., тобто в передбачений законодавством строк, планової перевірки з питань дотримання суб'єктами господарювання вимог законних і нормативних актів, порядку застосування тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги і тарифів на надання каналів електрозв'язку.

Листом від 28.10.2009р. № 10-28/03/1 відповідач повідомив про відсутність у позивача підстав для проведення перевірки посилаючись на норми постанов Кабінету Міністрів України від 21.05.2009р. № 502 „Про тимчасові обмеження щодо здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності на період до 31 грудня 2010 року” та від 09.04.2008р. № 315 „Про затвердження критерію оцінки ступеня ризику діяльності суб'єктів господарювання у сфері телекомунікацій та надання поштового зв'язку” і вважає, що обмеження у проведенні перевірок поширюється на нього.

Положенням про Державну інспекцію з контролю за цінами, затвердженим, постановою Кабінету Міністрів України від 13.12.2000р. № 1819, із змінами та доповненнями, (далі Положення), регулюються повноваження і діяльність Державної інспекції з контролю за цінами, в тому числі і її територіальних органів, яким є Державна інспекція з контролю за цінами в Донецькій області.

Пунктом 1 Положення встановлено, що Державна інспекція з контролю за цінами є урядовим органом, що діє у системі Мінекономіки, відповідальний перед Кабінетом Міністрів України, підзвітний та підконтрольний Міністрові економіки, тобто є суб'єктом владних повноважень, який, в даному випадку здійснює свої повноваження через Державну інспекцію з контролю за цінами в Донецькій області.

Згідно п. 12 Положення Державна інспекція з контролю за цінами має право звертатися до суду з позовами про стягнення до бюджету сум у разі застосування відповідних адміністративно-господарських санкцій, зобов'язання вчинити певні дії або утриматися від їх вчинення.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України

Основними завданнями Держцінспекції, в розумінні п. 3 Положення, є, зокрема, організація та здійснення відповідно до законодавства функцій з контролю та нагляду за дотриманням центральними та місцевими органами виконавчої влади, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, суб'єктами господарювання вимог щодо формування, встановлення та застосування цін (тарифів).

Повноваження Державної інспекції з контролю за цінами щодо предмету даного спору, передбачені п. 5 п.п. 9 Положення, відповідно до якого, вона, зокрема, має право проводити перевірку правильності розрахунків щодо застосування цін (тарифів), на які запроваджене державне регулювання.

Пунктом 2.1.2. Плану роботи Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області на IV квартал 2009 року, затвердженого Наказом Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області від 24.09.2009р. № 140, передбачено проведення перевірки ТОВ „Фарлеп - Телеком - Холдінг” з питань дотримання порядку застосування тарифів на загальнодоступні телекомунікаційні послуги та тарифів на надання в користування каналів електрозв'язку операторів телекомунікацій.

Колегія суддів погоджує висновок суду першої інстанції щодо задоволення позовних вимог Державної інспекції з контролю за цінами в Донецькій області до Товариство з обмеженою відповідальністю „Фарлеп - Телеком - Холдінг” про зобов'язання допустити до проведення планової перевірки, оскільки відповідач відноситься до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, перевірка яких передбачена пунктом 5 Критерії, за якими оцінюється ступінь ризику від провадження господарської діяльності і визначається періодичність проведення планових заходів пов'язаних з державним наглядом (контролем) за додержанням порядку формування, встановлення та застосування цін (тарифів), затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2008р. № 483 .

Що стосується посилання апелянта на п.1 Постанови Кабінету Міністрів України № 502 від 21.05.2009 року, то вона дійсно передбачає тимчасове припинення проведення перевірок суб'єктів господарської діяльності, крім перевірок суб'єктів господарювання, що відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів України критеріїв оцінки ступеня ризику від провадження господарської діяльності віднесені до суб'єктів господарювання з високим ступенем ризику, тобто даний правовий акт не розповсюджується на позивача.

Відповідно до п.2.1. Положення про Державну інспекцію зв'язку, затвердженого рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України 02.08.2007 № 875, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 серпня 2007 р. за № 964/14231 , ДІЗ у межах своїх повноважень здійснює державний нагляд за дотриманням законодавства у сферах телекомунікацій, користування радіочастотним ресурсом України та поштового зв'язку, а також запобігання правопорушенням у відповідних сферах. Відповідно до цього Положення до повноважень даного органу не входить контроль за дотриманням граничних тарифів на загальнодоступні комунікації, а тому доводи апелянта з цього питання суду не доведені.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, ч.1п.1 ст.198, 200,ч1 п.1 ст. 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, -

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу Товариство з обмеженою відповідальністю «Фарлеп-Телеком-Холдинг» на постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 cічня 2010 року по справі № 2а-20989/09/0570 - залишити без задоволення.

Постанову Донецького окружного адміністративного суду від 22 січня 2010 року по справі № 2-а-20989/09/0570 - залишити без змін.

Вступна та резолютивна частини ухвали прийняті у нарадчій кімнаті та проголошені у судовому засіданні 18 червня 2010 року. Ухвала у повному обсязі складена у нарадчій кімнаті 23 червня 2010 року.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили з моменту проголошення.

Ухвала може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.

Головуючий: Т.Г.Арабей

Судді: О.О. Шишов

І.В.Геращенко