Номер провадження 3/754/146/22
Справа №754/19315/21
Іменем України
27 січня 2022 року суддя Деснянського районного суду м. Києва О.Б. Саламон, розглянувши матеріали, які надійшли з Деснянського УП ГУНП у м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, який проживає по АДРЕСА_1 , -
за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП, -
У відповідності до протоколу про адміністративне правопорушення, 07.12.2021 близько 19-20 год. за адресою: АДРЕСА_1 , ОСОБА_1 вчинив домашнє насильство відносно дружини, а саме: вибивав двері, погрожував вбити.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, причини неявки суду не повідомив, про розгляд справи повідомлявся належним чином.
У відповідності до ст. 251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
У відповідності до Закону України «Про запобігання та протидію домашньому насильству» домашнє насильство - діяння (дії або бездіяльність) фізичного, сексуального, психологічного або економічного насильства, що вчиняються в сім'ї чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають (проживали) однією сім'єю, але не перебувають (не перебували) у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживає (проживала) особа, яка вчинила домашнє насильство, у тому самому місці, що й постраждала особа, а також погрози вчинення таких діянь.
Протокол про адміністративне правопорушення не містить даних про характер насильства, вчиненого ОСОБА_1 відносно дружини ОСОБА_2 , а також відомостей про те, що такі дії викликали у постраждалої особи побоювання за свою безпеку чи безпеку третіх осіб, спричинили емоційну невпевненість, нездатність захистити себе або завдали шкоди психічному здоров'ю особи, тощо. Також матеріали справи містять пояснення ОСОБА_1 , у відповідності з якими зазначає про те, що сварка з дружиною дійсно відбулась, однак дружина провокувала останнього на вчинення сварки.
У відповідності до рапорту інспектора патрульної поліції Скірського В.А. від 07.12.2021 в результаті опрацювання повідомлення від ОСОБА_2 зазначено про те, що по прибутті на виклик заявниця повідомила інформацію щодо постійного вчинення ОСОБА_1 домашнього насильства. На час надання пояснень чоловік вже заспокоївся та вийшов з дому на прогулянку для уникнення повторної сварки.
Відповідно до положень Кодексу України про адміністративні правопорушення, при розгляді справи про адміністративне правопорушення, суд повинен вжити всіх передбачених законом заходів для повного, всебічного і об'єктивного дослідження доказів у справі та з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
При цьому, як зазначено в ч. 2 ст. 251 КУпАП, обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених ст. 255 КУпАП.
Зокрема, слід зазначити, шо протокол про адміністративне правопорушення складено за ч. 2 ст.173-2 КУпАП за ознаками "повторності", при цьому даних, зокрема постанови про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 протягом року за ч. 1 ст. 173-2 КУпАП не вбачається.
Відсутність вказаних відомостей позбавляють можливості притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Крім вказаного, до протоколу про адміністративне правопорушення, окрім письмових пояснень ОСОБА_1 , не надано достатніх та належних доказів вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Згідно зі ст. 252 КУпАП орган (посадова особа), що розглядає справу про адміністративне правопорушення оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Керуючись ст.ст. 283, 284 КУпАП, суддя, -
Провадження по справі стосовно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 173-2 КУпАП.
Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного суду м. Києва через Деснянський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя О.Б. Саламон