Іменем України
"01" лютого 2022 р. Справа153/1926/21
Суддя Ямпільського районного суду Вінницької області Швець Р.В., за участю секретаря судового засідання Побережної Т.М., особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , потерпілої ОСОБА_2 , розглянувши матеріали справи про адміністративне правопорушення, які надійшли від відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , непрацюючої, громадянки України, за скоєння адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ОСОБА_1 13 грудня 2021 року близько 11 години 45 хвилин, по АДРЕСА_1 , вчинила дрібне хуліганство відносно ОСОБА_2 , а саме: словесно погрожувала їй фізичною розправою та висловлювалася на її адресу образливими та нецензурними словами, чим порушила громадський порядок та спокій громадян.
ОСОБА_1 вину в скоєному не визнала, пояснила, що 13.12.2021 близько 11 години 45 хвилин її не було вдома. В той час вона була на квартирі, а потім в школі №1, куди поїхала, щоб забрати дитину.
Потерпіла ОСОБА_2 в судовому засіданні підтвердила обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення. Пояснила, що коли вона виходила з подвір'я будинку по АДРЕСА_2 , то до воріт підійшла ОСОБА_1 і почала висловлюватися нецензурною лайкою на її адресу та погрожувати нанесенням їй тілесних ушкоджень. Перед цим конфліктом у них з ОСОБА_1 була переписка на телефоні. Першою почала писати ОСОБА_1 і вимагала в неї пояснень з приводу того, що її кожний день підвозять різні авто.
Із показань свідка ОСОБА_3 встановлено, що ОСОБА_2 є її подругою. Точної дати не пам'ятає, але це було вранці близько 9-10 години, коли вона прийшла до будинку ОСОБА_2 і в цей час ОСОБА_1 перебуваючи біля її воріт, висловлювалася на адресу ОСОБА_2 нецензурними та образливими словами, та погрожувала їй фізичною розправою. Після цього вони направилися у відділення поліції, щоб написати заяву стосовно хуліганських дій ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. Провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.
Відповідно до статті 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є, зокрема, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до положень ч.ч. 1,2 ст.251 КУпАП у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Адміністративна відповідальність за статтею 173 КУпАП настає за дрібне хуліганство, тобто нецензурну лайку в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
Об'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 173 КУпАП є суспільні відносини у сфері охорони громадського порядку.
Громадський порядок - це обумовлена потребами суспільства система врегульованих правовими та іншими соціальними нормами система відносин, що складаються у громадських містах в процесі спілкування людей, і яка має на меті забезпечення спокійної обстановки суспільного життя, нормальних умов для праці і відпочинку людей, для діяльності державних органів, а також підприємств, установ та організацій.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 , а саме: дані, що містяться у протоколі про адміністративне правопорушення, серія ВАБ №439568 від 13.12.2021; рапорт помічника чергового відділення поліції №1 Могилів-Подільського РВП ГУНП у Вінницькій області Синюк В.В. від 13.12.2021; заяву ОСОБА_2 ; письмові пояснення ОСОБА_3 , ОСОБА_1 , а також заслухавши особисті пояснення ОСОБА_1 , дані нею в судовому засіданні, вважаю вину ОСОБА_1 доведеною у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП, а її дії кваліфікую як дрібне хуліганство, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.
При призначенні адміністративного стягнення ОСОБА_1 , враховую характер скоєного правопорушення та особу винної, яка раніше не притягалася до адміністративної відповідальності.
Обставин, які пом'якшують або обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, не встановлено.
З врахуванням зазначених обставин справи та особи порушника ОСОБА_1 , її ставлення до вчиненого, маю підстави застосувати відносно ОСОБА_1 захід адміністративного стягнення, який передбачений санкцією ст.173 КУпАП, у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень. Зазначений вид адміністративного стягнення забезпечить у майбутньому недопущення вчинення аналогічного правопорушення ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.5 ст.283 КУпАП постанова суду (судді) про накладення адміністративного стягнення повинна містити положення про стягнення з особи, щодо якої її винесено, судового збору.
Відповідно до ч.1 ст.40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення судовий збір встановлюється у 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому на момент надходження справи до суду, тобто - 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні. Тому є всі підстави для стягнення із ОСОБА_1 судового збору в дохід держави.
Керуючись ст.ст.173, 221, 283, 284 ч.1 п.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», суддя
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.173 КУпАП і накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 85 (вісімдесят п'ять) гривень.
Стягнути із ОСОБА_1 судовий збір в дохід держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) гривні.
Постанова може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду протягом десяти днів з часу її винесення через Ямпільський районний суд Вінницької області.
Суддя Р.В. Швець