73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
__________________________________________________________________________________ПОСТАНОВА
"04" березня 2010 р. Справа № 17/65-Б-09
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М. Б., при секретарі Шикаловій В.О., розглянувши справу
за заявою: фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, м. Херсон
до: приватного підприємця ОСОБА_2, м. Херсон
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
- від ініціюючого кредитора: ОСОБА_1 (паспорт серія МО № НОМЕР_2, виданий Комсомольським РВ ХМУ УМВС України в Херсонській області 09.07.1997 р.)
- від державної податкової інспекції у м.Херсоні: Шевченко К. В, представник за довіреністю № 3/9/10-105 від 11.01.2010 р.,
- від ОСОБА_4 та ОСОБА_5: ОСОБА_6 (паспорт серія МО № НОМЕР_3, виданий Каланчацьким РВ УМВС України в Херсонській області 03.10.1999 р.), представник за довіреностями від 13.02.2010 р.,
- Гапіна Н. В. (паспорт серія МО № НОМЕР_4, виданий Новокаховським МВ УМВС України в Херсонській області 04.05.1998 р.), розпорядник майна.
від боржника: не прибув.
Провадження у справі про визнання банкрутом приватного підприємця ОСОБА_2 порушено за заявою кредитора, у зв'язку з неспроможністю боржника погасити на протязі більше трьох місяців заборгованість, безспірний розмір якої становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду від 05.11.2009р. ініціюючого кредитора було зобов'язано подати до офіційного друкованого органу оголошення про порушення справи про банкрутство боржника.
Цією ж ухвалою було введено процедуру розпорядження майном боржника строком на 6 місяців; призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Гапіну Н.В., яку зобов'язано виконати повноваження, передбачені Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” та до 25.01.2010 року подати до суду реєстр вимог кредиторів.
Оголошення про порушення справи про банкрутство було надруковано в офіційному друкованому органі Верховної Ради України „Голос України” від 18.11.2009 року №218.
Після публікації оголошення в газеті, у встановлений законом строк до суду, боржника та розпорядника майном боржника надійшли кредиторські заяви, оскільки згідно ст.14 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” конкурсні кредитори за вимогами, які виникли до дня порушення провадження у справі, протягом 30 днів з дня опублікування про це оголошення, зобов'язані подати до господарського суду письмові заяви з вимогами до боржника а також документи, що їх підтверджують.
Ухвалою господарського суду від 16.02.2010 року затверджено реєстр вимог кредиторів, розпорядника майна зобов'язано скликати і провести перші загальні збори кредиторів, якими утворити комітет кредиторів і визначитися щодо подальшої процедури банкрутства боржника; протоколи зборів кредиторів та засідання комітету кредиторів розпоряднику майна подати до суду.
В судовому засіданні 04.03.2010 року розпорядником майна повідомлено про прийняття комітетом кредиторів рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Протокол засідання комітету кредиторів та клопотання комітету кредиторів розпорядником подано до суду.
Представники кредиторів підтримали рішення комітету кредиторів щодо визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у зв'язку з неможливістю погасити заборгованість інакше як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення розпорядника майна, представників кредиторів, суд вважає клопотання таким, що підлягає задоволенню з огляду на наступне.
За приписами статті 1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” банкрутство -це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ч.8 ст.16 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” до компетенції комітету кредиторів, крім іншого, належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
Як вбачається з матеріалів справи, розпорядником майна скликано перші загальні збори кредиторів, якими утворено комітет кредиторів та прийнято рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури та призначення ліквідатором арбітражного керуючого Гапіної Н.В. (протоколи зборів кредиторів від 24.02.2010р. та засідання комітету кредиторів від 25.02.2010р.).
З матеріалів справи вбачається, що фінансове становище боржника є незадовільним, підприємницька і господарська діяльність боржником не здійснюється з 2009 року; податкову звітність до ДПІ у м.Херсоні приватний підприємець ОСОБА_2 не надає з 01.07.2008р.
Згідно довідки Державного БТІ у м.Херсоні від 15.12.2009р. за ПП ОСОБА_2 на праві власності зареєстровано нежиле приміщення цокольного поверху, загальною площею 176,7 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2. Згідно договору купівлі-продажу від 02.06.2008р. вартість зазначених нежилих приміщень становить 229623 грн. 60 коп.
Дебіторська заборгованість у боржника відсутня.
Таким чином, вказані вище обставини свідчать про неспроможність боржника задовольнити вимоги кредиторів, які визнані судом і включені до реєстру вимог кредиторів, не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
З огляду на викладене, враховуючи відсутність інших пропозицій по судовим процедурам банкрутства, фактичне припинення боржником господарської і підприємницької діяльності, суд вважає за необхідне подане комітетом кредиторів клопотання задовольнити та визнати боржника банкрутом і відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру, оскільки погашення вимог кредиторів, включених до реєстру вимог кредиторів, розмір яких складає 1783596 грн. 01 коп., можливо не інакше, як через застосування по відношенню до боржника ліквідаційної процедури.
У зв'язку з необхідністю постійного управління нерухомим майном, яке належить боржнику, а саме нежилим приміщенням цокольного поверху, загальною площею 176,7 кв.м., що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2, комітет кредиторів звернувся до суду з клопотанням про призначення для цієї мети ліквідатором боржника арбітражного керуючого Гапіну Н.В., а також з клопотанням про затвердження розміру її винагороди в розмірі 10% від продажної ціни всього реалізованого майна.
За пропозицією комітету кредиторів ліквідатором боржника суд призначає арбітражного керуючого Гапіну Н.В., яка виконувала повноваження розпорядника майна боржника і згідно поданої нею раніше заяви не має обмежень, передбачених статтею 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Відповідно до пунктів 12-13 статті 3-1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” оплата послуг арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень встановлюється та виплачується в розмірі, встановленому комітетом кредиторів і затвердженому господарським судом, якщо інше не встановлено цим Законом, але не менше двох мінімальних заробітних плат.
Кредитори мають право встановлювати і виплачувати арбітражному керуючому за результатами його діяльності додаткову винагороду, розмір якої затверджується господарським судом.
З огляду на викладене, суд затверджує встановлений комітетом кредиторів розмір оплати послуг арбітражного керуючого Гапіної Н.В. - дві мінімальні заробітні плати за кожен місяць виконання повноважень, а також розмір винагороди арбітражного керуючого -10% від продажної ціни всього реалізованого майна боржника.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 22, 24 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд -
1. Визнати приватного підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1) банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 6 місяців і призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Гапіну Наталію Вікторівну, ліцензія АВ №347394 від 29.02.2008р.
3. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст.25-32 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. Звіт і ліквідаційний баланс подати до суду.
4. Затвердити оплату послуг арбітражного керуючого Гапіної Н.В. у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання повноважень.
5. Затвердити розмір винагороди арбітражного керуючого Гапіної Н.В. у розмірі 10% від продажної ціни всього реалізованого майна боржника.
6. Постанову надіслати кредиторам, боржнику, арбітражному керуючому Гапіній Н.В., Херсонському обласному сектору з питань банкрутства, Державному реєстратору, ВДВС Комсомольського РУЮ у м. Херсоні.
Суддя М. Б. Сулімовська