ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98
Справа № 11/10502.07.10
За позовомІрпінської міської ради Київської області
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача Ірпінська об'єднана державна податкова інспекція в Київській області
прозобов'язання укласти додаткову угоду
Суддя Смирнова Ю.М.
Представники:
від позивачаСевастьянова О.В. -представник
від відповідача Пакулін К.А., Сітенок О.Д. -представники
від третьої особине з'явились
Рішення прийняте 02.07.2010, оскільки 24.06.2010 в судовому засіданні оголошувалась перерва відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.
На розгляд Господарського суду міста Києва передані позовні вимоги Ірпінської міської ради Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002" про внесення змін Договору оренди земельної ділянки № 284 від 25.03.2003 в редакції позивача на майбутнє (з урахуванням уточнюючої позовної заяви, що надійшла до суду 17.06.2010), а саме:
- пункт 4 розділу Договору "Об'єкт оренди": "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2 577 096 (два мільйони п'ятсот сімдесят сім тисяч дев'яносто шість) грн. 37 коп.";
- пункт 8 розділу Договору "Орендна плата": "Розмір орендної плати:
Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в сумі: 309 251 (триста дев'ять тисяч двісті п'ятдесят одна) грн. 56 коп. в рік в т.ч. щомісячно 25 770 (двадцять п'ять тисяч сімсот сімдесят) грн. 96 коп., при цьому вказана сума може змінюватися при умові проведення індексації, на рахунок Орендодавця";
- пункт 10 розділ Договору "Орендна плата": "Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно до 30 числа місяця наступного за звітним";
- пункт 13 розділ Договору "Орендна плата": "У разі невнесення орендної плати у строки, які визначені Угодою стягується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ несплаченої суми за колений день прострочення та штрафні санкції згідно чинного законодавства".
Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 14.03.2008 було затверджені розміри річної орендної плати за землю по місту Ірпінь Київської області, а попереднє рішення ради від 22.12.2006 втратило чинність. На виконання вказаного рішення відповідно до ст. 30 Закону України "Про оренду землі", ст. 12 Земельного кодексу України, ст. 652 Цивільного кодексу України позивачем неодноразово направлялись відповідачу проект угоди про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки в редакції позивача. Однак, відповідач до цього часу угоду не підписав.
Відповідач проти позову заперечує та зазначає, що грошова оцінка землі передує укладенню договору, а тому встановлення позивачем нової грошової оцінки земельної ділянки не є обов'язковою підставою для внесення змін до договору. Також відповідач зазначає, що нормативна чи експертна грошова оцінка землі не входить до переліку істотних умов договору оренди землі, які можуть змінюватися сторонами та потягнути зміну інших істотних умов договору. Відповідач також посилається на те, що позивач просить застосувати до відповідача ставку 12% як для не основного платника податків, однак позивачем не доведено, що відповідач є неосновним платником податків.
Дослідивши наявні матеріали справи та заслухавши пояснення представників сторін, суд
01.03.2005 між Ірпінською міською радою Київської області (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002" (орендар) укладено Договір оренди землі № 284 (далі - Договір).
25.03.2005 Договір зареєстровано в Ірпінському міському відділ № 2 Київської регіональної філії Центру державного земельного кадастру.
Договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
За умовами вказаного Договору орендодавець надав, а орендар прийняв в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення загальною площею 1,1646 га -землі комерційного використання, яка знаходиться в м. Ірпінь, вул. Академіка З.Алієвої, 65/3 (далі - об'єкт оренди, земельна ділянка).
Згідно з п. 3 Договору на земельній ділянці знаходяться об'єкти нерухомого майна - будівлі ринку.
Пунктом 4 Договору визначено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2 422 706,00 грн., згідно довідки Ірпінського міського відділу земельних ресурсів №485 від 24.10.2003.
Відповідно до п. 8 Договору орендна плата вноситься орендарем у розмірі 121 135,30 грн. на рік.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про оренду землі" передача об'єкта оренди орендарю здійснюється орендодавцем у строки та на умовах, що визначені у договорі оренди землі, за актом приймання-передачі.
Пунктом 19 Договору встановлено, що передача земельної ділянки орендарю здійснюється у 10-ти денний строк після державної реєстрації цього Договору оренди за актом її приймання-передачі.
25.03.2005 позивачем була передана, а відповідачем прийнята в орендне користування земельна ділянка за Актом прийому-передачі.
Згідно з п. 7 Договору даний Договір укладено на один рік.
17.03.2006, на підставі рішення Ірпінської міської ради Київської області № 698-46-ІV від 02.03.2006 позивачем та відповідачем була укладена Угода про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки № 284 від 25.03.2005.
Вказаною Угодою сторони погодили внесення змін до Договору та погодили, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2 507501,00 грн. (п. 4).
Згідно з п. 8 Договору в редакції Угоди від 17.03.2006 орендна плата вноситься орендарем у розмірі 125 375,05 грн. за рік.
Також Угодою продовжено строк дії Договору оренди строком на 5 років - до 02.03.2011 (п. 7).
14.03.2008 Ірпінською міською радою Київської області прийнято рішення № 1486-42-V "Про розміри річної орендної плати за землю по м. Ірпінь".
Зазначеним рішенням встановлено розмір річної орендної плати за земельні ділянки при укладанні договорів оренди для юридичних і фізичних осіб, зокрема, за оренду земельних ділянок для обслуговування ринків та ринкових площ орендна плата для юридичних та фізичних осіб зареєстрованих в ДПІ м. Ірпінь, як не основні платники податків, становить 12% нормативної грошової оцінки землі.
У зв'язку з прийняттям 14.03.2008 Ірпінською міською радою Київської області рішення № 1486-42-V "Про розміри річної орендної плати за землю по м. Ірпінь", позивач 30.07.2008, 05.11.2008 та 28.05.2010 направляв на адресу відповідача листи з вимогою про укладення угоди про внесення змін до Договору оренди земельної ділянки (фіскальні чеки поштової установи, описи вкладення у цінний лист та повідомлення про вручення містяться в матеріалах справи). До листів позивачем було додано примірники угоди про внесення змін до Договору, в яких пропонувався новий розмір орендної плати. Однак, пропозиція позивача стосовно внесення змін до Договору відповідачем відхилена.
Відповідно до п. 1 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно п. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Пунктом 5 рішення Ірпінської міської ради Київської області від 14.03.2008 визначено необхідність всім суб'єктам підприємницької діяльності, які раніше оформили договори оренди землі, привести їх у відповідність до даного рішення протягом одного місяця.
З огляду на викладене, орендодавець обґрунтовано звернувся до орендаря з пропозицією про внесення до договору оренди земельної ділянки.
Відповідно до ч. 1 ст. 187 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.
Згідно зі ст. 30 Закону України "Про оренду землі" та п. 36 Договору зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Згідно з ч. 1 ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.
Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом (ч. 2 ст. 651 Цивільного кодексу України).
Статтею 181 Господарського кодексу України визначено загальний порядок укладання господарських договорів, відповідно до якого господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.
Відповідно до частини другої статті 188 Господарського кодексу України сторона договору, яка вважає за необхідне змінити договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором.
Частиною четвертою статті 188 Господарського кодексу України визначено, що у разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Частиною п'ятою статті 188 Господарського кодексу України передбачено, що якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Таким чином, на виконання статті 188 та статті 181 Господарського кодексу України Ірпінська міська рада Київської області надіслала відповідачу примірники угоди про внесення змін до договору оренди земельної ділянки № 284 від 25.03.2005, який у двадцятиденний термін зобов'язаний був їх підписати або надати примірники протоколів розбіжностей з підписаними угодами.
Матеріалами справи та поясненнями представників сторін підтверджується, що сторони не дійшли погодження щодо змін умов Договору, у зв'язку з чим позивач, відповідно до вимог чинного законодавства та Договору, звернувся до суду з позовом про внесення змін до Договору.
Згідно з ч. 3 ст. 84 Господарського процесуального кодексу України у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір - умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Посилання відповідача на те, що грошова оцінка землі передує укладенню договору, а тому встановлення позивачем нової грошової оцінки земельної ділянки не є обов'язковою підставою для внесення змін до договору.
Відповідно до статті 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, цим Законом, Цивільним кодексом України, іншими законами України, постановами, виданими Кабінетом Міністрів України, у випадках, передбачених цим Законом, а також договором оренди землі.
Стаття 2 Закону України "Про плату за землю" визначає, що використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про плату за землю" грошова оцінка -це капіталізований рентний доход із земельної ділянки.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок - капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами (ст. 1 Закону України "Про оцінку земель").
Згідно з ч. 5 ст. 5 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.
Відповідно до ст. 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться, зокрема, у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
У відповідності з положеннями ст. 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років.
Нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про проведення індексації грошової оцінки земель" №783 від 12.05.2000.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про плату за землю" грошова оцінка земельної ділянки щороку станом на 1 січня уточнюється на коефіцієнт індексації, порядок проведення якої затверджується Кабінетом Міністрів України.
Відповідно до ст. 23 Закону України "Про оренду землі" орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, які передані в оренду для сільськогосподарського використання, переглядається один раз на три роки в порядку, встановленому законом або договором оренди.
Пунктом 12 Договору встановлено, що розмір орендної плати переглядається один раз на рік у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі інфляції, у інших випадках, передбачених законом.
Таким чином, визначення позивачем в Угоді про внесення змін до Договору нормативної грошової оцінки земельної ділянки у розмірі 2 577 096,37 грн., не є встановленням нової грошової оцінки землі, а здійснене у зв'язку з необхідністю (відповідно до умов Договору та вищезазначених нормативних актів) індексації грошової оцінки, яка була визначена при укладенні Договору оренди землі.
Також відповідач зазначає, що нормативна чи експертна грошова оцінка землі не входить до переліку істотних умов договору оренди землі, які можуть змінюватися сторонами та потягнути зміну інших істотних умов договору.
Вказане посилання відповідача судом також не приймається, оскільки законодавством передбачена можливість зміни не тільки істотних умов договору. Зокрема, ст. 651 Цивільного кодексу України, ст. 188 Господарського кодексу України та ст.30 Закону України "Про оренду землі" передбачають можливість зміни умов Договору.
Рішенням Ірпінської міської ради Київської області від 14.03.2008 визначено, що для всіх категорій платників орендна плата за земельні ділянки для обслуговування ринків та ринкових площ становить 10% нормативної грошової оцінки землі, а для юридичних та фізичних осіб зареєстрованих в ДПІ м. Ірпінь, як не основні платники податків орендна плата за вказані земельні ділянки встановлена у розмірі 12% нормативної грошової оцінки землі.
Відповідач не погоджується з тим, що він не є основним платником податків у м.Ірпінь.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.
Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Обов'язок доказування та подання доказів, відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, розподіляється між сторонами виходячи з того, хто посилається на певні юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. У даному випадку, це стосувалось Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002", яке мало довести, що воно є основним платником податків в м. Ірпінь.
Відповідно до ст. 14 Закону України "Про систему оподаткування" плата за землю (земельний податок, а також орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) відноситься до загальнодержавних податків і зборів (обов'язкових платежів).
Платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі) (ст. 4 Закону України "Про систему оподаткування").
Згідно зі ст. 5 вказаного Закону облік платників податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється органами державної податкової служби та іншими державними органами відповідно до законодавства. Взяття на облік юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців як платників податків, зборів (обов'язкових платежів) в органах державної податкової служби здійснюються на підставі відомостей з реєстраційної картки, наданих державним реєстратором згідно із Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", не пізніше наступного робочого дня з дня отримання зазначених відомостей органами державної податкової служби.
Згідно ст. 14 Закону України "Про плату за землю" платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій.
Як юридична особа відповідач зареєстрований у м. Києві. Доказів, зокрема, довідки державної податкової інспекції, на підтвердження того, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002" взято на облік в Ірпінській об'єднаній державній податковій інспекції в Київській області як основний платник податків, відповідач суду не надав. А за земельну ділянку, отриману в користування за Договором, в силу положень ст. 14 Закону України «Про плату за землю»відповідач має звітувати за місцем знаходження земельної ділянки, тобто до Ірпінської об'єднаної державної податкової інспекції Київської області.
Позивач також просить змінити п. 13 розділу Договору "Орендна плата" та викласти його в наступній редакції: "У разі невнесення орендної плати у строки, які визначені Угодою стягується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ несплаченої суми за колений день прострочення та штрафні санкції згідно чинного законодавства".
Відповідно до ч. 2 ст. 25 Закону України "Про плату за землю" розмір пені за несвоєчасне внесення орендної плати передбачається у договорі оренди, проте він не може перевищувати ставки пені за несвоєчасну сплату земельного податку.
Згідно ч. 1 ст. 25 Закону України "Про плату за землю" за прострочення встановлених строків сплати податку (стаття 17 цього Закону) справляється пеня у розмірах, визначених законом.
За змістом преамбули Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" він є спеціальним законом з питань оподаткування, який установлює порядок погашення зобов'язань юридичних або фізичних осіб перед бюджетами та державними цільовими фондами з податків і зборів (обов'язкових платежів), нарахування і сплати пені та штрафних санкцій, що застосовуються до платників податків контролюючими органами, у тому числі за порушення у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Згідно з п. 1.4 ст. 1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" під пенею розуміється плата у вигляді процентів, нарахованих на суму податкового боргу, що справляється з платника податків у зв'язку з несвоєчасним погашенням податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 16.4.1. ст. 16 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Отже, викладена в Угоді редакція пункту 13 Розділу "Орендна плата" також відповідає чинному законодавству України.
Відповідно до п. 3.4.7 рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про практику застосування господарськими судами земельного законодавства" № 04-06/15 від 02.02.2010 судам слід враховувати, що при розгляді спору про внесення змін до договору, зацікавлена сторона або прокурор в її інтересах повинен ставити перед судом питання про внесення змін до договору, а не про зобов'язання відповідача внести такі зміни до договору. Оскільки відповідно до ч. 1 ст. 626 Цивільного кодексу України договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін, зобов'язання в судовому порядку другої сторони за договором внести до нього зміни суперечить законодавству.
У разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Як свідчать матеріали справи, рішення Ірпінської міської ради Київської області "Про розміри річної орендної плати за землю по м. Ірпінь" 14.03.2008 станом на момент розгляду справи є чинним.
При цьому, згідно з частиною 3 статті 653 Цивільного кодексу України якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.
Відповідно до ч. 5 ст. 188 Господарського кодексу України якщо судовим рішенням договір змінено або розірвано, договір вважається зміненим або розірваним з дня набрання чинності даним рішенням, якщо іншого строку набрання чинності не встановлено за рішенням суду.
Враховуючи те, що рішення Ірпінської міської ради Київської області "Про розміри річної орендної плати за землю по м. Ірпінь" 14.03.2008 є обов'язковим до виконання, умовами Договору та чинним законодавством передбачено необхідність внесення змін до Договору оренди земельної ділянки щодо розміру орендної плати та інших умов договору у разі зміни розмірів земельного податку, підвищення цін, тарифів, у тому числі інфляції, у інших випадках, передбачених законом, а сторони не дійшли погодження щодо зміни умов Договору, запропонована позивачем редакція угоди про внесення змін відповідає вимогам чинного законодавства, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України в разі задоволення позову судові витрати підлягають стягненню з відповідача на користь позивача.
Керуючись ст.ст. 33, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
1. Позов задовольнити повністю.
2. Внести зміни до Договору оренди земельної ділянки № 284 від 25.03.2005, укладеного між Ірпінською міською радою Київської області (08200, м. Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А, ідентифікаційний код 33800777) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ідентифікаційний код 31925660) в редакції Ірпінської міської ради Київської області:
"- пункт 4 розділу Договору "Об'єкт оренди": "Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 2 577 096 (два мільйони п'ятсот сімдесят сім тисяч дев'яносто шість) грн. 37 коп.";
- пункт 8 розділу Договору "Орендна плата": "Розмір орендної плати:
Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у розмірі 12 відсотків від нормативної грошової оцінки землі.
Орендна плата вноситься Орендарем у грошовій формі в сумі: 309 251 (триста дев'ять тисяч двісті п'ятдесят одна) грн. 56 коп. в рік, в т.ч. щомісячно 25 770 (двадцять п'ять тисяч сімсот сімдесят) грн. 96 коп., при цьому вказана сума може змінюватися при умові проведення індексації, на рахунок Орендодавця";
- пункт 10 розділ Договору "Орендна плата": "Орендна плата вноситься у такі строки: щомісячно до 30 числа місяця наступного за звітним";
- пункт 13 розділ Договору "Орендна плата": "У разі невнесення орендної плати у строки, які визначені Угодою стягується пеня у розмірі 120 відсотків облікової ставки НБУ несплаченої суми за колений день прострочення та штрафні санкції згідно чинного законодавства".
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вектор 2002" (01103, м. Київ, вул. Кіквідзе, 13, ідентифікаційний код 31925660, з будь-якого рахунку, виявленого під час виконавчого провадження) на користь Ірпінської міської ради Київської області (08200, м. Київська область, м. Ірпінь, вул. Шевченка, 2-А, ідентифікаційний код 33800777) державне мито у розмірі 85 (вісімдесят п'ять) грн. 00 коп. та 236 (двісті тридцять шість) грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття і може бути оскаржено в порядку та у строки, визначені Господарським процесуальним кодексом України.
Суддя Ю.М. Смирнова