04 січня 2022 року Київ 320/17799/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_2 звернувся до Київського окружного адміністративного суду з вимогами до Київського міського територіального центру комплектування та соціальної підтримки про визнання протиправними дій Київського міського військового комісаріату щодо невключення до довідки про грошове забезпечення позивача відомостей про розміри щомісячних додаткових видів грошового забезпечення: надбавок за особливості проходження служби - льотний склад при виконанні польотів; за кваліфікацію; за роботу з таємними виробами, носіями, документами та премії та зобов'язання відповідача надати до ГУ ПФУ у м. Києві оновлену довідку про розмір грошового забезпечення позивача станом на 05.03.2019 із обов'язковим зазначенням відомостей вказаних вище.
Дослідивши подану заяву в межах ст. 171 КАСУ, в тому числі, і на предмет дотримання заявником правил територіальної підсудності, суд приходить до висновку про необхідність передачі справи на розгляд Окружного адміністративного суду м. Києва, ураховуючи таке:
відповідно до ч.1 ст. 25 КАСУ, адміністративні справи з приводу оскарження індивідуальних актів, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, визначених цим Кодексом.
За приписами положень ч.2 ст. 26 КАСУ, позови до юридичних осіб пред'являються в суд за їхнім місцезнаходженням згідно з Єдиним державним реєстром юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Як вбачається із долучених до справи документів: копії паспорту позивача, місцем його реєстрації є АДРЕСА_1 ; місцем офіційної реєстрації відповідача є АДРЕСА_2 . Отже, дана справа підсудна суду, юрисдикція якого поширюється на м. Київ.
У даному випадку Київський окружний адміністративний суд не є належним судом ні в аспекті його визначення за правилами альтернативної чи територіальної підсудності.
Суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо при відкритті провадження у справі встановить, що справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду, - п.2 ч.1 ст. 29 КАСУ.
Керуючись статтями 2, 9-11, 25-26, 29, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
1. Адміністративну справу 320/17799/21 передати за підсудністю до Окружного адміністративного суду м. Києва.
2. Передачу справи здійснити не пізніше наступного дня після закінчення строку на оскарження ухвали, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.
3. Копію ухвали надіслати (вручити) позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня проголошення (підписання) ухвали.
Суддя Брагіна О.Є.