Постанова від 14.06.2010 по справі 2а-28004/09/1270

Категорія №2.33

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 червня 2010 року Справа № 2а-28004/09/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Чернявської Т.І.,

за участю

секретаря судового засідання Ігнатович О.А.

та

представників сторін:

від позивача - заступник начальника відділу правового забезпечення

Східного управління Юридичного департаменту

АТ «УкрСиббанк»

Данилко О.В. (довіреність від 04.01.2010 реєстр. № 2)

від відповідача - головний спеціаліст

Бурмак К.В. (довіреність від 27.10.2008 № 802-к)

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську

справу за адміністративним позовом

акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк»

до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області

про скасування рішення про відмову у наданні дозволу на виконання будівельних робіт та зобов'язання надати дозвіл на виконання будівельних робіт,

ВСТАНОВИВ:

24 листопада 2009 року на адресу Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області про скасування рішення від 05.10.2009 № 67 про відмову у наданні дозволу на виконання будівельних робіт та зобов'язання надати дозвіл на виконання будівельних робіт.

В обґрунтування позовних вимог позивач послався на таке.

09 листопада 2009 року акціонерний комерційний інноваційний банк «УкрСиббанк» (далі за текстом - АКІБ «УкрСиббанк») отримав від інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області відмову у наданні дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку за адресою м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 63, у зв'язку з неподанням документу, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою. З вказаним рішенням відповідача позивач не згодний, вважає його незаконним та таким, що порушує його права, як власника нежитлових приміщень, на проведення їх реконструкції, а саму відмову безпідставною та необґрунтованою з таких підстав.

АКІБ «УкрСиббанк» є власником вбудованого нежитлового приміщення, розташованого за адресою: Луганська область, м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 63, на підставі свідоцтва про право власності від 07 квітня 2008 року, виданого виконавчим комітетом Лисичанської міської ради на підставі рішення виконавчого комітету Лисичанської міської ради від 07 квітня 2010 року № 261 та зареєстрованого у Лисичанському комунальному підприємстві бюро технічної інвентаризації 07 квітня 2008 року за реєстраційним номером 22815463 номер запису 304 в книзі 24.

28 вересня 2009 року позивач звернувся до відповідача з заявою про надання дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції вищезазначених нежитлових приміщень під відділення банку. До заяви були надані документи, передбачені статтею 29 Закону України «Про планування та забудову територій», у тому числі, і документи від підрядника - ПП «Альянсстрой».

Статтею 29 Закону України «Про планування та забудову територій» передбачений загальний перелік необхідних документів для одержання дозволу на виконання будівельних робіт. Даний перелік конкретизується у підзаконному нормативному акті - Положенні про надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженому наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 № 273. Пунктом 2.1. вищезазначеного Положення передбачено, що у разі проведення реконструкції будинків, споруд та інших об'єктів без зміни цільового призначення об'єкта замовник (забудовник) подає лише рішення виконавчого органу відповідної ради про дозвіл на будівництво та також копію документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду. При цьому надання інших документів не вимагається.

Крім того, відповідно до положень статті 42 Земельного кодексу України земельні ділянки, на яких розташовані багатоквартирні жилі будинки, а також належні до них будівлі, споруди та прибудинкові території державної або комунальної власності, надаються в постійне користування підприємствам, установам і організаціям, які здійснюють управління цими будинками.

Об'єктом права постійного землекористування є земельна ділянка багатоквартирного житлового будинку, до якої належить земельна ділянка, на якій безпосередньо розташований житловий будинок та належні до нього будівлі і споруди, а також прибудинкова територія.

Згідно з розрахунком грошової оцінки частки земельної ділянки, яка знаходиться у спільної власності (користуванні) юридичних (фізичних) осіб, виконаної начальником управління Держкомзему у м. Лисичанську, користувачем будівлі за адресою м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 63, є ЛКП ЖЕК № 1.

Законом України «Про плату за землю», зокрема, статтею 1, передбачено, що земельний податок справляється з юридичних та фізичних осіб за користування земельними ділянками.

Статтею 14 Закону України «Про плату за землю» встановлено, що за земельну ділянку, на якій розташована будівля, що перебуває у спільній власності (користуванні) кількох юридичних осіб або громадян, земельний податок нараховується кожному з них пропорційно їх частці у власності на землю.

Рішенням Лисичанської міської ради від 27 грудня 2002 року № 212 проведено розрахунок площі частки земельної ділянки, що припадає на вбудоване приміщення, що належить позивачу. Земельний податок встановлюється у розмірі одного відсотка від грошової оцінки земельної ділянки і для даної земельної ділянки дорівнює 212,08 грн., які позивач регулярно сплачує з моменту придбання житлової будівлі у власність.

Крім того, проект реконструкції вказаного нежитлового будинку не передбачає будь-яких будівельних робіт безпосередньо на прибудинковій території, тобто, проведення позивачем реконструкції ніяким чином не обмежує права усіх власників житлового будинку в частині вільного користування цією земельною ділянкою, про що також свідчить повідомлення управління Держкомзему у м. Лисичанську 19.10.2009 № 01-3/1117 про відсутність підстав у АКІБ «УкрСиббанк» для укладення договору суперфіцію, оскільки останній не передбачає здійснювати будівництво на вільних від забудови землях Лисичанської міської ради.

Згідно вказаних норм діючого законодавства України право користування земельною ділянкою належить Лисичанському комунальному підприємству ЖЕК № 1 і ніяким чином не може бути оформлено АКІБ «УкрСиббанк», а отже, і будь-яких документів, які б підтверджували право користування вказаною земельною ділянкою, позивач не може надати відповідачу.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримав, надав пояснення, аналогічні викладеним у позові.

Відповідач адміністративний позов не визнав, про що подав суду заперечення проти позову від 13 січня 2010 року б/н (арк. справи 145-147), в яких у задоволенні позовних вимог просить відмовити в повному обсязі. Зокрема, в обґрунтування заперечень проти позову відповідач посилається на те, що частиною 1 статті 29 Закону України «Про планування та забудову територій» дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю. Частина 3 цієї статті передбачає, які документи необхідно надати до інспекції для отримання дозволу, серед наведеного переліку документів є документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію.

Підставою для відмови позивачу у наданні дозволу на виконання будівельних робіт є неподання документів, необхідних для прийняття рішення про надання такого дозволу.

Виходячи з положень статті 126 Земельного кодексу України, власником земельної ділянки є особа, право власності якої підтверджується державним актом на право власності на землю, землекористувачем - особа, право користування якої підтверджується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою, орендарем - особа, право користування (оренди) підтверджується договором оренди землі.

Що стосується позивача, то він не є ані власником, ані користувачем, ані орендарем земельної ділянки, що розташована за адресою: м. Луганськ, вул. Красногвардійська, буд. 63, та для отримання дозволу на виконання будівельних робіт повинен був надати документ, що посвідчує право володіння або користування земельною ділянкою власника житлового будинку або юридичної особи, на балансі якої такий будинок перебуває.

Посилання позивача на Положення про надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджене наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05.12.2000 № 273, не можуть прийматися до уваги, оскільки порядок отримання дозволу, передбачений цим Положенням, не відповідає новій редакції Закону України «Про планування і забудову територій» та з 26.11.2009 набрав законної чинності новий порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 30.09.2009 № 1104 «Деякі питання надання дозволів на виконання підготовчих та будівельних робіт».

У судовому засіданні представник відповідача позов не визнав, надав пояснення, аналогічні викладеним у письмових запереченнях проти позову від 13.01.2010 б/н.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов не підлягає задоволенню повністю з таких підстав.

Згідно із частиною 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди відповідно до вимог частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони:

1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України;

2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано;

3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії);

4) безсторонньо (неупереджено);

5) добросовісно;

6) розсудливо;

7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації;

8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія);

9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення;

10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України, та принципом рівності усіх учасників адміністративного процесу перед законом і судом.

Згідно із частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Відповідно до частини 1 статті 9 Закону України від 20 травня 1999 року № 687-XIV «Про архітектурну діяльність» будівництво (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) об'єкта архітектури здійснюється відповідно до затвердженої проектної документації, державних стандартів, норм і правил, місцевих правил забудови населених пунктів у порядку, визначеному статтею 24 Закону України «Про планування і забудову територій».

Абзацом 3 статті 28 Закону України від 20 травня 1999 року № 687-XIV «Про архітектурну діяльність» до обов'язків власників та користувачів об'єктів архітектури віднесено отримання в установленому законодавством порядку дозволу на виконання робіт, пов'язаних із реконструкцією, реставрацією чи капітальним ремонтом об'єкта архітектури.

Згідно із статтею 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» дозвіл на виконання будівельних робіт - це документ, що засвідчує право замовника та підрядника на виконання підготовчих (якщо підготовчі роботи не були виконані раніше відповідно до дозволу на виконання підготовчих робіт) і будівельних робіт, підключення об'єкта будівництва до інженерних мереж та споруд. Дозвіл на виконання будівельних робіт надається інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю.

Відповідно до частини 3 статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» замовник та підрядник для одержання дозволу на виконання будівельних робіт подають до відповідної інспекції державного архітектурно-будівельного контролю письмову заяву, до якої додаються:

1) документи від замовника будівництва:

- документ, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, або договір суперфіцію;

- проектна документація на будівництво, погоджена та затверджена в порядку, визначеному законодавством;

- відомості про здійснення авторського і технічного нагляду;

- копія документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмової згоди його власника на проведення зазначених робіт (у разі здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування);

- фінансова звітність, що складається відповідно до статті 11 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», та копія ліцензії на здійснення діяльності з надання фінансових послуг, засвідчена в установленому законом порядку (у разі здійснення будівництва, що передбачає пряме або опосередковане залучення фінансових активів від фізичних осіб);

2) документи від підрядника будівництва:

- копії установчих документів та свідоцтва про державну реєстрацію;

- копія ліцензії на виконання функцій генпідрядника будівництва об'єкта, засвідчена в установленому законом порядку;

- договір (контракт) підряду на будівництво об'єкта;

- документ про призначення відповідальних виконавців робіт;

- відомості про кваліфікацію та досвід спеціалістів, які братимуть участь у виконанні замовлення;

- пропозиції щодо залучення субпідрядників.

Згідно із частинами 4 та 5 статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» розгляд заяви, прийняття рішення про надання дозволу на виконання будівельних робіт або про відмову у його наданні, видача та реєстрація дозволу на виконання будівельних робіт (або відмови в його наданні) здійснюються інспекціями державного архітектурно-будівельного контролю протягом місяця з дня реєстрації заяви. Відмова у наданні дозволу на виконання будівельних робіт надається заявнику в письмовому вигляді з мотивованим обґрунтуванням.

Підставами для відмови у наданні дозволу на виконання будівельних робіт відповідно до частини 6 статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» є:

- неподання документів, необхідних для прийняття рішення про надання такого дозволу;

- невідповідність поданих документів вимогам законодавства;

- виявлення недостовірних відомостей у поданих документах.

Відмову в наданні дозволу на виконання будівельних робіт згідно із частиною 7 статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» може бути оскаржено до суду в установленому законом порядку.

Як вбачається з матеріалів справи, 23 липня 2009 року акціонерний комерційний інноваційний банк «УкрСиббанк» звернувся до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області із заявою про надання дозволу на виконання будівельних робіт з реконструкції вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку за адресою: м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 63 (арк. справи 8).

За результатами розгляду заяви замовника будівництва (АКІБ «УкрСиббанк») з документами, доданими до неї, та документів, наданих до цієї заяви генеральним підрядником (ПП «Альянсстрой»), про надання дозволу на виконання будівельних робіт від 28 вересня 2009 року № 1090/р інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області встановлено неподання документів відповідно до статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» замовником будівництва, а саме документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою, внаслідок чого рішенням від 05 жовтня 2009 року № 67 на підставі статті 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» в наданні дозволу на виконання будівельних робіт з приводу реконструкції вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку за адресою: м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, 63, відмовлено (арк. справи 7).

Оскільки статтею 29 Закону України від 20 квітня 2000 року № 1699-ІІІ «Про планування і забудову територій» встановлено обов'язковий та вичерпний перелік документів, який подається замовником будівництва для отримання дозволу на виконання будівельних робіт, і жодних виключень з цього переліку документів законом не передбачено, суд прийшов до висновку про законність та обґрунтованість рішення інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області від 05 жовтня 2009 року № 67 про відмову акціонерному комерційному інноваційному банку «УкрСиббанк» у наданні дозволу на виконання будівельних робіт через відсутність у поданих документах для отримання дозволу на виконання будівельних робіт документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.

Посилання позивача в обґрунтування позовних вимог щодо неправомірності рішення відповідача про відмову у наданні дозволу на виконання будівельних робіт на пункт 2.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05 лютого 2000 року № 273 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2000 року за № 945/5166, що у разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, споруд та інших об'єктів без зміни цільового призначення об'єкта замовник (забудовник) подає лише рішення виконавчого органу відповідної ради, Київської та Севастопольської державної адміністрації про дозвіл на будівництво та копію документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, і при цьому надання інших документів не вимагається, суд вважає безпідставними та необґрунтованими, оскільки позивачем хибно тлумачаться положення зазначеного нормативно-правового акта з огляду на таке.

Так, відповідно до пункту 2.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт, затвердженого наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 05 лютого 2000 року № 273 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 25 грудня 2000 року за № 945/5166, для одержання дозволу на виконання будівельних робіт забудовник (замовник) повинен подати до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю такі документи:

а) заяву забудовника (замовника);

б) рішення виконавчого органу відповідної ради або місцевої державної адміністрації про дозвіл на будівництво об'єкта містобудування;

в) документ, що посвідчує право власності забудовника (замовника) чи право користування (у тому числі на умовах оренди) земельною ділянкою, на якій буде розміщено об'єкт містобудування;

г) комплексний висновок державної інвестиційної експертизи;

ґ) документи про призначення відповідальних виконавців робіт (виконроба, осіб, що виконують технічний нагляд, авторський нагляд);

д) затверджену в установленому порядку проектну документацію (будівельний генеральний план та паспорт фасаду в двох примірниках, пояснювальна записка для реєстрації).

У разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, споруд та інших об'єктів без зміни цільового призначення об'єкта замовник (забудовник) крім рішення виконавчого органу відповідної ради, Київської та Севастопольської державної адміністрації про дозвіл на будівництво подає також копію документа, що посвідчує право власності на будинок чи споруду, або письмову згоду його власника на проведення зазначених робіт.

Тобто, частина 2 пункту 2.1 Положення про порядок надання дозволу на виконання будівельних робіт доповнює зазначений у частині 1 цього пункту перелік документів, які повинен подати забудовник (замовник) до інспекції державного архітектурно-будівельного контролю для одержання дозволу на виконання будівельних робіт у разі проведення реконструкції, реставрації, капітального ремонту та технічного переоснащення будинків, споруд та інших об'єктів без зміни цільового призначення об'єкта.

Також безпідставними та необґрунтованими визнаються судом посилання позивача на те, що робочим проектом «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» передбачено перепланування приміщень об'єкту громадського призначення із збереженням несучої конструкції без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови, а також відновлення та поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд без зміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду і вказані роботи є роботами, на виконання яких діючим законодавством України, зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104, не вимагається надання дозволу на виконання будівельних робіт.

Ухвалою суду від 16 березня 2010 року до участі у справі для з'ясування виду та характеру зазначених в робочому проекті «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» будівельних робіт залучено спеціаліста - експерта з будівельно-технічних експертиз Луганського відділення Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз (арк. справи 167).

Листом від 02 квітня 2010 року № 541 Луганське відділення Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз повідомило, що у зв'язку із значним рівнем поточної завантаженості фахівців відділення по кримінальним справам, що знаходяться на контролі, виділити фахівця для участі у судовому засіданні 06 квітня 2010 року не представляється можливим. Одночасно, в листі повідомлено, про можливість залучення до участі у справі як спеціалістів працівників Луганської філії державного підприємства Центральної служби Української державної будівельної експертизи, Луганської філії державного науково-дослідного інституту будівельних конструкцій та інших проектних інститутів (арк. справи 175), внаслідок чого ухвалою суду від 06 квітня 2010 року до участі у справі для з'ясування виду та характеру зазначених в робочому проекті «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» будівельних робіт залучено спеціаліста - експерта з будівельно-технічних експертиз Луганської філії державного підприємства Центральної служби Української державної будівельної експертизи (арк. справи 177).

Згідно із частиною 3 статті 67 Кодексу адміністративного судочинства України спеціаліст зобов'язаний прибути за викликом суду, відповідати на задані судом питання, давати усні консультації та письмові роз'яснення, звертати увагу суду на характерні обставини чи особливості доказів, у разі потреби - надавати суду технічну допомогу.

З огляду на викладене, судом було запропоновано спеціалістам - експерту з будівельно-технічних експертиз Луганського відділення Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз та експерту з будівельно-технічних експертиз Луганської філії державного підприємства Центральної служби Української державної будівельної експертизи у разі неможливості прибуття у судове засідання надати суду письмові роз'яснення щодо виду та характеру зазначених в робочому проекті «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» будівельних робіт, а також письмово роз'яснити, чи всі зазначені в робочому проекті «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» будівельні роботи входять до Переліку будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104 «Деякі питання надання дозволу на виконання підготовчих і будівельних робіт» (арк. справи 189, 190).

Листом від 14 травня 2010 року № 832 Луганське відділення Донецького науково-дослідного інституту судових експертиз повідомило суду, що 19 квітня 2010 року листом за № 657 на запит акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» від 14 квітня 2010 року були надані роз'яснення щодо необхідності надання інспекцією Державного архітектурно-будівельного контролю дозволу на виконання будівельних робіт згідно наданого банком переліку, а саме: заміна зовнішніх дерев'яних вікон, дверей та засклених вітражів на алюмінієві; заміна покриття козирка над вітражами; демонтаж внутрішніх перегородок з цегли; обшивка внутрішніх стін ГКЛ з утеплювачем; улаштування суцільноскляної перегородки; улаштування полегшених перегородок із ГКЛ; заміна старої електропроводки; улаштування покриття підлоги з керамогранитної плитки; заміна трубопроводів опалювання, водопостачання та каналізації; заміна сантехніки; облицювання стін санвузла керамічною плиткою; заповнення отворів дверними блоками із МДФ; шпаклювання, ґрунтування, фарбування поверхні; улаштування підвісної стелі «Амстронг» та із ГКЛ; облицювання фасаду композитними панелями; установка рекламних елементів; благоустрій прилеглої території. Також зазначено, що вказані у листі акціонерного комерційного інноваційного банку «УкрСиббанк» від 14 квітня 2010 року роботи з реконструкції нежитлового приміщення під відділення банку в жилому домі по вулиці Красногвардійській, 63 в місті Лисичанську, які приведені вище, із збереженням несучих конструкцій без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти з відновленням окремих конструкцій без зміни їх функціонального призначення та архітектурного вигляду, згідно пунктів 5, 6, 7 Переліку будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104, не потребують отримання дозволу (арк. справи 192).

Листом від 20 травня 2010 року № 144 Луганська філія державного підприємства Центральної служби Української державної будівельної експертизи повідомила суду, що згідно з обов'язковим додатком «Б» ДБН А.2.2-3-2004 «Склад, порядок розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва» реконструкцією є перебудова існуючих будинків і споруд, яка пов'язана зі зміною основних техніко-економічних показників, в тому числі зміною функціонального призначення. Проектом реконструкції окрім перепланування приміщень передбачена також зміна їх функціонального призначення. Згідно виду будівництва цей об'єкт відноситься до «Реконструкції». У переліку будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл інспекції державного архітектурно-будівельного контролю (постанова Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104), роботи з реконструкції не передбачені (арк. справи 195).

Відповідно до пунктів 5, 6, 7 Переліку будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104 «Деякі питання надання дозволу на виконання підготовчих і будівельних робіт», не вимагається дозвіл на виконання будівельних робіт з перепланування об'єктів громадського призначення із збереженням несучої конструкції, без перевищення допустимих навантажень на перекриття, стіни та фундаменти за умови дотримання існуючих архітектурно-планувальних вимог, державних будівельних норм, місцевих правил забудови, відновлення або посилення чи поліпшення окремих конструкцій будівель та споруд, зокрема таких, що перебувають в аварійному стані, без зміни їх функціонального призначення і архітектурного вигляду, установлення приладів для ведення відокремленого обліку енергоносіїв, гарячої і холодної води.

У зв'язку з тим, що у переліку будівельних робіт, на виконання яких не вимагається дозвіл інспекції державного архітектурно-будівельного контролю, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 вересня 2009 року № 1104 «Деякі питання надання дозволу на виконання підготовчих і будівельних робіт», не передбачені роботи з реконструкції, якою є перебудова існуючих об'єктів виробничого та цивільного призначення, пов'язана з удосконаленням виробництва, підвищенням його техніко-економічного рівня та якості вироблюваної продукції, поліпшенням умов експлуатації та проживання, якості послуг, зміною основних техніко-економічних показників (кількість продукції, потужність, функціональне призначення, геометричні розміри), а також те, що в робочому проекті «Реконструкція вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» окрім перепланування приміщень передбачена також зміна їх функціонального призначення, суд вважає, що позивач повинен отримати в інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Луганській області дозвіл на виконання будівельних робіт, пов'язаних із реконструкцією вбудованого нежитлового приміщення під відділення банку АКІБ «УкрСиббанк» за адресою: м. Лисичанськ, вул. Красногвардійська, буд. 63.

Враховуючи вищевикладене, суд прийшов до висновку, що відповідач діяв в межах наданих йому законом повноважень та довів суду правомірність свого рішення від 05 жовтня 2009 року № 67 про відмову у наданні дозволу на виконання будівельних робіт, що є підставою для відмови у задоволені позовних вимог про скасування вищезазначеного рішення. Через відсутність зазначених в адміністративному позові порушень прав позивача з боку відповідача, судом також не вбачається підстав для задоволення вимог позивача про зобов'язання відповідача надати позивачу дозвіл на виконання будівельних робіт, оскільки вони за своєю суттю випливають із порушеного права та спрямовані на його відновлення.

Судові витрати по справі покладаються на позивача.

На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 14 червня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.

Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 70, 71, 87, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова складена у повному обсязі 21 червня 2010 року.

Суддя

Чернявська Т.І.