Постанова від 22.06.2010 по справі 2а-4401/10/1270

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 червня 2010 року Справа № 2а-4401/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Твердохліба Р.С.,

при секретарі судового засідання Чукіній А.Ю.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в місті Луганську до Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 170,00 грн. шляхом звернення стягнення на активи, -

ВСТАНОВИВ:

07 червня 2010 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в місті Луганську до Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 170,00 грн. шляхом звернення стягнення на активи. В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що ГО «Молодіжна організація «Стан» зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.01.2008 року за реєстраційним номером 1 382 102 0000 014418 та перебуває на податковому обліку Ленінської МДПІ у м.Луганську в якості платника податків. Станом на 17.05.2010р. відповідач має заборгованість з податку на прибуток в сумі 170,00 грн., яка утворилася внаслідок несвоєчасної сплати податкових зобов'язань з вказаного податку. Відповідно до п.п.5.3.1, 5.4.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» сума податкового зобов'язання несплачена платником податків у 10 - денний строк з дня отримання податкового повідомлення вважається податковим боргом. В порушення норм діючого законодавства, податковий борг відповідачем не сплачено, у адміністративному та судовому порядку податкове зобов'язання відповідачем не оскаржено, тому відповідно до п.п. 5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України №2181 вважається узгодженим. У зв'язку з несплатою податкового зобов'язання, згідно діючого законодавства, Ленінською МДПІ у м.Луганську на адресу Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» були надіслані перша податкова вимога №1/1593/1785/24-506 від 07.08.2008р. та друга податкова вимога №2/23302392/24-506 від 07.11.2008р., однак, суми податкового боргу, вказані у податкових вимогах залишилися несплаченими. Враховуючи вищенаведене, позивач просить стягнути з відповідача в доход Державного бюджету України податковий борг перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у сумі 170,00 грн. шляхом звернення стягнення на його активи.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду аналогічні позовній заяві пояснення та просив позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги визнав у повному обсязі, надав суду відповідну письмову заяву.

Суд дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, дійшов до висновку про задоволення адміністративного позову з наступних підстав.

Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Справи за участю Державних податкових інспекцій є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України стосовно визначення адміністративної справи.

Пункт 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.

Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.

Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Спеціальним законом, який визначає статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності є Закон України «Про державну податкову службу в Україні».

Відповідно до ч.1 ст. 13 Закон України «Про державну податкову службу в Україні» посадові особи органів державної податкової служби зобов'язані дотримувати Конституції (254к/96-ВР) і законів України, інших нормативних актів, прав та охоронюваних законом інтересів громадян, підприємств, установ, організацій, забезпечувати виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та повною мірою використовувати надані їм права.

Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що Громадська організація «Молодіжна організація «Стан» зареєстрована виконавчим комітетом Луганської міської ради 17.01.2008 року за реєстраційним номером 1 382 102 0000 014418 (аркуш справи 5) та перебуває на податковому обліку Ленінської МДПІ у м.Луганську в якості платника податків.

Згідно ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки та збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно з п.3 ч.1 ст.9 Закону України „Про систему оподаткування” платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані сплачувати належні суми податків і зборів у встановлені законом терміни.

Згідно ч.1 ст. 11 вказаного Закону органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків).

Судом установлено та підтверджується матеріалами справи, що відповідач є платником податку на прибуток з підприємств та у зв'язку з несвоєчасною сплатою податкового зобов'язання станом на 17.05.2010 року має заборгованість перед бюджетом з податку на прибуток підприємств у сумі 170,00 грн. (аркуш справи 11), яка виникла на підставі прийнятого податкового повідомлення-рішення №0011731510/0 від 17.07.2008 року, у встановленому законодавством порядку відповідачем оскаржена не була та не скасована (аркуш справи 9).

Позивачем вживалися встановлені Законом України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ заходи щодо погашення відповідачем зазначеної заборгованості, на адресу відповідача - Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» надсилалася перша податкова вимога №1/1593/1785/24-506 від 07.08.2008р., яка була отримана уповноваженою особою відповідача 02.10.2008р. (аркуш справи 10) та друга податкова вимога №2/23302392/24-506 від 07.11.2008р., яка була отримана директором відповідача під особистий підпис 03.12.2008р. (аркуш справи 11).

08.01.2009 року заступником начальника Ленінської МДПІ у м.Луганску винесено рішення №2 про стягнення коштів та продаж активів платника податків Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» в рахунок погашення податкового боргу (аркуш справи 12).

Однак, незважаючи на всі прийняті Державною позивачем заходи щодо добровільного погашення відповідачем податкового боргу, не призвели до бажаних результатів.

Відповідно до п.п.5.2.1, 5.2.2. ст.5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобов'язання вважається узгодженим у день отримання податкового повідомлення, якщо воно протягом 10 днів з дня отримання не оскаржено платником податків. Факту оскарження відповідачем податкового зобов'язання судом не встановлено.

Згідно п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку.

Пунктом 11 ст.10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” зазначено, що органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно до пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000р. № 2181-ІІІ активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Згідно зі ст. 6 Конституції України органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених цією Конституцією межах та відповідно до законів України.

Статтею 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.112 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову повністю або частково, а відповідач - визнати адміністративний позов повністю або частково. Відмова від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову під час підготовчого провадження мають бути викладені в адресованій суду письмовій заяві, яка приєднується до справи. У разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Таким чином, позовні вимоги Ленінської МДПІ у м.Луганську знайшли своє обґрунтування наданими суду доказами та нормами чинного законодавства, були визнані відповідачем у повному обсязі. У зв'язку з цим, суд вважає за можливе стягнути з Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» в доход Державного бюджету України податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 170,00 грн. шляхом звернення стягнення на активи платника податків.

Оскільки позивач відноситься до суб'єкта владних повноважень, вказаними вище Законами йому надано право на звернення до суду з позовами у зазначених випадках про стягнення податкового боргу шляхом звернення стягнення на активи боржника, при цьому передбачено, що таке стягнення можливе тільки виключно на підставі рішення суду, тому суд вважає, що виниклі правовідносини носять характер публічно-правових, а тому адміністративний суд має право розглядати такі спори та приймати відповідні рішення з цього приводу.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 3,5 Закону України „Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами”, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Ленінської міжрайонної державної податкової інспекції в місті Луганську до Громадської організації «Молодіжна організація «Стан» про стягнення податкового боргу з податку на прибуток в сумі 170,00 грн. шляхом звернення стягнення на активи - задовольнити повністю.

Стягнути з Громадської організації "Молодіжна організація "Стан" (місцезнаходження: 91053 м.Луганськ, вул.Совєтская,буд.92 кв.1; код ЄДРПОУ 35629883; розрахунковий рахунок №26009060111315 у ЛВ КБ "Приватбанк", МФО 304795; розрахунковий рахунок № 26052460111315 у ЛФ КБ "Приватбанк", МФО 304795) в доход Державного бюджету України податковий борг з податку на прибуток підприємств в сумі 170 грн. 00 коп. (сто сімдесят гривень 00 коп.) шляхом звернення стягнення на його активи.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається в строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяТвердохліб Р.С.