Рішення від 16.12.2021 по справі 320/1218/21

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 грудня 2021 року Київ справа №320/1218/21

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Басая О.В., розглянувши в порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Сквирської міської ради про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні,

ВСТАНОВИВ:

До Київського окружного адміністративного суду звернулася ОСОБА_1 з позовом до Сквирської міської ради, в якому просить стягнути середній заробіток за весь час затримки розрахунку при звільненні за період з 18.11.2020 по 22.12.2020 в сумі 14283 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що рішенням Сквирської міської ради №1-1-VІІ від 18.11.2020 позивача звільнено з посади голови Кам'яногрибельської сільської ради, у зв'язку із закінченням повноважень. Однак, остаточний розрахунок при звільненні проведений з ОСОБА_1 лише 22.12.2020, що є підставою для застосування наслідків, передбачених статтею 117 Кодексу законів про працю України, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку в сумі 14283 грн.

10 лютого 2021 року Київський окружний адміністративний суд постановив ухвалу про залишення позовної заяви ОСОБА_1 без руху, в якій зазначив недоліки позовної заяви, спосіб і строк для усунення недоліків. Позивач усунув недоліки позовної заяви у встановлений судом строк.

Ухвалою від 24 березня 2021 року суд відкрив провадження по справі, визначив, що розгляд справи здійснюватиметься за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Ухвалою від 28 серпня 2021 року Київським окружним адміністративним судом від відповідача витребувано докази по справі.

Ухвалою від 8 жовтня 2021 року Київським окружним адміністративним судом витребувано докази по справі.

Відповідач, не погоджуючись із заявленими позовними вимогами, подав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав, що на ОСОБА_1 , як голову сільської ради був покладений обов'язок та відповідальність в день звільнення провести розрахунок та видати належним чином оформлену трудову книжку.

Крім того відповідач зазначив, що на підставі рішення сесії Сквирської міської ради від 18.11.2020 №12-1-VIII "Про реорганізацію юридичних осіб Антонівської, Буківської, Великоєрчиківської, Горобіївської, Домантівської, Дулицької, Каленнівської, Кам'яногребельської, Красноліської, Кривошиїнської, Тарасівської, Малоєрчиківської, Малолисовецької, Мовчанівської, Оріховецької, Пустоварівської, Рогізнянської, Радянської, Самгородоцької, Селезенівської, Тхорівської, Чубинецької, Шаліївської, Шамраївської та Шапіївської сільських рад, які приєднуються до Сквирської міської ради, що є адміністративним центром та створення комісії з реорганізації вищезазначених органів місцевого самоврядування, що увійшли до складу Сквирської міської територіальної громади Білоцерківського району Київської області" для здійснення виплат по заробітній платі працівникам сільських рад, необхідно було внести зміни до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, при зміні керівника установи. Відповідно до Порядку відкриття та закриття рахунків у національній валюті в органах Державної казначейської служби України затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 22.06.2012 №758 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 18.07.2012 за №1206/21518 розпорядники бюджетних коштів, яким в органах Казначейства справи з юридичного оформлення рахунків уже сформовані, для відкриття нового бюджетного рахунка подають заяву про відкриття рахунків установленого зразка за підписом керівника та головного бухгалтера або інших посадових осіб, яким відповідно до затвердженої в установленому порядку картки із зразками підписів та відбитка печатки надано право першого та другого підписів. Також картки із зразками підписів і відбитка печатки були завірені у державного нотаріуса 17.12.2020. Без зміни у ЄДРПОУ та Картки із зразками підписів і відбитка печатки завіреною нотаріусом управління державної казначейської служби України у Сквирському районі не приймало необхідні документи. Реєстрація фінансових документів та оплата платіжних доручень у казначействі проводиться протягом двох робочих днів. На підставі зазначеного, Сквирський міський голова отримав право підпису 18.12.2020 і після чого було здійснено остаточний розрахунок з позивачем.

Розглянувши позовну заяву, відзив відповідача на позов, дослідивши докази та оцінивши їх у сукупності, судом встановлено наступне.

Відповідно до постанови Верховної Ради України "Про утворення і ліквідацію районів" №807-IX вiд 17 липня 2020 року, розпорядження Кабінету Міністрів України №715-р від 12 червня 2020 року "Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Київської області", відповідно до постанови ЦВК від 28 липня 2020 року №148 "Про форми переліків місцевих рад із зазначенням адміністративно-територіальних одиниць, що входять до їх складу", постанови ЦВК №160 від 08 серпня 2020 року "Про перші вибори депутатів сільських селищних, міських рад територіальних громад і відповідних сільських, міських голів 25 жовтня 2020 року", призначено на неділю 25 жовтня 2020 року перші вибори до сільських, селищних, міських громад Київської області iз відповідними найменуваннями органів місцевого самоврядування та їх посадових осіб: "Сквирська міська рада Білоцерківського району Київської області" та "Сквирський міський голова Білоцерківського району Київської області".

За результатами перших місцевих виборів з обрання Сквирського міського голови і, які відбулись 25.10.2020, Сквирським міським головою було обрано ОСОБА_2 , яка склала присягу 18.11.2020, що підтверджується рішенням "Про початок повноважень Сквирського міського голови, обраного 25 жовтня 2020 року" від 18 листопада 2020 року №2-І-VІІІ.

У зв'язку з чим 20.11.2020 проведена державна реєстрація змін в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань щодо зміни керівника установи або відомостей про керівника юридичної особи (том 1 а.с 19 зворотній бік)

На підставі рішення сесії Сквирської міської ради від 18.11.2020 №12-1-VIII "Про реорганізацію юридичних осіб Антонівської, Буківської, Великоєрчиківської, Горобіївської, Домантівської, Дулицької, Каленнівської, Кам'яногребельської, Красноліської, Кривошиїнської, Тарасівської, Малоєрчиківської, Малолисовецької, Мовчанівської, Оріховецької, Пустоварівської, Рогізнянської, Радянської, Самгородоцької, Селезенівської, Тхорівської, Чубинецької, Шаліївської, Шамраївської та Шапіївської сільських рад, які приєднуються до Сквирської міської ради, що є адміністративним центром та створення комісії з реорганізації вищезазначених органів місцевого самоврядування, що увійшли до складу Сквирської міської територіальної громади Білоцерківського району Київської області".

Пунктом 2 вказаного рішення визначено, що Сквирська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов'язків зазначених у рішенні сільських рад. Даним рішенням Сквирського міського голову уповноважено утворити Комісію з реорганізації сільських рад, включивши до її складу заступника голови Сквирської міської ради, бухгалтера Сквирської міської ради та бухгалтерів зазначених сільських рад (пункт 3 рішення).

Рішенням Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №1-1-VIII "Про початок повноважень депутатів Сквирської міської ради VIII скликання, обраних 25 жовтня 2020 року" вирішено визнати повноваження 26 депутатів Сквирської міської ради VIII скликання обраних 25 жовтня 2020 року (пункт 2).

Рішенням Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №2-1-VIII "Про початок повноважень Сквирського міського голови, обраного 25 жовтня 2020 року" визнано повноваження Сквирського міського голови VIII скликання ОСОБА_2 , обраної 25.10.2020 та вирішено вважати її такою, що вступила на посаду (пункт 2).

Як випливає з листа завідувача Сквирської районної державної нотаріальної контори ОСОБА_3 картку зі зразками підписів посадових осіб Сквирської міської ради, а саме Сквирського міського голови ОСОБА_2 було завірено державним нотаріусом Савченко М.А. 27 листопада 2020 року.

На виконання вимог ухвали суду від 8 жовтня 2021 року, Управління державної казначейської служби України у Сквирському районі Київської області листом №01-10-08/261 від 20.10.2021 повідомило суд, що Сквирською міською радою у 2020 році не відкривались нові бюджетні рахунки по діючим програмах після обрання Сквирськом міським головою ОСОБА_2 , яка склала присягу 18.11.2020.

Рішенням Сквирської міської ради за №1-1-VІІ від 18.11.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади Кам'яногребельського сільського голови селищного голови на підставі ч 1 ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - у зв'язку із закінченням строку повноважень, що підтверджується відповідним записом в трудовій книжці позивача (том 1 а.с.7).

18 листопада 2020 року у трудовій книжці ОСОБА_1 вчинено запис Сквирським міським головою ОСОБА_2 , відповідно до якого позивача звільнено з посади Кам'яногребельського сільського голови у зв'язку із закінченням строку повноважень (частина 1 статті 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні") на підставі рішення Сквирської міської ради №1-1-VIII від 18.11.2020.

Як зазначалося у позові, в день звільнення 18.11.2020 відповідач всупереч вимогам частини 1 статті 116 Кодексу законів про працю Украйни письмово не повідомив позивача про нараховані належні їй суми при звільненні та не здійснив їх виплату.

21 грудня 2020 року Сквирською міською радою проведено остаточний розрахунок з позивачем у зв'язку із звільненням, що підтверджується випискою по картковому рахунку позивача (том 1 а.с.13) та довідкою від 06.09.2021 №6-42 ( том 1 а.с 71).

Згідно з довідкою №147 від 31.12.2020, середньомісячна заробітна плата ОСОБА_1 становить 13125,00 грн (том 1 а.с. 8)

В довідці Кам'яногребельської сільської ради від 3 грудня 2020 року №142 зазначено, що заробітна плата ОСОБА_1 становить за вересень 2020 року - 13125 грн; жовтень 2020 року - 13125,00 грн.

Згідно з довідкою Сквирської міської ради від 06.09.2021 №6-41, за останні два місяці роботи ОСОБА_1 було нараховано заробітну плату: за вересень 2020 року - 13125 грн; за жовтень 2020 року - 20625 грн ( в тому числі матеріальна допомога 7500 грн).

Посилаючись на приписи Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 та довідку від 31.12.2020 №147 виконавчого комітету Сквирської міської ради, позивач зазначає, що за затримку у здійсненні відповідачем розрахунку при звільненні у 23 робочі дні, відповідна сума складає 14283 грн, та має бути стягнута з відповідача.

Вважаючи, що в даному випадку є підстави для виплати середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку, позивач звернувся з вказаним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами, суд зазначає наступне.

Відповідно до Конституції в Україні, визнається і гарантується місцеве самоврядування.

Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначає Закон України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР.

В свою чергу, Закон України "Про службу в органах місцевого самоврядування" від 07.06.2001 №2493-ІІІ регулює правові, організаційні, матеріальні та соціальні умови реалізації громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, визначає загальні засади діяльності посадових осіб місцевого самоврядування, їх правовий статус, порядок та правові гарантії перебування на службі в органах місцевого самоврядування.

Посадовою особою місцевого самоврядування, згідно статті 2 Закону №2493-ІІІ є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження щодо здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.

Власне, положеннями Закону №280/97-ВР, Закону №2493-ІІІ та Кодексу законів про працю України визначено механізм звільнення посадових осіб органів місцевого самоврядування зі служби в органах місцевого самоврядування та дотримання при цьому гарантій їх соціального захисту.

Так, згідно з частиною першою статті 42 Закону №280/97-ВР, повноваження новообраного сільського, селищного, міського голови починаються з моменту складення ним присяги відповідно до Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" на пленарному засіданні відповідної сільської, селищної, міської ради, на якому відповідною територіальною виборчою комісією були оголошені рішення щодо його обрання та реєстрації. Повноваження сільського, селищного, міського голови закінчуються в день відкриття першої сесії відповідної сільської, селищної, міської ради, обраної на наступних чергових місцевих виборах, або, якщо рада не обрана, з моменту вступу на цю посаду іншої особи, обраної на наступних місцевих виборах, крім випадків дострокового припинення його повноважень відповідно до частин першої та другої статті 79 цього Закону.

Отже, у відповідності до наведеного, підставою для звільнення сільського, селищного, міського голови у зв'язку із закінченням строку повноважень буде рішення новообраної ради про набуття нею повноважень або, у разі якщо рада не обрана - рішення про набуття повноважень новообраним сільським, селищним, міським головою.

Таким чином, у разі закінчення строку повноважень сільський, селищний, міський голова звільняється з посади за частиною 1 статті 42 Закону №280/97-ВР, а підставою звільнення є рішення першої сесії новобраної ради про початок повноважень ради нового скликання (у разі, якщо рада не обрана - рішення про набуття повноважень новобраним сільським, селищним, міським головою).

Зокрема, 14.05.2020 набрав чинності Закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад" від 16.04.2020 №562-IX, згідно пункту 2 розділу ІІ Прикінцевих положено якого установлено, що повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, старост сіл, селищ територіальних громад, які увійшли до складу територіальних громад, території яких затверджено Кабінетом Міністрів України на підставі цього Закону, припиняються в день набуття повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних на перших місцевих виборах у 2020 році відповідно до підпункту 2 цього пункту.

За пунктом 2.27 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої спільним наказом Мінпраці, Мінюсту, Мінсоцзахисту від 29.07.1993. №58 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17.08.1993 за №110) днем звільнення вважається останній день роботи.

Відповідно до частини першої статті 47 КЗпП, власник або уповноважений ним орган зобов'язаний в день звільнення видати працівникові належно оформлену трудову книжку і провести з ним розрахунок у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу.

В силу вимог статті 116 КЗпП при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

Згідно з статтею 117 КЗпП, в разі невиплати з вини власника або уповноваженого ним органу належних звільненому працівникові сум у строки, зазначені в статті 116 цього Кодексу, при відсутності спору про їх розмір підприємство, установа, організація повинні виплатити працівникові його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Встановивши під час розгляду справи про стягнення середнього заробітку у зв'язку із затримкою розрахунку при звільненні, що працівникові не були виплачені належні йому від підприємства, установи, організації суми в день звільнення, коли ж він у цей день не був на роботі, - наступного дня після пред'явлення ним роботодавцеві вимог про розрахунок, суд на підставі статті 117 КЗпП України стягує на користь працівника середній заробіток за весь період затримки розрахунку, а в разі не проведення його до розгляду справи - по день постановлення рішення, якщо роботодавець не доведе відсутності в цьому своєї вини.

У рішенні Конституційного Суду України від 22.02.2012 №4-рп/2012 у справі за конституційним зверненням громадянина щодо офіційного тлумачення положень статті 233 Кодексу законів про працю України у взаємозв'язку з положеннями статей 117, 237-1 цього кодексу, установлено, що за статтею 47 КЗпП роботодавець зобов'язаний виплатити працівникові при звільненні всі суми, що належать йому від підприємства, установи, організації, у строки, зазначені в статті 116 Кодексу, а саме в день звільнення або не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Не проведення з вини власника або уповноваженого ним органу розрахунку з працівником у зазначені строки є підставою для відповідальності, передбаченої статтею 117 Кодексу, тобто виплати працівникові його середнього заробітку за весь час затримки по день фактичного розрахунку.

Також у вказаному рішенні Конституційний Суд України дійшов висновку, що невиплата звільненому працівникові всіх сум, що належать йому від власника або уповноваженого ним органу, є триваючим правопорушенням, а отже, працівник може визначити остаточний обсяг своїх вимог лише на момент припинення такого правопорушення, яким є день фактичного розрахунку.

Зазначений висновок суду щодо права позивача у відповідності до ст. ст. 116,117 КЗпП України отримати суму середнього заробітку за час несвоєчасного розрахунку під час звільнення і нерозповсюдження на дані правовідносини строку звернення до суду викладено в постанові Верховного Суду від 30.11.2020 по справі №480/3105/19.

Як вже зазначалось вище, рішеннями Сквирської міської ради Київської області від 18.11.2020 №1-1-VIII, №2-1-VIII вирішено визнати повноваження 26 депутатів Сквирської міської ради VIII скликання обраних 25.10.2020 і визнано повноваження Сквирського міського голови VIII скликання ОСОБА_2 , обраної 25.10.2020 та вважати її такою, що вступила на посаду.

Рішенням Сквирської міської ради за №1-1-VІІ від 18.11.2020 ОСОБА_1 звільнено з посади Кам'яногребельського сільського голови селищного голови на підставі ч 1.1 ст. 42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" - у зв'язку із закінченням строку повноважень.

21 грудня 2020 року Сквирською міською радою проведено остаточний розрахунок з позивачем у зв'язку із звільненням.

Тобто, в даному випадку відповідачем допущено порушення строків розрахунку при звільненні ОСОБА_1 .

Відтак, з урахуванням викладеного, суд відхиляє доводи відповідача про те, що згідно статті 47 Кодексу законів про працю України обов'язок та відповідальність провести в день звільнення розрахунок та видати належним чином оформлену трудову книжку покладався на позивача, як на уповноважений орган в особі голови сільської ради та відповідальну особу за кадрову роботу в сільській раді, оскільки останню звільнено з посади саме на підставі рішення Сквирської міської ради №1-1-VIII від 18.11.2020. Тобто, із прийняттям відповідного рішення Сквирською міською радою та за наявності підстав, передбачених частиною 1 статті 47 Закону №280/97-ВР повноваження ОСОБА_1 , як голови сільської ради, фактично були припинені в день звільнення.

При цьому, відповідний запис у трудовій книжці позивача про звільнення вчинено новообраною головою Сквирської міської ради ОСОБА_2 , що вступила на посаду згідно рішення Сквирської міської ради №2-1-VIII від 18.11.2020.

Згідно з пунктом 4.1 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, у разі звільнення працівника всі записи про роботу і нагороди, що внесені у трудову книжку за час роботи на цьому підприємстві, засвідчуються підписом керівника підприємства або спеціально уповноваженою ним особою та печаткою підприємства або печаткою відділу кадрів.

Також, суд вважає необґрунтованим посилання відповідача, в якості правомірності своєї правової позиції, на положення Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування і районних державних адміністрацій", адже даний Закон набрав чинності лише 06.12.2020 та не може застосовуватися до правовідносин, що виникли станом на 18.11.2020.

Разом з цим, слід звернути увагу, що зазначеними посиланнями на відповідні норми законодавства, за змістом викладеного у відзиві, відповідачем вказуються обставини, у зв'язку з якими розрахунок із позивачем проведено не 18.11.2020, при звільненні, а 21.12.2020.

Крім того, судом не береться до уваги посилання відповідача, що картки із зразками підписів і відбитка печатки були завірені у державного нотаріуса 17.12.2020, а без зміни у ЄДРПОУ та Картки із зразками підписів і відбитка печатки завіреною нотаріусом управління державної казначейської служби України у Сквирському районі не приймало необхідні документи, оскільки, як встановлено судом картку зі зразками підписів посадових осіб Сквирської міської ради, а саме Сквирського міського голови ОСОБА_2 було завірено державним нотаріусом Савченко М.А. 27 листопада 2020 року, а Сквирською міською радою у 2020 році не відкривались нові бюджетні рахунки по діючим програмах після обрання Сквирськом міським головою ОСОБА_2 , яка склала присягу 18.11.2020.

Визначаючи суму середнього заробітку за час затримки розрахунку, суд виходить з наступного.

Відповідно до пункту 21 постанови Пленуму Верховного Суду України №13 від 24.12.1999 "Про практику застосування судами законодавства про оплату праці", при визначенні середньої заробітної плати слід виходити з того, що в усіх випадках, коли за чинним законодавством вона зберігається за працівниками підприємств, установ, організацій, це слід робити відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 №100 (далі - Порядок №100). Цей нормативний акт не застосовується лише тоді, коли середня заробітна плата визначається для відшкодування шкоди, заподіяної ушкодженням здоров'я, та призначення пенсії.

Згідно з абзацом 3 пункту 2 Порядку №100, середньомісячна заробітна плата за час вимушеного прогулу працівника обчислюється виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана виплата, тобто, що передують дню звільнення працівника з роботи.

Пунктом 8 Порядку №100 передбачено, що нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин, а у випадках, передбачених чинним законодавством, календарних днів, які мають бути оплачені за середнім заробітком. Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі (календарні) дні на число відпрацьованих робочих днів.

Згідно з підпунктом б пункту 4 Порядку, при обчисленні середньої заробітної плати за останні два місяці, не враховуються, серед іншого, одноразові виплати (компенсація за невикористану відпустку, матеріальна допомога, допомога працівникам, які виходять на пенсію, вихідна допомога тощо).

Так, відповідно до довідки про заробітну плату ОСОБА_1 , виданої Кам'яногребельською сільською радою Сквирського району Київської області від 3 грудня 2020 року №142 та №147 від 31 грудня 2020 року, заробітна плата позивача за вересень 2020 - 13125 грн жовтень 2020 року складає 13125 грн, сума середньомісячної заробітної плати становить 13125 грн.

Згідно з довідкою від 06.09.2021 №6-41, виданої Сквирською міською радою, перед звільненням позивача, у вересні 2020 року сума нарахованої заробітної плати. становила 13125,00 грн, та у жовтні 2020 року - 20625 грн, всього за два місяці - 33750 грн (в тому числі 7500,00 грн матеріальної допомоги).

Довідка від 06.09.2021 №6-41, була надана суду Сквирською міською радою на виконання вимог ухвали від 28 серпня 2021 року, інших документів, які б підтверджували розмір середньомісячної заробітної плати відповідачем суду не надано.

Період затримки розрахунку при звільненні позивача становить 22 дні: з 19 листопада 2020 року (наступний за днем звільнення день) до 20 грудня 2020 року (виплата здійснена - 21 грудня 2020 року).

Оскільки, як випливає з виписки по картковому рахунку, наданого позивачем (том 1 а.с. 13) виплата заробітної плати була здійснена позивачу 21.12.2020, а не як стверджує позивач - 22.12.2020.

У відповідності до листа Мінсоцполітики від 29.07.2019 №1133/0/206-19 "Про розрахунок норми тривалості робочого часу на 2020 рік", кількість робочих днів у вересні 2020 року становила 22 дні, у жовтні 2020 року - 21 день.

Враховуючи вищезазначені приписи Порядку обчислення середньої заробітної плати, середньоденна заробітна плата позивача у зазначений вище період становила - 610,47 грн (26250 грн / (22 д. + 21 д.)).

Оскільки розрахунок із позивачем при звільненні проведено відповідачем не 18.11.2020, як того вимагають положення Кодексу законів про працю України, а 21.12.2020, затримка у розрахунку складала 22 робочих дні, тобто починаючи з першого дня затримки та до дня фактичного розрахунку.

Як наслідок, згідно статті 117 Кодексу законів про працю України, сума середнього заробітку, яку повинен виплатити відповідач за весь час затримки по день фактичного розрахунку із позивачем, становить - 13430,34 грн (610, 47 грн * 22 д.), а не 14283 як вказує позивач.

Згідно з частинами першою, другою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

В межах розгляду даної адміністративної справи відповідач не спростував доводів позивача в частині заявлених нею вимог щодо стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні. Однак, судом встановлено, що обрахунок суми, яка підлягає до стягнення з відповідача на користь позивача за весь час такої затримки та заявлена у позові, обрахована позивачем помилково, а відтак суд вбачає наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.

Статтею 139 Кодексу адміністративного судочинства України регламентовано порядок розподілу судових витрат, але зважаючи на те, що згідно пункту 1 частини 1 статті 5 Закону України "Про судовий збір" у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі позивачі звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях, судові витрати до розподілу - відсутні.

Системно проаналізувавши приписи законодавства України, що були чинними на момент виникнення спірних правовідносин між сторонами, зважаючи на взаємний та достатній зв'язок доказів у їх сукупності, враховуючи дії працівника та роботодавця у спірних правовідносинах, розмір заявлених позивачем до стягнення сум середнього заробітку за несвоєчасний розрахунок при звільненні, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає частковому задоволенню.

Враховуючи, що позивач звільнений від сплати судового збору, підстави для розподілу судових витрат відсутні.

Керуючись статтями 9, 14, 73-78, 90, 139, 143, 242-246, 250, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов задовольнити частково.

Стягнути з Сквирської міської ради (місцезнаходження: Київська область, Сквирський район, м. Сквира, вул. Богачевського, 28, код ЄДРПОУ: 04054961) на користь ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у сумі 13430,34 грн (тринадцять тисяч чотириста тридцять гривень 34 копійки).

У задоволені решти позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня його проголошення. У разі оголошення судом лише вступної та резолютивної частини рішення, або розгляду справи в порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя Басай О.В.