08.12.2021 Суддя Шевченко С. В..
Справа № 644/10948/21
Провадження № 2-с/644/146/21
08 грудня 2021 року суддя Орджонікідзевського районного суд м.Харкова Шевченко С.В., розглянув заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу у справі №644/10948/21, н.п.№2-н/644/4169/21 за заявою Комунального підприємства «Жилкомсервіс» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення зі ОСОБА_1 суми заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій,
встановив:
До суду надійшла заява ОСОБА_1 про скасування судового наказу у справі за заявою Комунального підприємства «Жилкомсервіс» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
В обґрунтування заяви ОСОБА_1 вказав, що 23.11.2021 року Орджонікідзевським районним судом м.Харкова видано судовий наказ, яким з нього стягнуто заборгованість за утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в розмірі 5029 грн. 95 коп., що утворилася за період з 01.04.2019 року по 01.11.2021 року та судовий збір у розмірі 227 грн. Заявник вказав, що у зв'язку з особливістю порядку здійснення провадження у справах щодо видачі судового наказу, він був позбавлений права довести свою позицію, надати відповідні докази та обґрунтувати неправильність стягнутих сум, зазначив, що підприємство здійснило розрахунок суми заборгованості, яка вказана в судовому наказі, без врахування наданих та отриманих споживачем послуг.
Суд, дослідивши матеріали справи, перевіривши заяву ОСОБА_1 , доходить наступного.
Встановлено, що 23.11.2021 року Орджонікідзевським районним судом м.Харкова видано судовий наказ, яким стягнуто з ОСОБА_1 суму заборгованість з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій в розмірі 5029 грн.95 коп. за період з 01.04.2019 року по 01.11.2021 року та суму сплаченого судового збору в розмірі 227 грн.
Відповідно статті 170 ЦПК України боржник має право протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до пунктів 4, 5 частини першої статті 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Судовий наказ з додатками було направлено рекомендованим листом на адресу місця реєстрації боржника, яка вказана в заяві про видачу судового наказу, та 29.11.2021 року отриманий ОСОБА_1 .
Відтак, заявник звернувся до суду з заявою про скасування судового наказу в межах строків на подачу такої заяви, відповідно до вимог ст.170 ЦПК України.
Згідно ч.3 ст.171 ЦПК України, у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу, в якій роз'яснює заявнику (стягувачу) його право звернутися до суду із тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Враховуючи викладене та приймаючи до уваги, що підстав для повернення заяви про скасування судового наказу не вбачається, а оскільки у зв'язку з особливістю порядку здійснення провадження у справах щодо видачі судового наказу, заявник був позбавлений можливості довести свою позицію, надати відповідні докази та обґрунтувати неправильність стягнутих сум, заява про скасування судового наказу підлягає задоволенню, а судовий наказ, виданий 23.11.2021 року Орджонікідзевським районним судом м.Харкова, скасуванню.
Керуючись ст.171 Цивільного процесуального Кодексу України, суддя,
постановив:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу задовольнити.
Скасувати судовий наказ виданий 23.11.2021 року Орджонікідзевським районним судом м.Харкова по справі №644/10948/21, н.п.№2-н/644/4169/21 за заявою Комунального підприємства «Жилкомсервіс» про видачу судового наказу з вимогою про стягнення з ОСОБА_1 суми заборгованості з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій.
Роз'яснити стягувачу Комунальному підприємству «Жилкомсервіс», що підприємство має право звернутися до суду з тими самими вимогами в порядку спрощеного позовного провадження.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвалу складено 08.12.2021 року.
Суддя: С.В. Шевченко