Постанова від 29.06.2010 по справі 5635/09/1570

Справа № 2а-5635/09/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 червня 2010 року м.Одеса

12год.10хв.

Зала судових засідань №28

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді Аракелян М.М.

При секретарі - Жаворонковій М.О.

За участю сторін:

Від прокуратури: Вайнбранд В.Л. -за посвідченням №197 від 28.12.2007р.

Від позивача: Терентьєва Н.В. -за довіреністю №8309/9/10-1004 від 09.04.2008р.

Від відповідача: не з'явився.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси до ВАТ «Одеський керамзитовий завод»про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

До суду надійшов адміністративний позов Заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси та уточнення позовних вимог, в яких позивач просить суд стягнути з ВАТ «Одеський керамзитовий завод»на користь держави податкову заборгованість по податку на прибуток в сумі 70807грн.; по земельному податку з юридичних осіб в сумі 11 683,70грн.; по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення в сумі 1020грн.; по збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 1002,19грн.; по комунальному податку в сумі 1020грн.; по податку на додану вартість у сумі 60638,85грн.

В обґрунтування позовних вимог прокурор та позивач посилаються на наявність у ВАТ «Одеський керамзитовий завод»податкової заборгованості, яка утворилась внаслідок несплати відповідачем сум, визначених відповідними податковими повідомленнями-рішеннями та самостійно визначених відповідачем відповідними податковими розрахунками земельного податку.

Відповідач у судові засідання не з'явився, незважаючи на те, що про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, заперечення на позов не надав.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача підтримали вимоги позовної заяви з врахуванням уточнених позовних вимог.

Дослідивши матеріали справи, оцінивши надані докази, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог виходячи з наступного.

Судом встановлено, що ВАТ «Одеський керамзитовий завод»знаходиться на обліку як платник податків та інших обов'язкових платежів у ДПІ у Суворовському районі м.Одеси.

10.10.2007р. посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси складено акт про порушення податкового законодавства №6163/15-03 від 10.10.2007р., яким встановлено порушення термінів подання податкового розрахунку за забруднення навколишнього природного середовища за І півріччя 2007р., податкового розрахунку комунального податку за 2 кв. 2007р., розрахунку збору за спецвикористання водних ресурсів за 1 півріччя 2007р.

На підставі вказаного акту перевірки №6163/15-03 від 10.10.2007р. ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийняті податкові повідомлення-рішення від 04.12.2007р. №0003291503/0, №0003301503/0 та №0003311503/0, які були розміщені на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобов'язання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.

26.01.2008р. посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси складено акт про порушення податкового законодавства №338/15-03 від 26.01.2008р., яким встановлено порушення термінів подання податкового розрахунку за забруднення навколишнього природного середовища за 9 місяців 2007р., податкового розрахунку комунального податку за 3 кв. 2007р., розрахунку збору за спецвикористання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за 9 місяців 2007р.

На підставі вказаного акту перевірки №338/15-03 від 26.01.2008р. ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийняті податкові повідомлення-рішення від 06.03.2008р. №0000671503/0, №0000681503/0 та №0000691503/0, які були розміщені на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобов'язання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.

18.03.2008р. посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси складено акт про порушення податкового законодавства №1625/15-03 від 18.03.2008р., яким встановлено порушення термінів подання податкового розрахунку за забруднення навколишнього природного середовища за 2007р., податкового розрахунку комунального податку за 4 кв. 2007р., розрахунку збору за спецвикористання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за 2007р.

На підставі вказаного акту перевірки №1625/15-03 від 18.03.2008р. ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийняті податкові повідомлення-рішення від 25.03.2008р. №0000881503/0, №0000891503/0 та №0000901503/0, які були розміщені на дошці податкових оголошень. Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобов'язання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.

16.01.2008р. посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси складено акт про результати невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності №156/15-03 від 16.01.2008р., яким встановлено не подання декларацій з податку на прибуток за 1 півріччя 2007р., 9 місяців 2007р. та 11 місяців 2007р.

На підставі вказаного акту перевірки №156/15-03 від 16.01.2008р. ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийняте податкове повідомлення-рішення від 06.03.2008р. №0001701501/0. Доказів оскарження вказаного податкового повідомлення-рішення та його скасування у встановленому законом порядку суду не надані.

13.06.2008р. посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси складено акт про порушення податкового законодавства №3650/15-03 від 13.06.2008р., яким встановлено порушення термінів подання податкового розрахунку за забруднення навколишнього природного середовища за 1 кв. 2008р., податкового розрахунку комунального податку за 1 кв. 2008р., розрахунку збору за спецвикористання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики за 1 кв. 2008р.

На підставі вказаного акту перевірки №3650/15-03 від 13.06.2008р. ДПІ у Суворовському районі м.Одеси прийняті податкові повідомлення-рішення від 25.03.2008р. №0001861503/0, №0001851503/0 та №0001841503/0, які були отримані відповідачем. Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобов'язання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.

Також, ВАТ «Одеський керамзитовий завод»до ДПІ у Суворовському районі м.Одеси було надано податковий розрахунок земельного податку за 2007 рік №404766 від 30.01.2007р., яким відповідачем самостійно визначені суми податку, що підлягають до сплаті щомісячно, однак у встановлені строки сплачені не були.

26.03.2009р.посадовими особами ДПІ у Суворовському районі м.Одеси проведена позапланова документальна виїзна перевірка ВАТ «Одеський керамзитовий завод»щодо підтвердження відомостей, отриманих від особи, яка мала правові відносини з платником податків ТОВ «Кераміт»за період з 01.05.2007р. по 31.12.2008р.

За результатами перевірки складено акт перевірки від 26.03.2009р. №2105/23-1/19049242, яким встановлено порушення відповідачем положень Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»та Закону України «Про податок на додану вартість.

На підставі зазначеного акту перевірки від 26.03.2009р. №2105/23-1/19049242ДПІ у Сувровському районі м.Одеси прийняті податкові повідомлення-рішення від 31.03.2009р. №000802301/0 та №000812301/0, які були отримані відповідачем. Доказів оскарження вказаних податкових повідомлень-рішень та їх скасування у встановленому законом порядку суду не надані, отже податкові зобов'язання є узгодженими, чинними та підлягають виконанню.

Відповідно до ст.4 Закону України «Про систему оподаткування»від 25.06.1991 р. №1251-XII (зі змінами та доповненнями) платниками податків і зборів (обов'язкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обов'язок сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі).

Згідно п.п.2,3 п.1 ст.9 Закону України «Про систему оподаткування»платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів), сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.

Згідно з ч.1 ст.11 вказаного вище Закону відповідальність за правильність обчислення, своєчасність сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) і додержання законів про оподаткування несуть платники податків і зборів (обов'язкових платежів) відповідно до законів України.

Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України «Про податок на додану вартість»платник податку - особа, яка згідно з цим Законом зобов'язана здійснювати утримання та внесення до бюджету податку, що сплачується покупцем, або особа, яка імпортує товари на митну територію України.

Згідно з пп.7.8.1 п.7.8 ст.7 Закону України «Про податок на додану вартість»податковим періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Законом, календарний квартал. Згідно з п.1.5 ст.1 Закону звітний (податковий) період - період, за який платник податку зобов'язаний проводити розрахунки податку та сплачувати його до бюджету.

Відповідно до пп.2.1.1 п.2.1 ст.2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»платниками податку є, зокрема, з числа резидентів - суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Згідно з п.16.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств»від 28 грудня 1994 року №334/94-ВР платники податку самостійно визначають суми податку, що підлягають сплаті.

Відповідно до п.п.2, 3, 14, 14-1 Порядку справляння збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 серпня 1999 р. №1494, збір за спеціальне використання водних ресурсів справляється за використання води з водних об'єктів, що забрана із застосуванням споруд або технічних пристроїв та скидання в них зворотних вод. Збір за користування водами для потреб гідроенергетики справляється за користування водою, що пропускається через турбіни гідроелектростанцій для вироблення електроенергії, а для підприємств водного транспорту - за користування водою під час експлуатації водних шляхів вантажними самохідними, несамохідними та пасажирськими суднами. Платниками збору за спеціальне використання водних ресурсів та збору за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту є підприємства, установи та організації незалежно від форми власності, а також громадяни - суб'єкти підприємницької діяльності, що використовують водні ресурси та користуються водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту. Збір за спеціальне використання водних ресурсів та збір за користування водами для потреб гідроенергетики і водного транспорту обчислюється платниками самостійно. Розрахунки збору, базовий податковий (звітний) період для якого дорівнює календарному кварталу, подаються платниками органам державної податкової служби протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу, за місцем податкової реєстрації.

Згідно з п.п.2, 2-1, 13 Порядку встановлення нормативів збору за забруднення навколишнього природного середовища і стягнення цього збору, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 1999 р. №303, збір за забруднення навколишнього природного середовища справляється за: викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними та пересувними джерелами забруднення; скиди забруднюючих речовин безпосередньо у водні об'єкти; розміщення відходів; утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені); Платниками збору за утворення радіоактивних відходів (включаючи вже накопичені) та тимчасове зберігання радіоактивних відходів їх виробниками є суб'єкти господарювання незалежно від форми власності, включаючи їх об'єднання, філії, відділення та інші відокремлені підрозділи, розташовані на території інших адміністративно-територіальних одиниць; бюджетні та інші підприємства, установи і організації; постійні представництва нерезидентів, які отримують доходи в Україні; громадяни, які утворюють на території України і в межах її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони радіоактивні відходи та тимчасово їх зберігають. Платники несуть відповідальність за правильність обчислення та своєчасну сплату збору згідно із законодавством. Не внесені своєчасно кошти збору стягуються з платників у встановленому законодавством порядку.

Згідно ст.18 Декрету Кабінету Міністрів України від 20.05.93 р. №56-93 «Про місцеві податки та збори»органи місцевого самоврядування самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків і зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

Відповідно до ст.2 Декрету одним з видів місцевих податків і зборів є комунальний податок.

Статтею 15 зазначеного Декрету встановлено, що комунальний податок справляється з юридичних осіб, крім бюджетних установ, організацій, планово-дотаційних та сільськогосподарських підприємств. Його граничний розмір не повинен перевищувати 10 відсотків річного фонду оплати праці, обчисленого виходячи з розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.

Згідно з п.п.17.1.1. п.17.1 ст.17 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.

Згідно п.17.3 ст.17 цього Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Відповідно до ст.2 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) використання землі в Україні є платним. Плата за землю справляється у вигляді земельного податку або орендної плати, що визначається залежно від грошової оцінки земель. Власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, крім орендарів та інвесторів - учасників угоди про розподіл продукції, сплачують земельний податок. За земельні ділянки, надані в оренду, справляється орендна плата.

Згідно з ст.5 Закону України "Про плату за землю" об'єктом плати за землю є земельна ділянка, а також земельна частка (пай), яка перебуває у власності або користуванні, у тому числі на умовах оренди. Суб'єктом плати за землю (платником) є власник земельної ділянки, земельної частки (паю) і землекористувач, у тому числі орендар.

Відповідно до ст.14 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) платники земельного податку, а також орендної плати за земельні ділянки державної або комунальної власності (крім громадян) самостійно обчислюють суму земельного податку та орендної плати щороку за станом на 1 січня і до 1 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою центральним податковим органом, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями.

Згідно зі ст.15 Закону України "Про плату за землю" від 03.07.1992р. №2535-XII (зі змінами та доповненнями) власники землі та землекористувачі сплачують земельний податок, а також орендну плату за земельні ділянки державної та комунальної власності з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Відповідно до абз.1 ст.17 Закону України "Про плату за землю" податкове зобов'язання по земельному податку, а також по орендній платі за землі державної та комунальної власності, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Відповідно до п.п.4.1.1 п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) платник податків самостійно обчислює суму податкового зобов'язання, яку зазначає у податковій декларації, крім випадків, передбачених підпунктом «г» п.п. 4.2.2 п. 4.2, а також п. 4.3 цієї статті. Підпунктом 4.1.4а пункту 4.1 статті 4 зазначеного закону встановлено, що податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Підпунктами 4.2.1, 4.2.2 п.4.2 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000р. №2181-ІІІ (зі змінами та доповненнями) передбачено, що якщо згідно з нормами цього пункту сума податкового зобов'язання розраховується контролюючим органом, платник податків не несе відповідальності за своєчасність, достовірність та повноту нарахування такої суми, проте несе відповідальність за своєчасне і повне погашення нарахованого податкового зобов'язання та має право на оскарження цієї суми у порядку, встановленому зазначеним Законом. Контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо платник податків не подає у встановлені строки податкову декларацію.

Згідно з п.п.5.2.1 п.5.2 ст. 5 зазначеного Закону податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом відповідно до п.п. 4.2 та 4.3 ст. 4 цього Закону, вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, визначених пп. 5.2.2 цього пункту.

Відповідно до п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вищезазначеного Закону узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена у встановлений законодавством строк, визнається сумою податкового боргу.

Згідно з п.п.6.2.1. п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.

Так, позивачем було направлено на адресу ВАТ «Одеський керамзитовий завод»першу податкову вимогу від 05.09.2007р. №1/321 та другу податкову вимогу від 29.11.2007р. №2/459, які не були отримані відповідачем, у зв'язку із незнаходженням за юридичною адресою, та були розміщені на дошці податкових оголошень.

Згідно з Інструкцією про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами державної податкової служби України, затвердженої Наказом Державної податкової адміністрації України від 18.07.2005р. №276, в органах державної податкової служби ведуться облікові картки платника податків. Наявність у ВАТ «Одеський керамзитовий завод» заборгованості по податку на прибуток приватних підприємств, по земельному податку з юридичних осіб, по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення, по збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища, по податку на додану вартість та по комунальному податку також підтверджується наявними у матеріалах справи обліковими картками платника та розрахунками податкового боргу, наданими ДПІ у Суворовському районі м.Одеси.

Згідно пп.3.1.1 ст.3 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Відповідно до п.11 ч.1 ст.10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»від 04 грудня 1990 року (зі змінами та доповненнями) державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об'єднані державні податкові інспекції подають до судів позови про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок майна підприємств, установ, організацій.

Приймаючи до уваги вищевикладене, суд вважає, що уточнені позовні вимоги Заступника прокурора Суворовського району м.Одеси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у Суворовському районі м.Одеси обґрунтовані, документально підтверджені, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств в сумі 70807(сімдесят тисяч вісімсот сім)грн. на р/р 31110009700009 УДК у м.Одеса ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011).

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по земельному податку з юридичних осіб в сумі 11 683(одинадцять тисяч шістсот вісімдесят три)грн.70коп. на р/р 33210811700009 УДК у м.Одеса ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по збору за спеціальне водокористування загальнодержавного значення в сумі 1020(тисяча двадцять)грн. на р/р 31113017700009 УДК у м.Одеса ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по збору за забруднення навколишнього природного середовища до Фонду охорони навколишнього природного середовища в сумі 1002(одна тисяча дві)грн.19коп. на р/р 33111329700009 УДК у м.Одеса ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по комунальному податку в сумі 1020(одна тисяча двадцять)грн. на р/р 33214828700009 УДК у м.Одеса ГУДКУ в Одеській області, код 23862106, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011.

Стягнути з Відкритого акціонерного товариства «Одеський керамзитовий завод» (65025, м.Одеса, 21 км. Старокиївської дороги, ідентифікаційний код 19049242) на користь держави податкову заборгованість по податку на додану вартість в сумі 60638(шістдесят тисяч шістсот тридцять вісім)грн.85коп. на р/р 31112029700009 КБК 14010100, отримувач: ГУДКУ в Одеській області, код 23213460, банк отримувача: ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Повний текст постанови складено та підписано 29.06.2010р.

Суддя /підпис/ М.М. Аракелян

29 червня 2010 року