Справа № 504/4298/21
Номер провадження 3/504/2098/21
18.11.2021смт.Доброслав
Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Сафарова А.Ф., розглянувши матеріали, які надійшли з ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с. Анатоліївка Березівського району Одеської області, громадянина України, працюючого по найму, не одруженого, зареєстрованого та фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
04.11.2021 ДОП СП ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області Гончаруком В.М. відносно ОСОБА_1 складений протокол про адміністративне правопорушення серії ВАБ № 147418 за вчинення адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.2 ст.187 КУпАП.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд дійшов до такого висновку.
Відповідно до ч.1 ст.7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.
За змістом ст.245 КУпАП, суд зобов'язаний всебічно, повно і об'єктивно з'ясувати обставини справи, вирішити її у точній відповідності з законом.
Згідно ст.280 КУпАП, суд при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до вимог ст.ст. 251, 252 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами.
Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
Судом встановлено, що 17.03.2021 постановою Комінтернівського районного суду Одеської області відносно ОСОБА_1 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік з покладанням на нього відповідних обмежень: знаходитись щоденно за місцем проживання: АДРЕСА_2 , з 22 години вечора до 06 години ранку наступного дня; з'являтись один раз на місяць кожного першого понеділка з 09 до 12 години на реєстрацію до ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області; заборонити виїзд в особистих справах за межі Одеської області без дозволу начальника ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області.
Окрім протоколу про адміністративне правопорушення, для доведення вини ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.187 КУпАП, суду надані письмові пояснення ОСОБА_1 , рапорт ст. ДОП СП ВП №1 ОРУП №2 ГУНП в Одеській області Гончарук В. від 04.11.2021 та довідку за результатом розгляду рапорту ст. ДОП СП ВП №1 від 10.11.2021.
Так ч.2 ст. 187 КУпАП передбачає відповідальність за порушення правил адміністративного нагляду особами, щодо яких встановлено такий нагляд, вчинене повторно протягом року.
Обов'язок щодо збирання доказів покладається на осіб, уповноважених на складання протоколів про адміністративні правопорушення, визначених статтею 255 цього Кодексу.
Уповноваженими працівниками поліції при складанні протоколу про адміністративне правопорушення не вжиті всі необхідні заходи для встановлення обставин та не зібрані належні та допустимі докази винуватості ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого саме ч. 2 ст. 187 КУпАП, а саме з матеріалів справи не вбачається повторність протягом року порушення правил адміністративного нагляду.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у разі відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи із вищезазначеного, суддя, відповідно до ст. 252 КУпАП, оцінивши наявні докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, приходить до висновку про відсутність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 187 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ст.62 Конституції України, ст.ст.247, 252, 255, 256, 268, 284, 285 КУпАП, суддя -
Провадження по справі про адміністративне правопорушення за ч.2 ст. 187 Кодексу України про адміністративні правопорушення відносно ОСОБА_1 закрити в зв'язку з відсутністю в його діях події і складу зазначеного адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її винесення та на неї може бути внесено подання прокурора у той же строк.
Суддя А. Ф. Сафарова