Ухвала від 18.11.2021 по справі 912/1173/21

УХВАЛА

18 листопада 2021 року

м. Київ

Справа № 912/1173/21

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду:

Міщенка І. С. - головуючого, Берднік І. С., Зуєва В. А.,

розглянувши матеріали касаційної скарги ОСОБА_1

на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 27 липня 2021 року (головуючий - Іванов О. Г., судді: Дармін М. О., Чус О. В.), якою скасовано ухвалу Господарського суду Кіровоградської області від 20 квітня 2021 року (суддя Коваленко Н. М.) про відмову у відкритті провадження у справі

за позовом Селянського (фермерського) господарства Антонова Петра Івановича,

до: 1) Головного управління Держгеокадастру у Кіровоградській області, 2) Добровеличківської районної державної адміністрації Кіровоградської області, 3) ОСОБА_2 , 4) ОСОБА_1 , 5) ОСОБА_3 , 6) ОСОБА_4 , 7) ОСОБА_5 , 8) ОСОБА_6 , 9) ОСОБА_7 , 10) Приватного підприємства "Лекс-Інфо"

про визнання права постійного користування, визнання недійсним розпорядження, визнання недійсними договорів оренди, скасування записів про державну реєстрацію речового права,

ВСТАНОВИВ:

01 листопада 2021 року до Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду надійшла касаційна скарга ОСОБА_1 на постанову Центрального апеляційного господарського суду від 27 липня 2021 року (повний текст складено 09 серпня 2021 року) у справі № 912/1173/21, подана 20 жовтня 2021 року.

Згідно з частинами 1 і 2 статті 288 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга на судове рішення подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, що оскаржується, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення.

Отже, останнім днем оскарження постанови Центрального апеляційного господарського суду від 27 липня 2021 року (повний текст складено 09 серпня 2021 року) відповідно до Господарського процесуального кодексу України було 30 серпня 2021 року.

У зв'язку з тим, що касаційну скаргу подано 20 жовтня 2021 року, тобто із пропуском строку на касаційне оскарження, скаржник заявив клопотання про його поновлення. У цьому клопотанні скаржник зазначив, що не отримував копії оскаржуваної постанови, а про її ухвалення дізнався 05 жовтня 2021 року з ухвали про відкриття провадження у справі № 912/1173/21, що підтверджується конвертом та даними із сайту Укрпошти за ідентифікатором поштового відправлення № 2502205177410.

Відповідно до частин 2, 3 Господарського процесуального кодексу України учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом двадцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений у разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині четвертій статті 293 цього Кодексу.

Оскільки ОСОБА_1 подав касаційну скаргу у межах двадцятиденного строку з дня коли дізнався про ухвалення оскаржуваного судового рішення, Верховний Суд вважає причини пропуску строку на касаційне оскарження поважними, що є підставою для його поновлення.

Матеріали зазначеної касаційної скарги відповідають вимогам параграфу 1 глави 2 Розділу IV Господарського процесуального кодексу України, а тому в силу положень статті 294 цього ж Кодексу існують підстави для відкриття касаційного провадження у зазначеній справі.

Зважаючи на зміст частини 13 статті 8 та частини 5 статті 301 Господарського процесуального кодексу України перегляд оскаржених рішень має здійснюватися без повідомлення учасників справи в порядку письмового провадження.

Керуючись статтями 8, 234, 294, 301, 314 Господарського процесуального кодексу України, Верховний Суд

УХВАЛИВ:

1. Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Центрального апеляційного господарського суду від 27 липня 2021 року у справі № 912/1173/21.

2. Відкрити касаційне провадження за касаційною скаргою ОСОБА_1 і здійснити перегляд постанови Центрального апеляційного господарського суду від 27 липня 2021 року у справі № 912/1173/21 в порядку письмового провадження.

3. Визначити учасникам справи строк для подання відзивів на касаційну скаргу до 08 грудня 2021 року. Разом із відзивом слід надати докази надсилання копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи.

4. Витребувати матеріали справи № 912/1173/21 із Господарського суду Кіровоградської області / Центрального апеляційного господарського суду.

5. Копію цієї ухвали надіслати учасникам справи та Господарському суду Кіровоградської області / Центральному апеляційному господарському суду.

(Документи на виконання цієї ухвали надсилати/подавати на адресу Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду: вул. О. Копиленка, 6, м. Київ, 01016).

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Головуючий І. С. Міщенко

Судді І. С. Берднік

В. А. Зуєв

Попередній документ
101179532
Наступний документ
101179534
Інформація про рішення:
№ рішення: 101179533
№ справи: 912/1173/21
Дата рішення: 18.11.2021
Дата публікації: 19.11.2021
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Касаційний господарський суд Верховного Суду
Категорія справи:
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (16.08.2022)
Дата надходження: 15.04.2021
Предмет позову: визнання права на постійне користування земельною ділянкою, визнання недійсним розпорядження, скасування державної реєстрації, визнання недійсними договорів
Розклад засідань:
23.04.2026 09:21 Господарський суд Кіровоградської області
14.06.2021 11:30 Центральний апеляційний господарський суд
27.07.2021 11:00 Центральний апеляційний господарський суд
26.10.2021 11:00 Господарський суд Кіровоградської області
23.11.2021 10:00 Господарський суд Кіровоградської області
17.02.2022 09:00 Господарський суд Кіровоградської області
10.03.2022 12:30 Господарський суд Кіровоградської області
16.08.2022 15:00 Господарський суд Кіровоградської області
30.08.2022 12:40 Господарський суд Кіровоградської області
08.12.2022 14:00 Центральний апеляційний господарський суд
26.01.2023 12:00 Центральний апеляційний господарський суд
13.04.2023 10:00 Центральний апеляційний господарський суд
Учасники справи:
головуючий суддя:
ІВАНОВ ОЛЕКСІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
МІЩЕНКО І С
МОРОЗ ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ
СУХОВИЙ В Г
СУХОВИЙ В Г (ЗВІЛЬНЕНИЙ)
суддя-доповідач:
ІВАНОВ ОЛЕКСІЙ ГЕННАДІЙОВИЧ
КОВАЛЕНКО Н М
КОВАЛЕНКО Н М
МІЩЕНКО І С
МОРОЗ ВАЛЕНТИН ФЕДОРОВИЧ
СУХОВИЙ В Г
СУХОВИЙ В Г (ЗВІЛЬНЕНИЙ)
відповідач (боржник):
Антонов Юрій Петрович
Антонова Ольга Олексіївна
Головне управління Держгеокадастру у Кіровоградській області
Добровеличківська районна державна адміністрація Кіровоградської області
Добровеличківська районна державна адміністрація
Добровеличківська районна державна адміністрація Кіровоградської області
Добровеличківська селищна рада Кіровоградської області
Король Валентина Амирівна
ПП "Лекс-Інфо"
Мунтян Клавдія Семенівна
Новоукраїнська районна державна адміністрація
Новоукраїнська районна державна адміністрація Кіровоградської області
Осіпова Ю.Ю.
Приватне підприємство "Лекс-Інфо"
Файберг Юлія Михайлівна
Хайрулліна Олена Федорівна
Яцевич Богдан Олександрович
заявник:
Король Роман Станіславович
Приватне підприємство "Лекс-Інфо"
Селянське (фермерське) господарство Антонова Петра Івановича
заявник апеляційної інстанції:
Селянське (фермерське) господарство Антонова Петра Івановича
заявник касаційної інстанції:
Селянське (фермерське) господарство Антонова П.І.
орган або особа, яка подала апеляційну скаргу:
Селянське (фермерське) господарство Антонова Петра Івановича
позивач (заявник):
Селянське (фермерське) господарство Антонова Петра Івановича
представник:
Гайворонська Мирина Сергіївна
Яцевич Олександр Валерійович
представник позивача:
Попович Світлана Михайлі
Попович Світлана Михайлівна
суддя-учасник колегії:
АНТОНІК С Г
БЕРДНІК І С
БЕРЕЗКІНА О В
ДАРМІН МИХАЙЛО ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЗУЄВ В А
КОВАЛЬ ЛЮБОВ АНАТОЛІЇВНА
КУЗНЕЦОВ ВАДИМ ОЛЕКСАНДРОВИЧ
ЧЕРЕДКО АНТОН ЄВГЕНОВИЧ
ЧУС ОКСАНА ВОЛОДИМИРІВНА