707/2517/21
3/707/1457/21
12 листопада 2021 року суддя Черкаського районного суду Черкаської області Морозов В.В. розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка зареєстрована та проживає у АДРЕСА_1 , колишнього депутата Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області,
за ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,-
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення № 399/2021 від 11 жовтня 2021 року, ОСОБА_1 , будучи депутатом Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області та відповідно до пп. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), чим вчинила адміністративне правопорушення, пов'язане з корупцією, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з'явилася, подавши до суду заяву про розгляд справи без її участі, вину у скоєному правопорушенні визнала повністю та щиро розкаялася.
У судовому засіданні прокурор Гадіон Н.М. підтримала протокол про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 та з урахуванням визнання нею своєї вини, просила накласти на неї мінімальне адміністративне стягнення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
Судом встановлено, що відповідно до рішення Мошнівської сільської ради Черкаського району Черкаської області № 1-1/VII від 19.11.2020 року «Про початок повноважень депутатів Мошнівської сільської ради» повноваження депутатів сільських рад, у тому числі ОСОБА_1 , закінчилися 19.11.2020 року.
Згідно з підпунктом «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктами на яких поширюється дія цього закону є у тому числі і депутати місцевих рад.
Відповідно до ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» особи, які припинили діяльність, пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншу діяльність, зазначену у підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3, зобов'язані наступного року після припинення діяльності подавати в установленому частиною першою цієї статті порядку декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.
Згідно з відомостями, отриманими з офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції «nazk.gov.ua», декларація ОСОБА_1 , як особи, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), подана нею до Національного агентства з питань запобігання корупції 15.08.2021 року.
Заслухавши прокурора Гадіон Н.М., яка у засіданні підтримала протокол про адміністративне правопорушення, дослідивши та оцінивши матеріали адміністративної справи, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 є склад адміністративного правопорушення, пов'язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП - несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Зокрема, конструктивною ознакою цього правопорушення є несвоєчасне подання декларації без поважних причин. Тобто, за наявності останніх, відповідальність виключається. Під поважними причинами слід розуміти неможливість особи подати вчасно декларацію у зв'язку з хворобою, перебування особи на лікуванні, внаслідок стихійного лиха (повені, пожежі, землетрусу), технічних збоїв офіційного веб-сайту Національного агентства з питань запобігання корупції, витребуванням відомостей, необхідних для внесення в декларацію, перебуванням (триманням) під вартою.
Суд вважає, що поважні причини несвоєчасності подання ОСОБА_1 до Національного агентства з питань запобігання корупції декларації особою, яка припинила діяльність пов'язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування (після звільнення), відсутні.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку що вина ОСОБА_1 доведена.
Враховуючи особу ОСОБА_1 , ступінь її вини, майновий стан, щире каяття, суд дійшов до висновку, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу, в межах санкції встановленої ч. 1 ст. 172--6 КУпАП.
Згідно вимог ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 необхідно стягнути на користь держави судовий збір в розмірі 454,00 грн.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 172-6, 283, 284 КУпАП,-
Визнати ОСОБА_1 винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу розміром п'ятдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п'ятдесят чотири) грн.
Постанова може бути оскаржена до судової палати у кримінальних справах Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: В. В. Морозов