Ухвала від 23.03.2010 по справі 2а-2589/10/1370

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

УХВАЛА

про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі

23.03.2010р. 2а-2589/10/1370

суддя Львівського окружного адміністративного суду Гавдик З.В. одержавши позовну заяву за адміністративним

позовомЯворівської міської ради Львівської області

додержавного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кеди Михайла Валентиновича

провизнання дій незаконними, скасування постанови ВП № 17134571 від 23.02.2010 року про арешт коштів боржника

ВСТАНОВИВ:

22.03.2010 року Львівським окружним адміністративним судом отримано за вхідним № 9694 адміністративний позов Яворівської міської ради Львівської області до державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кеди Михайла Валентиновича про визнання дій незаконними, скасування постанови ВП № 17134571 від 23.02.2010 року про арешт коштів боржника.

З матеріалів позову вбачається, що 02.03.2010 року на адресу позивача надійшла постанова державного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кеди Михайла Валентиновича ВП № 17134571 від 23.02.2010 року про арешт коштів боржника, згідно виконавчого листа № 2-414 виданого 19.01.2010 року Яворівським районним судом Львівської області про стягнення солідарно з місцевого бюджету Яворівської міської ради Львівської області та міського комунального підприємства «Яворівтеплокомуненерго»в користь ОСОБА_2 11744,02 грн. в рахунок відшкодування заподіяної шкоди, 153,44 грн. судових витрат. Всього підлягає до стягнення 11897,46 грн.

Вказану постанову позивач вважає незаконною, просить скасувати з підстав того, що при її винесенні відповідачем не було взято до уваги лист виконавчого комітету Яворівської міської ради Львівської області № 386 від 10.02.2010 року (відповідь на постанову про відкриття провадження у справі) про те, що позивачем 27.01.2010 року за № 246 подана касаційна скарга на ухвалу колегії суддів Судової палати в цивільних справах Апеляційного суду Львівської області від 07.12.2009 року по справі № 22ц-2869, а також відсутність коштів у міському бюджеті м. Яворова.

При прийнятті ухвали, суд виходить з наступного:

Згідно ч. 3 ст. 55 Закону України «Про виконавче провадження», постанова державного виконавця про арешт коштів чи майна боржника може бути оскаржена боржником начальнику відповідного органу державної виконавчої служби, якому він безпосередньо підпорядкований, або до суду у 10-денний строк.

Згідно ч. 1, 2 ст. 85 цього ж Закону, у виконавчому провадженні на дії (бездіяльність) державного виконавця та інших посадових осіб державної виконавчої служби по виконанню рішення або відмову у здійсненні передбачених цим Законом дій стягувачем чи боржником може бути подана скарга до начальника відповідного органу державної виконавчої служби, якому безпосередньо підпорядкований державний виконавець, або до відповідного суду.

Скарга у виконавчому провадженні по виконанню судових рішень на дії (бездіяльність) державного виконавця або начальника органу державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий документ.

Згідно ст. 383 ЦПК України, учасники виконавчого провадження та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, порушено їх права чи свободи.

Згідно ст. 384 ЦПК України, скарга на рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби подається до суду, який видав виконавчий лист.

Згідно ч. 1 ст. 181 КАС України, учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушені їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.

Згідно п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України, суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Таким чином, даний спір не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства, оскільки виконавчий лист виданий Яворівським районним судом Львівської області 19.01.2010 року за результатами розгляду цивільної справи.

Цивільно процесуальний кодекс України від 18.03.2004 року встановлює інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби.

Вказана позиція суду узгоджується із позицією Вищого адміністративного суду України викладеною у листі № 7/9/1/13-08 від 09.01.2008 року.

Крім цього, відповідачем у справах адміністративної юрисдикції з приводу оскарження рішень дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби.

Керуючись ст. ст. 109, 165 КАС України, суддя

ПОСТАНОВИВ:

1. Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом:

Яворівської міської ради Львівської області

додержавного виконавця підрозділу примусового виконання рішень відділу державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Львівській області Кеди Михайла Валентиновича

провизнання дій незаконними, скасування постанови ВП № 17134571 від 23.02.2010 року про арешт коштів боржника

2. Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого ст. 186 КАС України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений ст. 186 КАС України, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

3. Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву в порядку і строки встановлені ст. 186 КАС України:

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії ухвали. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом десяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя Гавдик З.В.