Постанова від 18.06.2010 по справі 1856/10/1570

Справа № 2а-1856/10/1570

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 червня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого -судді Завальнюка І.В.,

при секретарі -Нагул В.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі справу за адміністративним позовом Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів до комунального підприємства «Одесаоблфарм»про стягнення адміністративно-господарських санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Одеське обласне відділення Фонду соціального захисту інвалідів звернулося до суду із зазначеним позовом, в якому просить суд стягнути з комунального підприємства «Одесаоблфарм»на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів у 2008 році у розмірі 8394,45 гривень та пеню за порушення встановлених законодавством термінів сплати адміністративно-господарських санкцій у розмірі 773,64 гривень.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що відповідно до ч.1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»відповідач повинен установлювати норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, а якщо працює від 8 до 25 осіб - у кількості одного робочого місця. Згідно «Звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів»за 2008 рік, наданому відповідачем по справі до відділення Фонду, середньооблікова чисельність штатних працівників за 2008 рік на підприємстві склала 8 осіб. У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 місце, проте не створив жодного. Таким чином, невиконання нормативу робочих місць, для працевлаштування інвалідів становить 1 робоче місце. За вказаних обставин позивач вважає, що комунальним підприємством «Одесаоблфарм»порушено вимоги ст.ст.19,20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», тому останнє повинно сплатити адміністративно-господарські санкції в розмірі 8394,45 гривень та пеню, виходячи з 120 % річних облікової ставки НБУ, нарахованої на повну суму недоїмки. Оскільки сума адміністративно-господарських санкцій та пеня відповідачем у добровільному порядку не сплачена, позивач звернувся до суду.

В судовому засіданні представник позивача підтримала заявлені позовні вимоги із викладених вище підстав, просила суд позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, заперечення на позов не подав, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, у зв'язку із чим суд вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у ній доказів.

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає позов обґрунтованим та підлягаючим задоволенню. Згідно ч. 1 ст.19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків від середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця. Відповідно до частин 2 та 3 зазначеної статті Закону роботодавці самостійно розраховують кількість робочих місць для працевлаштування інвалідів відповідно до нормативу, встановленого частиною першої цієї статті, та самостійно здійснюють працевлаштування інвалідів у рахунок нормативів робочих місць.

Наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.02.2007 року № 42 затверджена форма звітності № 10-ПІ «Звіт про зайнятість і працевлаштування інвалідів»та Інструкція щодо її заповнення. Згідно п. 3.1. Інструкції середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу за рік визначається відповідно до п. 3.2. Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Державного комітету статистики України від 28.09.2005 року № 1442/11722. За таким же правилом визначається середньооблікова кількість штатних працівників за рік, яким відповідно до чинного законодавства встановлена інвалідність.

Судом встановлено, що згідно звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2008 рік від 01.12.2009 року №471, наданому відповідачем до відділення Фонду, середньооблікова кількість штатних працівників облікового складу склала 9 осіб. У відповідності з нормативом місць, призначених для працевлаштування інвалідів, відповідач повинен був створити 1 робоче місце, однак не створив жодного. Таким чином, відповідач не виконав норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів в кількості одного робочого місця. При цьому, суду не надано доказів того, що відповідач надавав інформацію, необхідну для організації працевлаштування інвалідів до державної служби зайнятості. У зв'язку із цим суд приходить до висновку, що відповідачем не вчинялись дії, передбачені Законом, для забезпечення працевлаштування інвалідів.

Відповідно до ч.1 ст.20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні»роботодавці, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте ним, а підприємства на яких працює від 8 до 15 осіб - у розмірі половини середньої річної заробітної плати. Адміністративно-господарські санкції відповідач повинен був розрахувати і сплатити самостійно в строк до 15 квітня року, наступного за роком, в якому відбулося порушення нормативів.

При викладених обставинах, суд вважає необхідним стягнути із відповідача на користь позивача на рахунок Державного казначейства суму адміністративно-господарських санкцій, розмір якої становить 8394,45 гривень (середньорічна заробітна плата = 151100:9=8394,45 гривень, сума адміністративно-господарських санкцій 8394,45 гривень (8394,45 гривень х 1)).

Крім того, відповідно до ст. 20 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», Порядку сплати підприємствами, установами, організаціями та фізичними особами, що використовують найману працю, суми адміністративно-господарських санкцій та пені за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 70 від 31.01.2007 року, Порядку нарахування пені та її сплати затвердженого Наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 223 від 15.05.2007 року, порушення термінів сплати адміністративно-господарської санкції тягне собою нарахування пені у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ за кожний день прострочення, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки за весь її строк.

Враховуючи вищевикладене, станом на 16.02.2010 року на суму заборгованості відповідача була нарахована пеня в розмірі 773,64 гривень, яка на час розгляду справи не погашена. У зв'язку із цим, остання підлягає стягненню із комунального підприємства «Одесаоблфарм»на користь позивача на рахунок Державного казначейства.

Таким чином, враховуючи вищевикладене, суд вважає, що позовні вимоги Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів є обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст.158-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів задовольнити.

Стягнути з комунального підприємства «Одесаоблфарм» (код 34055981, 65026, м. Одеса, вул. Жуковського, 20) на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів суму адміністративно-господарських санкцій у розмірі 8394,45 гривень та пеню у розмірі 773,64 гривень, а всього 9168,09 гривень (код 23213460, одержувач ГУДКУ в Одеській області, р/р 31214230700008, банк - ГУДКУ в Одеській області, МФО 828011, код 50070000).

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 5 ст. 186 КАС України.

Повний текст постанови складено та підписано «18»червня 2010 року.

Суддя І.В. Завальнюк

18 червня 2010 року